Jump to content

Moto Zajednica

Zamjena dobos kocnice na kineskom chopperu

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav,

 

posto jos uvijek ne mogu da pustim svog kineza da ide :) (sentimentalno vezan, shmrc...) , razmisljam o zamjeni zadnje kocnice. Uvidio sam koliko je katastrofalna nakon privikavanja na Afriku. Posto Lifana vozim radnim danima na posao jer se bojim ostaviti Afriku bez zastite na parkingu :( , trazim nacina da zamijenim zadnju dobos kocnicu diskom.

 

Lifan chopperi sa kubikazom od 250 ccm imaju disk kocnicu, a 125ccm dobos. Feluga je identicna, zadnja osovina je identicna, ovjes je identican, znaci zamjena mora biti moguca (ili ja grijesim) ?

Problem je sto BiH uvoznik Lifana nece ni da cuje o prodaji rezervnih dijelova (nemaju....).

 

Posto moj Lifan ima identicno rijesenu zadnju osovinu kao i sve i jedan drugi kineski chopper, interesuje me da li neko zna koji mi sve dijelovi trebaju za ovu preradu i gdje da ih kupim (Npr, uzeti od Sprint Challengera i sl ? ) .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда је глупо питање, али свеједно: а јеси ли уверен да ти је тај добош радио како ваља од самог почетка? Да није пакна добила "глазуру", па не кочи или је потрошена, можда добош деформисан... Колио ја знам, и на поприлично већим крузерима и чоперима позади стављају најординарнији добош.

 

Наравно да је могуће да поставиш диск и назад, али се поставља питање оправданости трошкова. Мислим да нема потребе да на нешто малешно од 1/8 литре запремине за опуштену вожљу улажеш и стављаш диск и позади.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Можда је глупо питање, али свеједно: а јеси ли уверен да ти је тај добош радио како ваља од самог почетка? Да није пакна добила "глазуру", па не кочи или је потрошена, можда добош деформисан... Колио ја знам, и на поприлично већим крузерима и чоперима позади стављају најординарнији добош.

 

Наравно да је могуће да поставиш диск и назад, али се поставља питање оправданости трошкова. Мислим да нема потребе да на нешто малешно од 1/8 литре запремине за опуштену вожљу улажеш и стављаш диск и позади.

 

Odvezao sam u servis, pregledali su i rekli da je sve u redu. Isto to su rekli i u drugom servisu, koji nema veze sa ovim sluzbenim. Medjutim, to "sve u redu" jako pateticno koci i uopste se ne mogu pouzdati u zadnju kocnicu. Stalno kocenje prednjom mi izgleda kao poziv na samoubistvo, pa bi volio da uradim nesto po tom pitanju. Posto je to ipak kineski motor, cisto sumnjam da bi svi potrebni dijelovi izasli vise od 100E u maloprodaji, samo da mi je negdje naci servisnu knjigu sa "eksplodiranim" nacrtima.

 

Vidim da Massetehnic u Srbiji nudi servisni CD za svoje modele, ali ovdje u Banjaluci, kad udjem u njihovu poslovnicu i pitam za taj isti CD kazu da takvo nesto ne postoji i da je dostupno samo njihovim majstorima. Dzaba ja pricao da im na web stranici pise da je dostupno svima, ne trzaju na to. Isto vazi i za pokusaje narudzbe rezervnih dijelova. Redovna izjava je "rezervnih dijelova nema, imamo par primjeraka koje drzimo kao rezervu u slucaju da nekom od nasih kupaca nesto zatreba."

 

Ostali uvoznici su jos gori. Valjda misle da se kineski motori ne kvare i da se ne isplati uvoziti i rezervne dijelove pored samih motora.

 

Pisao sam raznim kineskim izvoznicima, dobio cijene rezervnih dijelova sa lagera u kini i cijene su prostim jezikom smijesne. Citav 250cc chopper kosta 450-500 dolara, FOB Shenzen. I to sa full opremom, kacigom i alarmom. Problem je sto se mora naruciti kontejner :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

A jesi li probao da se igras sa stezanjem i otpustanjem sajle? Mnogo ima uticaja na to kako ce da koci i samom sajlom moze da se stvori razlika izmedju laganog usporavanja i blokade zadnjeg tocka pod istim pritiskom noge.

 

Ako si to vec pokusavao, mozda da probas da malo osmirglas paknove i vidis kako ce se ponasati, ili zamenis za druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A jesi li probao da se igras sa stezanjem i otpustanjem sajle? Mnogo ima uticaja na to kako ce da koci i samom sajlom moze da se stvori razlika izmedju laganog usporavanja i blokade zadnjeg tocka pod istim pritiskom noge.

 

Ako si to vec pokusavao, mozda da probas da malo osmirglas paknove i vidis kako ce se ponasati, ili zamenis za druge.

 

Podesavao sajlu vise puta, podesavao i visinu papucice u vise razlicitih polozaja, ista stvar. Probacu staviti druge pakne, ako ih uspijem naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

mozda ti je isplatljivije da ti neko prelepi te paknove (skine taj grafit ili sta je vec i nalepi drugi, moj burazer to radi na kolima jer nove plocice kostaju oko 2000 dinara a ovaj lik mu to prelepi za oko 300 din i super koci, ja imao u planu da prelepim prednje plocice na fvisionu jer mnogo skripe pa me nerviraju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Danas sam proveo veci dio dana pokusavajuci da postimam zadnju kocnicu, ali bez ikakvih rezultata. Ipak izgleda da nesto nije u redu sa njom, posto nikako ne mogu da blokiram zadnji tocak kad pritisnem pedalu. Podesavao sam i visinu pedale i dotezao sajlu na zadnjem tocku, nema vajde.

 

Prijedlozi, sugestije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koliko je vozen motor? Mozda paknovi ne nalezu lepo svom povrsinom pa samo voznja (kocenje, trosenje) resava stvar.

 

Probaj da namazes paknove kredom prikocis i tako proveris povrsinu kocenja (Slayer mi nedavno prodao foru). Gde se nije skinula kreda tu ne hvata, a mozes malo i da smirglanjem izravnas ukoliko je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

I ja bas trazim da kupim kvalitetnije paknove,oni su ti koji ne valjaju,netreba ti disk pozadi.

Kao sto ti kaze Zorge,i mnogo veci motori imaju pozadi dobos kocnice ALI TE KOCNICE STVARNO KOCE!

Samo zbog kvaliteta pakne,nista drugo.

 

Pitanje:gde se mogu kupiti kvalitetni paknovi za Kineske motore?

Da li je lepljenje sigurno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па кад се лепе пакне и лемеле за аутомобиле и камионе, што не би ваљало и за пакнице мотора? Напрезања су ту мања.

 

Иване, знам да је једна жена у Опову радила тај посао, али да ли ради сада - не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Zorge,nesmem u Opovo,zabranila mi zena ;D

 

Pogledacu da li i dalje rade,ako ne,onda cu po oglasima da nadjem nekog ko to lepi.Pod obavezno ih menjam,ovi sadasnji kao da su napravljeni od gvozdja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

Zorge,nesmem u Opovo,zabranila mi zena ;D

 

Pogledacu da li i dalje rade,ako ne,onda cu po oglasima da nadjem nekog ko to lepi.Pod obavezno ih menjam,ovi sadasnji kao da su napravljeni od gvozdja.

Ma kvalitet, napravljeno da traje koliko i motor. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Danas sam zamenio paknove,prelepio mi je jedan majstor,probao sam,bolje je kocio,a onda sam primetio da mi poluga koja drzi dobos ima lufta.

sa BlekBajtom i Slayerom smo ubacili caure,i fiksirali polugu,ali su oni morali da podju,pa sam sam probao ponovo kako koci.

KOPA!

NESMEM NI DA JE PRITISNEM!

Ljudi,menjajte paknove ako primetite da slabije koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Te paknove cu morati i ja da menjam jer koliko god da pritisnem nema sanse da zablokiram tocak,cak ni na sljunku.Ivane hvala na gostoprimstvu rostilj je bio extra,malo smo bili okasnili al jbg neko se uspavao. ::)

 

Sve u svemo lepa voznjica i lepo druzenje.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

los kvalitet paknova..ako ej made in china...i za tomosa prave te kineske paknije i kostaju novi 340din...koliko god jako nagazio kocnicu,nece da blokira zadnji tocak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нису кинеске већ најчешће са Тајвана (мада су и тамо Кинези), Малезије и ко зна из којих земаља Далеког Истока.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis

 

 

Stalno kocenje prednjom mi izgleda kao poziv na samoubistvo, pa bi volio da uradim nesto po tom pitanju.

 

 

 

 

Stalno kocenje prednjom ti je najnormalnija stvar. Prednji tochak prima oko 80% sile kocenja. Ja zadnju kocnicu samo pipnem da napravim transfer mase na prednji tocak a zatim slobodno kocim prednjom. Ako covek ne koristi kocnice kao prekidac (znaci naglo uz blokadu) nego kao regler (postepeno) onda je sve ok. Svako ima svoju tehniku ali kljucna stvar je da prvo lagano kocnicom nateras masinu da legne na prednji tocak i onda slobodno koci ...

Zadnja kocnica moze slobodnije da se koristi kod cruisera. Blokada zadnjeg tocka moze da bude jako vesela stvar i to ne kad blokira nego kad blokadu primetis pa naglo pustis kocnicu. Tad guma naglo zahvati podlogu, magare se ritne  i sledece cega se covek seca je bratski zagrljaj sa drvetom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja