Jump to content

Moto Zajednica

Turbulencija i vjetrobran

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ljudi, pomagajte :)

 

Cijelu zimu sam se vozio na ovom motoricu i tukao me vjetar, razvaljivao zapravo, ali ja sam mislio da je to jbga zato sto je jak vjetar.

Tukao me po glavi, odnosno pravio veliku buku u kacigi.

 

I tako sam ja to trpio, smatrajuci da je to normalno dok nisam skoro ogluvio na lijevo uho.

Neki dan dodjem s posla na ovom istom motoricu, sav ishamaran od vjetra, pojedem nesto i odem da se provozam na drugom motoru,

zeze radi. Tad odjednom primjetim da me taj isti vjetar vise ne lupa tako jako.

 

Sledeci dan ponovo ovaj motoric "podase" i na posao. Vjetar opet dijeli shamare samo tako. U jednom trenutku se ustanem i vozim tako stojeci na fuzicima kad odjednom nema lupanja. Sjednem lupanje, ustanem opet nista.....hmmmmm mislim se ovdje bolan nesto nije u redu s vizirom... ;D  ;)

 

Ocigledno ovaj vizir nije predvidjen za moju visinu ili je jednostavno losh. Pitanje je sad kako da se rjesim ove turbulencije? Da nadogradim nesto,

ili da rezem? I kako to da izvedem / izmjerim? Da li ima upucenijih koji znaju malo vise o ovoj problematici i kako joj doakati?  ;D

 

Evo ga zloglasni vizir. Nije original, vec neki vislji od standardnog. Ja sam mu se obradovao, jer mi treba sto veca zastita od vjetra, ali sam nekako totalno zaboravio na turbulenciju oko glave.....

 

Foto-GBD33AEC.jpg

 

Foto-3FCFZ3TV.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ili to, il nabavis drugi .  Jos bolje ako imas nekoliko prijatelja koji imaju razlicite, pa premontiras za probu dok ne nadjes sta odgovara tebi i tvom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Slusaj ovako,ja nisam neki ekspert za aero dinamiku,ali ovo sto si nabudzio oko rucki mi deluje da utice na to sto to vetar samara.Ja vozim skroz go motor (Hornet),i uzeo sam jednu malu masku oko fara koja bitno popravlja situaciju (do odredjene brzine).I dodatna oprema prolazi niz testova tako da mi je skroz cudno da ne radi kako treba.Oni kad su probali sigurno nisu imali to sto ti imas na volanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Ili ono što je kolega predložio ili da se sam vrh vetrobrana malo izvrne na gore, tako da izgleda kao pačiji kljun. Malo pipav posao. Kada greješ pleksi da popusti, mala je granica između prave temperature i zamućivanja grejanog dela. Nek to uradi neko ko ima iskuuuuuustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

e ovako,

To za paciji kljun vec ima (vidi sliku dole)

 

Taj extra spoiler sam vidjao i pitao se jel moguce da to moze da rijesi turbulenciju  ::) , ali izgleda da stvarno radi.

 

Sto se tice rucki i budzenja, mislim da to nema velikog uticaja jer je pre nisko.

Kad kazem samara onda mislim na glavu / kacigu.

 

Moram probati sa ovim extra spoilerom. Prikacit cu nesto pa isprobati. Novi MRA od 100 eura nije opcija, jer je to cca 1/4 vrijednosti cijelog motora  ;D Moram dakle nesto prikaciti pa probati, pa onda malo iskriviti, pa opet.

 

Pitam se jos, ako ovo ne uspije, koliko bih eventualno mogao da ga odrezem, da bih zadrzao sto bolju zastitu, a istovremeno iskorjenio turbu?

Mozda rezati cm po cm dok se ne dodje do optimuma?

 

poz

 

(klik na sliku za veliku istu)

Foto-EWQBN8YB.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

necu brate da insistiram,ali sam i dalje pri stavu da treba da skines to sto si sam pravio.Vazduh umesto da ide ispod retrovizora i preko tvojih ruku,usmerio si ga pravo u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Skini te zastite za ruke pa probaj i ja isto mislim da su prevelike  i da usmeruju vetar tebi u glavu.Vizir mi deluje sasvim ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobro kad ste toliko navalili, s obzirom da sad vise nije toliko zimura, skinut' cu moje remek dijelo, pa cu probati.

Ali ako me i dalje bude shamaralo, vi cete ih vracati nazad!  ;D

 

Ako pak nestane turbulencije (u sta cisto sumnjam  ;D) onda sam tek nahebo....Ne znam sta je gore, otpadajuci prsti ili turba.

 

Javim se kad isprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Skinuta budzevina protiv smrzavanja prstiju. Rezultat isti. Ako se malo sagnem onda je ok, znaci treba da nadogradim koji centimetar vizira u vis?

 

Aha ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Ja sam takav slucaj imao sa Transalpom. Imao sam na njemu standardni vizir, a kasnije napravio veci, misleci bice bolja zastita od vetra, kad ono... ??? Kad sam stavio novi veci vizir, do 100 km\h-super, a preko..... takve vibracije, da je kaciga htela da mi odleti s glave!!! Naravno, vratio sam stari vizir, vozio tako i prodao transalpa zajedno sa oba vizira.

Znaci, ili snizi vizir ili ga povecaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ni ja nemam problema do 100 kmh, ali kad je jaci vjetar (citaj skoro uvijek) zna i na 100 kmh da lupa. Probat cu nabudziti onaj vario system da vidim da li to fercera,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja