Jump to content

Moto Zajednica

Icon Field Armor Vest

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

poz!

da li imate iskustvo sa ovim i da li moze da

se kupi negde u Srbiji?

post-4533-12879028925813_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

i jos jedna slika...

 

Dugo sam ganjao isti model, citao testove (kojih nema puno, sto je cudno), i na kraju prema preporukama drugih odlucio se da ne uzmem taj.

 

Koliko sam upucen nema CE EN1621-2 Level 2 sertifikaciju za protektor ledja. Takodje, dodatno se mora dokupiti i zastita za laktove i podlaktice, sto dize cijenu kompleta na 150 $ bez transporta (na ebay-u).

 

Prema nekim testovima koje sam nasao, na ADVRideru, webbikeWorldu i nekim forumima, Velocity Gear-ov Juggernaut je najbolje prosao u testovima jeftinijih setova opreme. Vjerovatno je dobar dio tih testova kupljen, ali i dalje ostaje cinjenica da Juggernaut ima CE EN1621-2 Level 2 sertifikaciju za protektor ledja, za razliku od mnogih drugih.

 

Zbog toga sam i kupio taj oklop, po cijeni od 149$ (transport ukljucen), direktno od proizvodjaca. Regularna cijena Juggernauta je 169$, ovo je bio neki popust za ADVRider clanove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ovaj Juggernaut mi deluje kao obicna kanta bas... cini mi se da ICON ima bolju zastitu preko ledja i rebara a najveca mana mu je sto nije "kompletan" nego morad se dokupe i neki delovi... AXO-v oklop je najkompletniji koji sam video, u odnosu na ovo je svemirski brod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ovaj Juggernaut mi deluje kao obicna kanta bas... cini mi se da ICON ima bolju zastitu preko ledja i rebara a najveca mana mu je sto nije "kompletan" nego morad se dokupe i neki delovi... AXO-v oklop je najkompletniji koji sam video, u odnosu na ovo je svemirski brod.

 

Da, Icon je vizuelno impresivan. Gledao sam neke slike na netu ljudi koji ga nose i izgleda fenomenalno. Ali, pitanje je kako radi svoj posao, nigdje nema podataka o sertifikaciji, a to je na kraju najbitnija stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ma hebes sertifikaciju ako nema nista na njemu da sacuva rebra ICON ima ceo pojas i sa strane a ovaj Juggernaut nema... a i te sertifikacije se rade jaako cudno, cini mi se da ameri imaju po tom pitanju bolji standard nego EU. Npr onaj Astars bionic je nerealno precenjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ma hebes sertifikaciju ako nema nista na njemu da sacuva rebra ICON ima ceo pojas i sa strane a ovaj Juggernaut nema... a i te sertifikacije se rade jaako cudno, cini mi se da ameri imaju po tom pitanju bolji standard nego EU. Npr onaj Astars bionic je nerealno precenjen.

 

Da, icon ima bolju zastitu rebara, ali ga ne mozes obuci ispod jakne, mora ici preko. Jos nisam naisao na komad oklopa koji ima svu zastitu a da moze ici ispod jakne i jos da je pri tome cjenovno pristupacan... Nekako mi nosenje oklopa preko jakne "ne stoji".

 

Ono sto sam vidio je da ICON dobro "stoji" zenskima :) . Makar na ovoj :).

 

bm3Qd_jm1sr2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Pa ova mukica je cela u ICON-u :)

 

Ja ne znam koji se to oklop nosi preko jakne... na kraju krajeva onaj full oklop uglavnom nose za neki off road a preko njega mozes da obuces bilo sta  tako daa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Pa ova mukica je cela u ICON-u :)

 

Ja ne znam koji se to oklop nosi preko jakne... na kraju krajeva onaj full oklop uglavnom nose za neki off road a preko njega mozes da obuces bilo sta  tako daa...

 

ma i ja sam mislio ispod jakne,kako mislis da ne moze skullz???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa ova mukica je cela u ICON-u :)

 

Ja ne znam koji se to oklop nosi preko jakne... na kraju krajeva onaj full oklop uglavnom nose za neki off road a preko njega mozes da obuces bilo sta  tako daa...

 

ma i ja sam mislio ispod jakne,kako mislis da ne moze skullz???

 

Par ljudi na ADVrider forumu ga ima i kazu da je previse kabast i neudoban za nosenje ispod jakne.

 

Obicno ovakav tip oklopa nose kao sto Abdulah100k rece na tijelo pa neka sira majica preko, cisto za offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja