Jump to content

Moto Zajednica

Jedan ili dva cilindra na kineskim kruzerima

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Planiram ove ili eventualno pocetkom sledece sezone uzmem neki choper. Meni se preterano svidja Sprint raptor tj Regal Raptor Spyder. Ako ne ustekam 2000e onda cu ici na jeftinju kombinaciju. Sprint Princ je stvarno dobar za ono sto nudi sa cenom od 1300e. Ali na sajmu sam video Sky Star 125 tj od kineskog proizvodjaca Yamasaki. On je malo jeftinji ali mnogo ali stvarno mnogo lepsi od Princa. Jedino sto je motor jednocilindras pa se plasim vibracija.

Zanima me kako su se pokazali ostali kineski cruseri od 125 ili 150 ccm sa jednim cilindrom. Kakva je potrosnja, vibracije, kvarovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Jes' da nije bilo pitanje, ali uzmi 250ccm. Jes' da (verovatno) vise trese i od jednocilindrasa o kom se raspitujes, ali mnooooooogo bolje ide i snaga je upotrebljiva. U prevodu dovoljna da se prilagodi za normalno ucestvovanje u saobracaju, dok u slucaju 125ccm "saobracaj" moras da prilagodjavas njemu.

 

Sto se tice vibracija, u pocetku su mi smetale, ali sam navikao pa i ne pridajem tome toliki znacaj.

 

Svakako, pre bih odabrao Princa i ako je potrebno malo poradio na estetici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jes' da nije bilo pitanje, ali uzmi 250ccm. Jes' da (verovatno) vise trese i od jednocilindrasa o kom se raspitujes, ali mnooooooogo bolje ide i snaga je upotrebljiva. U prevodu dovoljna da se prilagodi za normalno ucestvovanje u saobracaju, dok u slucaju 125ccm "saobracaj" moras da prilagodjavas njemu.

 

Sto se tice vibracija, u pocetku su mi smetale, ali sam navikao pa i ne pridajem tome toliki znacaj.

 

Svakako, pre bih odabrao Princa i ako je potrebno malo poradio na estetici.

 

250cc definitivno, 2 cilindra obavezno :) .

To je motor koji mozes da zadrzis i malo duze, neces ga prerasti za jednu sezonu. Motor kojem vrijedi posvetiti malo truda i vremena i napraviti od njega nesto unikatno i specificno, a kasnije ces ga lakse prodati nego 125 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Čovek ima dva oka, dve ruke, dve noge, dva jaja, žena dve sise....    ::)

 

Motor treba da ima dva cilindra!!  :P

А шта кажеш на оне перверзњаке што су возили нешто типа Benelli 900 Sei,  Honda CBX 1100 и слично?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

А шта кажеш на оне перверзњаке што су возили нешто типа Benelli 900 Sei,  Honda CBX 1100 и слично?

 

Na pamet mi pada i Honda Valkyrie  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Čovek ima dva oka, dve ruke, dve noge, dva jaja, žena dve sise....    ::)

 

Motor treba da ima dva cilindra!!  :P

 

Al mishkarci imaju samo jedna "cilindar"... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Bez uvrede al meni nekako smeshno da mala kubikaza (ispod 400) bude u V) Sve je u redu kad su cilindri u redu...

Stvar j e licnog misljenja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bez uvrede al meni nekako smeshno da mala kubikaza (ispod 400) bude u V) Sve je u redu kad su cilindri u redu...

Stvar j e licnog misljenja....

 

Naravno. Ako je V a male je kubikaze onda obavezno vodeno hladjenje ako nema Vodeno a V je onda ne valjda, pregrevace se. Redni valjda nece jer se oba cilindra lade podjednako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bez uvrede al meni nekako smeshno da mala kubikaza (ispod 400) bude u V) Sve je u redu kad su cilindri u redu...

Stvar j e licnog misljenja....

 

Naravno. Ako je V a male je kubikaze onda obavezno vodeno hladjenje ako nema Vodeno a V je onda ne valjda, pregrevace se. Redni valjda nece jer se oba cilindra lade podjednako...

 

V je i izmisljen da bi se resio problem pregrevanja zadnjeg cilindra. To je prvi i osnovni razlog zasto je on nastao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste da 250 ccm mnogo bolji i ugodniji za duze voznje ali mislim da mi i 125 odgovara mojim potrebama. Razlika izmedju 250 ccm kruzera i Raptor Spydera nije velika tako da bih uzeo pre raptora bez obzira na kubikazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Naravno. Ako je V a male je kubikaze onda obavezno vodeno hladjenje ako nema Vodeno a V je onda ne valjda, pregrevace se. Redni valjda nece jer se oba cilindra lade podjednako...

Онда си купи Мусолинијев трактор - Guzzi и решио си проблем. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bez uvrede al meni nekako smeshno da mala kubikaza (ispod 400) bude u V) Sve je u redu kad su cilindri u redu...

Stvar j e licnog misljenja....

 

Naravno. Ako je V a male je kubikaze onda obavezno vodeno hladjenje ako nema Vodeno a V je onda ne valjda, pregrevace se. Redni valjda nece jer se oba cilindra lade podjednako...

 

V je i izmisljen da bi se resio problem pregrevanja zadnjeg cilindra. To je prvi i osnovni razlog zasto je on nastao!

 

Ne razumem? Sa rednim se podjednako hlade oba a sa V se hladi vishe prednji cilindar a zadnji bije vetar samo sa strane. Plus se vetar zagreje malo na prvom cilindru pa ne bije istom hladnocom po drugom. Al sam sad lupio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ja ti ipak predlazem nesto od 250 ccm... smorice te brzo 125, kazem iz iskustva  ;)... I bolje je da ima 2 cilindra, samo da ne tresu ko Blackbite-ov Kvinci ;D  ;D Tj, na manjim brzinama je OK, ali kaze coek da oko 100-tke ko' da surfujes po nogostupima ;D ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

prosto mi je nejasno pitanje na koje si sam sebi vec odlucno definisao odgovor....slobodno uzmi sto Ti srce iste i novcanik dozvoli, samo nemoj da se sad mi jos ovde cimamo oko saveta za nesto sto si vec odlucio, nije drugarski ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bez uvrede al meni nekako smeshno da mala kubikaza (ispod 400) bude u V) Sve je u redu kad su cilindri u redu...

Stvar j e licnog misljenja....

 

Naravno. Ako je V a male je kubikaze onda obavezno vodeno hladjenje ako nema Vodeno a V je onda ne valjda, pregrevace se. Redni valjda nece jer se oba cilindra lade podjednako...

 

V je i izmisljen da bi se resio problem pregrevanja zadnjeg cilindra. To je prvi i osnovni razlog zasto je on nastao!

 

Ne razumem? Sa rednim se podjednako hlade oba a sa V se hladi vishe prednji cilindar a zadnji bije vetar samo sa strane. Plus se vetar zagreje malo na prvom cilindru pa ne bije istom hladnocom po drugom. Al sam sad lupio :D

 

V masina je nastala kao evolucija uzduzno postavljenih agregata, sto je upravo problem kakav ti vezujes za V. Tada je zaista zadnji cilindar hladjen samo sa strane. V su dovoljno razmaknuti da se javlja vazdusna struja izmedju njih i nije toliko problematican. Sigurno da postoji neka minimalna razlika u temperaturi, ali ne bih rekao tolika da utice na normala rad, a posebno sto su vazduhom hladjeni motori dosta tolerantni po pitanju radne temperature.

Uostalom nije prica ni puno bitna, koliko resenje hladjenja na konkretnom agregatu, a o konstrukciji i izboru istih bi tek mogli da polemisemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Vidim da momci umesno te vrte i savetuju a ja cu ti skromno reci svoje misljenje... dva cilindra, dva klipa, dve klipnjace, karbona i slicno su duplo veca briga od svega toga jednoga :)  Mislim da te kad su kinezi u pitanju tih 4kw vishka nece vaditi samo vishe tresti :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Sve sto su napisali je tacno ali iz mog i Dzoksovog iskustva bolje dva cilindra jel kada jedan rikne jos uvek stizes kuci bez gurke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Sve sto su napisali je tacno ali iz mog i Dzoksovog iskustva bolje dva cilindra jel kada jedan rikne jos uvek stizes kuci bez gurke!

 

Ziva istina. Mnogo znaci taj jedan cilindar u opisanoj situaciji.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

kupi polovan cruiser i kupi od viraga 600 mashinu i ushrafi ... i izadje te ko nov raptor jes da nije lepshe al je mnogo bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja