Jump to content

Moto Zajednica

Da li se isplati ....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Posto sam do sada vozio 2T 125-ice, i smorile su me... pa sam sad uzeo Cagivu mita 165 ccm i ona me smorila pa sam razmisljao nesto jace uzimati za sezonu od 600 ccm... Gledao sam malo po oglasima i nasao sam par zanimljivih ponuda... pa me zanima po vama da li se isplati uzimati ovako nesto ???

 

http://www.pik.ba/artikal/2307/motor-yamaha-fzr600/

http://www.pik.ba/artikal/10627/yamaha-fzr-600-prerada-na-r1/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Ups...

 

Ma ima u oglasima Yamaha fzr 600 , 92 god, presla 39 000 km, maske od R1, pise da je Motor u extra stanju, sve promjenjeno... ulje i filter, regler, kocinice, akumulator, svijecice,.....

 

cijena je 3500 km.

 

pa me interesuje da li se to isplati uzimt.... moto extra izgleda...

post-6144-12879028919217_thumb.jpg

post-6144-12879028919453_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Da, u pravu si! Zamjenio sam jer ima jos jedan fzr sa R1 maskama, al nisu bas lepo upasovane i izgleda kao dres neki ;D

Al ma zanima kakve su inace to mashine jer sad nesto kontam da predjem sa cagive mita 165 na to jer me mito zesce smorio!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

600ccm+ ce ti sigurno biti wow, posle 125ccm :).

 

btw. Te kilometraze koje pisu... retko kada je istina da je toliko presao motor, inace uglavnom na tim starijim masinam ih svi vrate na 39000  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Pa i meni sumljivo bilo, jer ako je star 17 god a presao 39000  znaci da prelazi oko 2.500 godisnje sto je malo ne realno!

hehehe, znaci da ne uzimam tu kantu koja je presla 50 000 km +    ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja nisam majstor... ali ne mora da znaci da je kanta. Mozes naci motor koji je presao 3000km, star godinu dve, ali da mu je dusa izvadjena ili recimo da je cekao novu godinu sa nekim bolidima (imas jedan snimak na koji sam naleteo, okacen je u video klipovima)... siguran sam da je tako nesto mnogo veca kanta od ovoga :). Ima ljudi koji su odrzavali motore, samo sto se tice kilometraze obrati paznju da je jedno 90% motora od 86-93god. preslo 29000 ili 39000 :). Ako vec kupujes stariji, nemoj da bezis kada vidis kilometrazu 50000, pre ce biti da je to prava kilometraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

600ccm+ ce ti sigurno biti wow, posle 125ccm :).

 

btw. Te kilometraze koje pisu... retko kada je istina da je toliko presao motor, inace uglavnom na tim starijim masinam ih svi vrate na 39000  ;D

 

Ha,ha u okolini Bijeljine...Crnjelovo-Obarska svi su na 17 ili 22.000  ....vozili se ljudi po "grupama" pa tako i kilometraza....lol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To sa kilometrazom je vrlo rastegljiv pojam. Evo, moja Suzana je presla 74000km za 28 godina. To mu dodje oko 2 600 godisnje. Znam da joj sigurno nije vracana kilometraza, a na godisnjem nivou mi zvuci smesno malo. Doduse, bio je rat, sankcije, neba ni hleba a kamoli benzina... Prosto ne znam sta da mislim kad vidim neke motore sa kilometrazom 20 - 30 000km, a zreli za generalnu. Da li je u pitanju kilometraza ili vlasnici-ubice? A n RRRRRmotor niko ne kupuje da bi ga stedeo, a mladi vlasnici, posebno, ga teraju bez milosti i bez servisa. Zato ti preporucujem da kupujes motor kome znas bar dva prethodna vlasnika i kako su se oni odnosili prema motoru.

 

Sto rece jedan moj prijatelj, vlasnici se menjaju, ali se u lje ne menja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako je masina ocuvana, lepo radi, bez dima..KUPUJ,  ja sam imao CBR 600 sa 72.000km  pa je radio ko sat ,tako da nemora da znaci da je motor unisten ako je dosta presao, bar znas da je realna kilometraza, a ne kao kad na motor od 20 godina stave da je presao 20.000km to je smesno  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Predjena kilometraza na motoru je relativna stvar. Ne mora nista da znaci, i u par hiljada kilometara nistaci umeju da upropaste motor. Takodje nije nemoguce da covek za godinu dana predje manje od 2500 km. Moj drugar recimo vozi copera i za dve godine je presao 1500 km. nema covek vremena, ali redovno na 6 meseci zameni staro ulje sipa Motul odradi uredno servis, i njemu neko posle nece verovati kad bude prodavao motor da je presao toliko. Ja recimo volim i vozim R-ove, volim da putujem i prelazim veliku kilometrazu, retko kad vozim po gradu, obrtomer mi dvaput godisnje udje u crveno polje a mozda ni toliko, uz dobro odrzavanje i normalnu voznju i R ce preci veliku kilometrazu bez problema.

 

  Da rezimiram: Kad kupujes motor gledas celokupno stanje motora, ono sto pise na kilometar satu nije nikakvo merilo.

 

Pozdrav

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Retki su vozaci R-ova koji toliko prelaze godisnje, cast izuzecima.

Slazem se sa ovom izjavom znam par ljudi koji stvarno prelaze dosta na r-ovima ali znam jos vise ljudi koji sa svojim r-ovima bukvalno nisu izasli van grada.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

ni ja nisam izasao iz grada ali sam presao 10000 ove godine

 

E bash me interesuje gde si po gradu napravio 10000km,a plus januar,februar i mart nisi vozio sigurno(mozda neshto malo)...Shto znaci za 2-2,5 meseca si napravio toliko km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

bas tako, po 120 km dnevno 2-3 meseca, a vozio sam i u martu o da...

 

pa bre tri puta sam se slupao za to vreme xaxa

 

vrtimo vrtimo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemoj ovo da shvatis kao neku prozivku, interesuje me sta nalazis zanimljivo u tolikoj kilometrazi po gradu i to dan za danom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Nemoj ovo da shvatis kao neku prozivku, interesuje me sta nalazis zanimljivo u tolikoj kilometrazi po gradu i to dan za danom ?

 

i ja se to pitam, gradska je smor zivi... mnogo je bolje na otvorenom ;)

al kad bolje razmislim Apriliju RS 125 sam vozio proslu celu sezonu u Herceg Novom (maaaali grad) a presao sam oko 7 000 - 7 500km, da mi je bilo nesto jace vjerovano bih presao duplo vishe... ali opet nisam cijelo vrijeme vozao po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja