Jump to content

Moto Zajednica

Drugari HITNO potrebna pomoc !!! Honda Hornet 600 - regulator paljenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Okaci sliku?

Definisi kvar?

Da li moze da se popravi ili mora da se zameni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ne mislis mozda na senzor gasa.Ona "kutijica" na karburatorima sa leve strane.CDI je ispod sedista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd NBGD

Bivsi gazda, to jest JA, skinuo, prelemio, zalio plastikom i namontirao senzor polozaja gasa...

 

Masina peva...., i taman kad je propevala malo se zagusila, ustvari ostala bez goriva, ali Milovancetu cudno jer je pre pet dana sipao za dvesta kinti a presao "samo" sto kilometara... hahaha hahahaha

 

Je*em li te u dupence maleno!!! :)

 

Moraces mi nabaciti bar jednu od onih 300 drugarica sto imas na face-u... hahaha

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Znaci sredjeno???

U ponedeljak je sipao pun! Ja sam svedok!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gde ima da se kupi stvarno ne znam,ali mogu da ti kazem ovo.To je jedan naj obicniji potenciometar,koji u zavisnosti koliko je pomeren,tj. koliko gasa si dao,daje vrednost otpora i salje u "mozak" koji posle pomera paljenje (nisi ipak mnogo pogresio kad si ga nazvao regulator paljenja).Naj bitnije je da nije ostecen kalem (namotaj),a to ces da probas tako sto ces da ga prikacis na unimer (odaberes otpor) i lagano pomeras prvo na jednu,posle na drugu stranu.Vrednost treba da se povecava i smanjuje.Ako je sve vreme 0 ili 1,jbg. moras da ga menjas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd NBGD

Prosle godine kada sam bio na putu u Hrvatskoj, ostavio sam motor nasamo na svega 5 minuta i neki klinci su se igrali i uspeli da ga sruse, izgrebali mi rezervoar, polomili rucicu kvacila, zalomili rep na jednom mestu gde se srafi ispod sedista i polomili donji deo tog TPS-a... ( imam i slike ali nisam hteo da kacim posto sam pokidao zivce :)  )

 

To je ofrlje tako stajalo ali sam se vratio do Beograda, malo mi bilo frka kad je poceo da staje u sred Bihaca ali je proradio i tako je stajalo sve do juce...

 

Zalemio sam kontakte sitnim zicicama ( posto je na kontaktima i pukao ) i sve to zalio dvokomponentnim plastic lepkom!!!

 

Izmerio sam unimerom, prvo sam mislio da radi kao potenciometar ali nije, jednostavno ima dva otpora, do polovine gasa ima jedan otpor izmedju prvog i drugog pina i kad se predje ta polovina onda prebacuje drugi otpor na drugi i treci pin, vrlo prosta stvar!!!

 

Posto je to sve bilo nesto izmuljano i spojeno paljenje je pobrljavilo...

 

@Hornet

 

Ne znam samo u koji ponedeljak....  hahaha hahaha  ;D

 

Cekaj, cekaj. . .  jel to onaj ponedeljak kad je temeljno ocistio lanac pa se zalio da ima upalu misica??  hahaha hahahaha hahaha

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

Jaoooj jebacu te Tokyo, strasnoooo ce da te boli...uff kako volem to  ;D  Samo me zajebavate, a Hornjava mi place  ;D  Jedini covek koji me brani je Igor, video brat da sam sipao pun rezervoar...nego si mi ti prodao ovo chudo sto trosi ko Spejsshatl  ;D ;D  U svakom slucaju hvala na intervenciji, i Prontu svakako. Motor za sada ide normalno, mada bi bilo dobro da ipak kupim to kuciste novo. Ne bi bilo pametno da mi usred preticanja umre makina  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jaoooj jebacu te Tokyo, strasnoooo ce da te boli...uff kako volem to  ;D  Samo me zajebavate, a Hornjava mi place  ;D  Jedini covek koji me brani je Igor, video brat da sam sipao pun rezervoar...nego si mi ti prodao ovo chudo sto trosi ko Spejsshatl  ;D ;D  U svakom slucaju hvala na intervenciji, i Prontu svakako. Motor za sada ide normalno, mada bi bilo dobro da ipak kupim to kuciste novo. Ne bi bilo pametno da mi usred preticanja umre makina  8)

 

Ja ga i nebi bas najkvalitetnije hebo da mi je prodo takav motor.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

 

Ja ga i nebi bas najkvalitetnije hebo da mi je prodo takav motor.  ;D

 

 

Hahaha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja