Jump to content

Moto Zajednica

....... savijanje cevi za korman

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Uglavnom radnje gde prodaju cevi rade i usluzno savijanje. Znam da ima u Tosinom bunaru (kod Intermaxa, na raskrsnici), samo da im das dimenzije i nacrt (pod kojim uglom i sl.) Prosle godine je bilo 250 din za jedno savijanje (jedan ugao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... e super  hvala ti    svratiću do njih, nemam neke dimenzije niti slično već bih onako na licu mesta procenio pod kojim uglom  samo da izgleda lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Svoje vremeno je drugar želeo da napravi biznis od pravljenja kormana za motore i napravio i mašinu za krivljenje cevi, no sve je palo u vodu kad je skontao da je jako teško doći do bešavne cevi ojačanog zida a prečnika 22mm.

T.J. nadam se da si već nabavio takvu cevku za svoje zamisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Svoje vremeno je drugar želeo da napravi biznis od pravljenja kormana za motore i napravio i mašinu za krivljenje cevi, no sve je palo u vodu kad je skontao da je jako teško doći do bešavne cevi ojačanog zida a prečnika 22mm.

T.J. nadam se da si već nabavio takvu cevku za svoje zamisli.

 

nije mi ni palo napamet da je tesko naći cevku za to, zar ne može obična prohromska ili čelična ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Ako sam dobro razumeo prohrom ili čelik se ne rade u mm merama već u colovskim samim tim nema 22mm koliko su ti (najčešće) hvatači poluga kočnice i kvacila te unutrašnji prečnik ručice gasa .A posebno jer ti treba ojačani zid cevi ( da sad ne lupam koliko mm) zbog strukturalne čvrstoće.

Ako te jako cela stvar zanima mogu se čuti sa tim drugarom pa da mi ponovi zašto mu je ceo plan propao i što je prodao mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ima cevi 22mm i to prohromskih. Ja sam za korman kupovao 3mm debljine i savijao sam u Kragujevcu. E sad, savijao sam male uglove pa nije bio problem (savijali smo bez masine), veće uglove će morati da savija ko ima alat za taj prečnik. Jednom sam korman pravio od 21.5mm, nije imalo 22mm pa sam oblagao čičak izolirom da bi dobio na debljini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  grofe kazi drugaru da je uzalud prodavao makinu  :)

3mm zar nije to predebelo ?    pogledacu sutra u jeep comercu,  samo jos da nadjem nekoga u bg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

Uglavnom radnje gde prodaju cevi rade i usluzno savijanje. Znam da ima u Tosinom bunaru (kod Intermaxa, na raskrsnici), samo da im das dimenzije i nacrt (pod kojim uglom i sl.) Prosle godine je bilo 250 din za jedno savijanje (jedan ugao)

 

Da li jos uvek postoji ova radnja i gde se tacno nalazi?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Postoji i radi (08-16), a nalazi se skoro na samoj raskrsnici Tošin bunar sa Z.Đinđića, odmah ispod Interex-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja