Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Treća sreća - valjda :zvizduk:.....

 

Da pojasnim, juče sam uspeo da dva puta izbrišem maltene 60% napisane pisanije :staa: , tako da očekujem da će ovaj jubilarni put biti uspešan .... ::) -dakle

 

 

 

Pozz drugari evo i da ja napišem storiju kako je inače fantastičan burgman postao još bolji i lepši.

 

Manje - više svima vam je poznato da mi je motorče bolovalo od par ljutijeh rana zadobijenih ne pažnjom predhodnog vlasnika klizanjem po vrelom beogradskom asfaltu :D ,naime radilo se o par ogrebotina i nekoliko polomljenih kopči na oklopu, u principu ništa što srebrna lepljiva traka nije mogla dovesti u red i omogućiti dosta uživanja u proteklim jesenjim danima.

 

E onda je došlo par ledenih dana i ja rekoh to je to, (ispostavilo se kao veoma pogrešna procena, ali ... ) pa pohitah u brže - bolje garažu da vidim kako bugi izgleda iznutra :aha: , i da spremimo makinu za prve prolećne dane, da rame uz rame, bez blama može ponosno da zauzme mesto pored ušminkanih atlantika, silkana i otalih aždaja iz naše družine .... ;)

 

 

Operacija FACELIFTING može da počne

 

1. rasklapanje (to mi nekako uvek najbolje ide)

 

RI7CE_img1502yd.jpg

 

Redom krenuo odozgo na dole, maskica ispod vizira, velika maska sa farom, obe donje bočne plastike i šuspleh (to je odlična priča, ali kasnije) ...

 

nakon par min bugi nije bio prepoznatljiv

 

6hdb0_img1513x.jpg

 

ubsBQ_img1504i.jpg

 

 

I tada motajući se po garaži rodila mi se ingeniozna ideja !

U ćošku vidim stari kofer koji sam odbacio još sa GS-a i pomislim kako bi čučnuo na burgman, malo sam razmišljao jer je stvarno u groznom stanju i opet ja (po ko zna koji put) rešim da od babe pravim curu. a boga mi trebao je i nosač.

Za isti sam se raspitao u Laboratoriji, ali pošto nisu imali volju i želju da se bave time , opet ja, malo google, malo kolega Markulja :zdravo: i eto nosač, a počelo je ovako ....

 

Uzeo mere na licu mesta (u radnom zanosu zaboravio da slikam :neznam: ), zatim kolega na poslu u autocad-u napravio nacrt, pa zatim u jeep na pančevačkom putu laserom da mi iseku lim 3mm, a onda kod drugara u maš. radionicu i tu je valjalo saviti isti na dva mesta

 

Rknvp_fotografija0083.jpg

 

E onda na pamet mi opet padne - šta ti je kofer bez gepeka odozgo, jel ? Trk po armaturu na lokalno stovarište i kod mastor Čede na varenje, ali ne ono :vutra:, nego CO2 i narezivanje navoja, pa turpijanje, turpijanje, turpijanje ...

btw graničnici sa gornje strane su matice M8 koje sam navio na parče brezona i tako stegnuo u futer bušilice za metal i upalio istu i brusilicom od matica napravio savršene prstenove koje sam jednostavno zašrafio na nosač

 

6u3WA_fotografija0092x.jpg

 

(neće da stoji kako treba,a i inače je naopak .... :zdravo:)

 

E sad je sve spremno za plastifikaciju kod Kecmana (vrhunski rad, svaka preporuka :takoje:)

 

3J4tX_fotografija0094.jpg

wZpam_fotografija0098.jpg

 

e tako i to je rešeno ... , suma sumarum lim sa sečenjem i savijanjem -1500, armatura -2l coca-cole, plastifikacija -500, rad -neprocenjivo ;)

 

U međuvremenu odlični plastičari rutinski su sredili kopče na oklopima

 

JSSmX_fotografija0090x.jpg

 

Moram reći da su me oduševili kako su rekonstruisali gore pomenuti šuspleh koji je bio pola u tri dela ,a pola ga nije bilo.

Bio sam ubeđen da će reći da ga bacim jer ga mnogo fali, ali legende su se potrudile i ja sam u oduševljenju zaboravio da slikam :ljut:... ispade ko novi :takoje:

 

Dok se mastorčina Nebojša bavio pripremom za farbanje ja sam se zabavljao sa montažom nosača za kofer

 

Videli ste da sam uoptrebio čelične inbus šrafove 8x80 i 8x60 za distancere, bilo je potrebno na iste narezati navoj do kraja i onda malo libela ,malo šubler odmeriti razmak sa po dve matice M8.

Onda još jedan napad ingenioznosti me srefio kada sam razmišljao kako sakriti te distancere, tj. uzeo sam parče okiten creva od pola cola, ošmirglao ga i isprskao sprejem za opravku plastičnih branika. Brusilicom sam isekao dva parčeta cevi od 36mm za gornje i 28mm za donje šrafove

Zadovoljan kako je to ispalo stepenastom burgijom sam izbušio plastike na odovarajućim mestima koja su označena sa unutrašnje strane

 

jsok0_fotografija0095x.jpg

 

I onda sve to zajedno sigurnosnim maticama zašrafio na naslon ...

 

yyFKa_fotografija0096.jpg

 

 

Dođe i dan farbanja !

Dobri majstor Nebojša (mlad, ali izuzetan limar i farbar (čitaj picajzla) :) ) je sve spremio za farbanje

 

azqin_img1578ew.jpg

 

9gOAl_img1579ff.jpg

 

Sve je odmašćeno i farbanje može da počne :jee1:, a za to vam treba vrhunski alat

 

nLMmj_img1580yx.jpg

 

kad je majstor Šone obavio svoje stari kofer koji je izgledao jadno ...

 

fPVKf_fotografija0093g.jpg

 

sad sija !!!

c0wut_img1596xt.jpg

 

... na kraju zapeći sve na optimalnoj temperaturi

 

Yf41S_img1604y.jpg

 

Napokon SKLAPANJE

 

Pažljivo da ne oštetimo preskupu farbu (5200 din- 300g) počelo je moje čedo da dobija izgled kakav zaslužuje

 

qZjoj_img1637bi.jpg

 

Dok smo majstor Igi i ja bili zauzeti vraćanjem plastika na njihovo mesto, majstor Šone je već spomenutim bumper sprejem odradio istureni deo kofera i onda što bi neki rekli dodao final touch

 

wtBrr_img1640s.jpg

 

Nosač smo zašrafili sa donje strane ukrasnim maticama M8

 

Na kraju grubo bugi izgleda ovako

 

3Bo6G_img1643u.jpg

 

U međuvremenu sam podigao kofer na gumene nosače frižiderskog kompresora, još malo podesio nosač da sve stoji u ravnini, zabavljao se oko bravice na koferu i sad čekam da odmrzne voda u garaži da izglancamo makinu kako valja i trebuje :aha:

U planu su još laminar lip by Ivan, MSC nalepnice (Alexanto :zdravo:) i jedan ozbiljniji servis kod nekog ovlaštenog da ne bude u Rumuniji ovo - ono, nisam znao itd..

Inače za sve informacije o tome šta, gde, kako, slobodno šibajte PP

 

Eto treća sreća, uživajte !!!! :BJB-love2: & :BJB-burgman:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Boga mi pravo zimsko lickanje! :takoje: Sad ima da sija za sve pare! Slikaj po danu da nam malko curi voda na usta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Bravo Pope.. stvarno si SUPERPop.. Bugi izgleda odlicno, za svaku pohvalu.. Samo jos da alexanto otvori temu o Rumuniji pa da se mecemo na spisak..

 

MAXI pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Lepo Pope zaista lepo, samo nemoj u zanosu da te uvati želja za samosređivanjem, pa da nam završiš kod Mikija Panjkovića...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6820 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Znate kako to ide? Kupite neku masinu i to bude sve okej par meseci i onda ti padne napamet, kako bi mozda mogao da uradis nesto fino, tipa da zamenis retrovizore... Tu je caka! Onda ti padne na pamet da ugradis LED u kofer, pa gel sediste, pancirna creva, ksenoni i to odeeee daleko pa posle stalno nesto srafis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suziki Burgman 650

Dobro došao Makka :dobrodosli2: , taman nam treba pojačanje u MSC-u.

 

Očekujemo te na nekoj od budućih vožnji :zdravo:

 

 

 

:BJB-burgman:

Hvala na dobrodoslici, bice mi veliko zadovoljstvo vozati se sa vama! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nisam burgmandžija ali da poželim dobrodošlicu koleZi. :zdravo: Daće Bog da dogodine Maxi Scooter Club "dovoza" i u prelepe predele iz tvog kraja! Taman da malo pojačaš Bugi sekciju MSC. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Mašina je kod majstor Joce na ozbiljnijem servisu, a u međuvremenu sam naručio stop blicer i reflektujuće trakice za felne ....

 

Jedva čekam da pomećem sve na mašinu pa da fotkam

 

biće :ooo:

 

 

:BJB-burgman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Drugari stigla makina sa servisa, odađen je ozbiljniji sistematski pregled i tom prilikom je urađeno sledeće:

 

1. Zamena ulja i filtera u motoru - Motul 5100

2. Pranje i podmazivanje filtera vazduha

3. Zamena rashladne tečnosti i provera sistema za hlađenje

4. Zamena ulja u menjaču

5. Zamena ulja u štapovima

6. Pranje i podmazivanje ležaja u vratu

7. Čišćenje, podmazivanje i provera stanja CVT sistema

8. Štelovanje ventila

9. Zamena svećice

 

Naš dobri majstor Joca je sapštio da sam kupio odličan motor, i da stanje odgovara kilometrima na satu

Još sam saznao da poseduje Malossi (valjda se tako piše :neznam:) kvačilo

 

Sutra ugrađujem blicer

 

IMG_1827.JPG

 

... a trakice će biti iduće nedelje

 

Moto_si_i2%2520k1.jpg

 

i da na kraju cena - prava sitnica 19500 dindži + 1000 blicer + 1500 trakice i sunca

 

Eto da li je moja draga supruga mogla poželeti lepši poklon za dan zaljubljenih od ovoga ... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

uh.....nije ni malo....da si sam radio izaslo bi te oko 7000-8000rsd.....mozda i manje.....ali sad znas da je to to.....i picis.....:moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

]Kolege evo da objasnim lepo u reči i slici kako je jednostavno ugraditi stop blicer proizvod našeg dobrog kolege ... Fibra :zdravo:

 

 

Potrebno skinuti plastiku ispod svetla i to prvo dve pl. žabice sa leve i desne strane motora i onda kako je prikazano lagano povući nazad, a zatim na dole deo ispod natpisa burgman

 

IMG_1843.JPG

 

Kad dođemo do žica potrebno je izvaditi fasung iz lampe i sijalicu iz fasunga da bi proverili koja žica je STOP svetlo

To radimo običnim ispitivačem za 12V

 

IMG_1832.JPG

 

Utvrdili smo da su belo-crna +, a crno-bela - pol .

Sečemo ih ispred čvorišta da ne bi blinkala samo jedna od dve lampe, zatim navučemo termo bužir i kalajišemo krajeve

 

IMG_1833.JPG

 

Lemljenje ide lako i brzo, na bliceru je jasno označeno šta je šta, tako da tu nema dileme i onda sve to lepo spakujemo i pričvrstimo vezicom

 

IMG_1836.JPG

 

i evo rezultat

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Zekane kontaktiraj Fibru - ima 100 tema u Sam svoj majstor podforumu trista čuda dečko pravi, a pošto imaš nežne prstiće ne sekiraj se za montažu ... ja sam tu da ti pomognem :hej:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: suzuki Burgman 400 prva ljubav,a sada KLE-mpavi 500 :)
post-22784-0-74300200-1330194305_thumb.jpgpost-22784-0-20514800-1330194270_thumb.jpgpost-22784-0-37926000-1330194220_thumb.jpgpost-22784-0-38345300-1330194196_thumb.jpgpost-22784-0-36681900-1330194161_thumb.jpgpost-22784-0-70574600-1330194124_thumb.jpgPozdrav Burgmanisti1zdravo.gif ja sam iz Novog Sada i zovem se Nikola,vozim Burgmana 400 99.god i mogu vam reci da sam se bas navozao sa njim i da jedva cekam nove pustolovine,prosle godine smo bili na Zlatarskom jezeru, a usput smo obisli i Taru ma fenomenalno,a predprosle god. sam prvo bio na Djerdapu,a kasnije i u Bosni i to sve sa gospodjom1oda.gif i brdom tovara a on(burgman) se ponasao kao da ne oseti nista,ma fantastican motor za bilo koje prilike!!!!toliko za sada od mene i nadam se nekim novim voznjama.pozdrav1zdravo.gif evo i malko slicica post-22784-0-49257200-1330194094_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Nikola iz komšiluka! Nisam burgmandžija ali se nadam da ćeš se priključiti našoj MAXI bandi na zajedničkim vožnjama. Dobrodošao na ove stranice! MAXI pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja