Jump to content

Moto Zajednica

R1 1998-1999

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Yamaha R1 1998 - 1999

 

yzf1.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

U posedu je mom od kraja februara,presao sa njim oko 4000km

 

3. Sta mi se dopada:

hmmm,prvo sam ostao iznenadjen jacinom motora (hoce to posto sam bio vlasnik ninje 600 '99),upavljivoscu i agilnosti motora... Dosta snage lepo podesene da i posle 1000cc i 150ks pomislite kako upravljate motoro od 250cc sto se kontrole motora tice! Tezina je nekih 177kg(suv) i teziste je odlicno podeseno da kada sednete na njega pomislite da ste dosta ojacali u nogama. Visina i ogibljenje odlicni,kocnice odlicne(ali uvek moze bolje). kombinacija prednje,zadnje i saltanja dovodi do odlicnog zaustavnog puta sto je i najbitnije savladati. Odlican je i na niskim  obrtajima a kada se odvrne gas ubrzanje je neverovatno! Ne primecujem "rupu" u snazi od niskih obrtaja pa do najvisih

Sto se tice izgleda,takodje sam ostao bez daha je ipak se radi o '98 god. Mislim da je i tada bio ispred svog vremena a i danas privlaci mnoge poglede

. Dva fara namestena na "zlo" :) vec po sebi nagovestavaju da se radi o mocnoj masini. Prednja maska nije glomazna kao kod pojedinih tog godista,cajgeri-obrt.analogni a brzinomer digi.,odlicno odradjeni,nista komplikovano...veoma pregledni sa setom 2 trip-a,ukupnom kilometrazom ili satom...na brojacu obrtaja nalazi se i ekran za temperaturu sto je po meni mnogo prakticnije od crtica

sto se menjaca tice makar kod mene je malo grublji ali ne ispada iz brzine ali desava se nekada da pri saltanju u adrenalinskom naletu pronadjem neutralnu gde joj nije mesto

Kada sam doterao motor zagledam se i ne vidim usisnike za vazduh?! hmmm ..nije airRam ali valjda je neko pametniji od mene to konstruisao i odlucio da tako bude.

U krivinama prosto neverovatno prati svaki pokret i naginjanje bez ikakvih trzavica i uliva dosta samopouzdanja tako da polako dolazite do LIČNOG limita. Izlazak iz istih(krivina) je takodje brutalan samo da se ne pretera

 

4. Sta je moglo biti bolje:

uvek nesto moze biti bolje...Recimo preglednost retrovizora! Necu kukati na zastitu od vetra jer ipak je to sport motor pa kada se fino zalegne nedostaje mu samo jos malo da se izgubi efekat igranja kacige. Lako resiv problem promenom vizira maske

Glavna mana za mene (visina mi je 178cm) u rekreativnom i opustenim vozikanju je polozaj tela. Motor je tako podesen da se ipak malo vise nalazim u ispruzenom polozaju sto je odlicno za pucanje po gasu,kada se zaleze u krivine ali ne i za duze voznje...Posle 150-200km zglobovi, ma koliko se ja namestao i trazio idealan polozaj,pocinju ozbiljnije da osecaju tezinu tela. Uporedjivao sam sa dosta R-ova i tu ne gresim

Zamerku imam i oko migavaca koji su uradjeni kao kod traktora! I dosta novojih od '98 imaju iste ali jednostavno su odvratni ali se isto tako lako menjaju ledovima. Zamerka takodje na glomaznom podrepu na kom se nalazi ogroman nosac tablice(zali boze potrosene plastike) koji u komb. sa migavcima upropaste izgled zadnjeg dela motora..takodje se lako menja i spicastiji rep dolazi do izrazaja.. potrosnju cemo stalno pisati kao sta je moglo biti bolje jer ne trosi 1L na 100km  :). Polozaj suvozaca kao i na svim R-ovima je "'bem ti voznju i kad sede na motor"

Sto se tice mehanike nemam zamerki koje su vredne pomena ....

Da napomenem da kod naglog odvrtanja gasa zna da lako popusti grip na prednjoj tako da ako se neko plasio da na tocak,sa ovim mu nece biti tesko...ni sam ne znam da li bi mu ovo stavio kao zamerku ili sta mi se dopada jer se nekome i ne bi svidelo a licno mi je odlicna stvar . Par njih kada su pobali moj motor su rekli da im se ne svidja gubitak gripa na prednjoj kod divljanja ali ako znas da iskontrolises onda nema problema

 

5. Moj utisak:

Sve u svemu odlicna masina,modernog izgleda. Lako upravljiv a veoma snazan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja