Jump to content

Moto Zajednica

GSF 600 2001-2004 Bandit

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSF 600 2001-2004

 

2001-Suzuki-GSF600S.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

oko 2000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Dizajn, okretnost, prakticnost.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Sve. Pregazile su ga godine i to se oseca. Kocnice, agregat, ogibljenje.

 

5. Moj utisak:

 

Jako harizmatican motocikl. Izgledom potseca na modele iz 80ih, a ni konsrukcijom nije daleko. Savrsen za prve moto korake i za povratnike koji nisu prezalili neku "staru ljubav". Oni iskusniji sem izgleda nece naci nista privlacno u njemu. Ogibljenje je premekano, pogotovo prednja viljusko koja sa 80mm statickog hoda leluja ko camac. Stara dvoklipna klesta na prednjim diskovima ne mogu da zaustave motocikl kako to dolikuje, jedva da su na granici podnosljivog.

Karburatorska masina je hladjena vazduhom i uljem, prakticno je nesajebiva. Mana je sto joj prilicno fali snage, pogotovo u nizim obrtajima. Ako stavite suvozaca, topljenje kvacila prilikom polaska iz mesta je neminovno.

Opet kazem, niska nabavna cena, mali troskovi odrzavanja (sta je to?) mala tezina i lakoca upravljanja cine ga idealnim za nekoga ko bi zamenio skuter za motocikl, za one zahtevnije postoje i bolji izbori...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki Gsf 600 Bandit
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
2002

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Jedna sezona. Oko 5000km

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
Dobar dizajn. Ne izgleda kao produkt devedesetih. Moj je u odlicnom stanju pa ljudi cesto misle da je dosta mladji. 77ks koliko ima je sasvim dovoljno za sve sto normalnoj voznji treba.
[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
Dobar je za vreme kad je nastao, a po danasnjim standardima mu se moze zameriti svasta. Nema abs, grejace rucki i sl. I ima karburatore. 

[b]5. Moj utisak:
Posto sam trazio motor za grad, povremene duge ture sa suvozacem i redovnu voznju do posla, a opet u skladu sa budzetom i sto je nizom mogucom cenom odrzavanja a na sve to da estetski opet bude u koraku s vremenom. Mislim da sam izabrao najbolju opciju. Najniza zabelezena potrosnja 4,8lit, prosek 5,3lit sto je sasvim ok za 4 cilindra i 600cc. Suvozac se oseti ali i dalje to ide kako treba.
Nisam zahtevan vozac pa su mi performanse stvarno i iznad moji mogucnosti. Sve u svemu jedan dobar bajk i ja sam veoma zadovoljan  [/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

-Bandit GSF 600S  2000-to godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

-Vozim ga evo vec drugu sezonu, nekih 5-6000km

 

3. Sta mi se dopada:

-Prost, robustan, pouzdan i kvalitetan agregat, provereno izdrzljiv i proizvodio se dugi niz godina u Bandit modelima i takodje u drugim modelima (Katana, Inazuma, GSXR) i deli mnoge delove sa njima.

-Vrlo popularan model i kod nas i u svetu, dugo se proizvodio, ima delova.

-Ogibljenje je mekanijeg tipa i lepo pegla neravnine na nasim putevima, uzivanje ga je voziti ali zato ima nizu toleranciju za agresivnu voznju po krivinama.

-Dobra zastita od vetra, super motor za putovanja, i za po gradu

-Odlican polozaj sedenja, udobno sediste, i za suvozaca takodje.

-Retrovizori dobro pozicionirani i pregledni.

-Velik gepek ispod sedista i lako dostupan sa kljucem.

-Dobra svetla, halogenke+sociva lepo rade

-Auspuh je fabricki od prohroma, i posle 22 godine i dalje jako lepo izgleda

-Posto je golac, mnogo je olaksan posao servisa zamene ulja i filtera, nemoras da

rastavljas plastike

 

4. Sta je moglo biti bolje:

-Kocnice su u sustini dobre za svrhu i namenu motora, mada nebi bilo na odmet da su

malo jace.

-77 konja iz 600ccm je skromno, jos +20 konja bi bilo pozeljno.

-Tu i tamo ima vibracija (kao i mnogi drugi motori) nista strasno.

-Jeste malo krmak, ima kila, ali zato je stabilan na putu ko tenk gazi sve pred sobom bez pardona.

 

5. Moj utisak:

-Sve u svemu odlican motor, nije savrsen, ima neke svoje mane, ali generalno opsti utisak je vrlo pozitivan s obzirom da je uvek bio najjeftiniji u klasi, Bandit malo trazi ali mnogo pruza. 

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2001. s model, kao sa Lalalajkove slike.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Od januara 2015. ga vozim i za sada prešao oko 52 000 km i malo preko toga.

 

3. Sta mi se dopada:

 

-Agregat:  osim legendarne pouzdanosti, izdržljivosti i velike tolerancija na loše održavanje, agregat je pravi biser, zvuk i karakter su, po meni, na visokom nivou, performanse su ok obzirom da je konstruisan u drugoj polovini 80-ih, sad što ga je suzuki koristio do kraja 2007. je već druga stvar.

 

-Dizajn: za mene je ovaj motor jako lep iz svakog ugla gledano, a agregat i njegova ogoljenost odaju utisak da je old-skul motor u pitanju.

 

-Farovi: projektori su pun pogodak, tih godina mislim da je retko ko imao bolja svetla na motoru. Ovo važi samo za s verziju. 

 

-Jednostavnost u održavanju: mali servis se odradi za 20 minuta, sve je jako dostupno  i na dohvat ruke i akumulator, filteri, sve. Ventili se šteluju špijunima, kao na fići, posle provere na predjenih 40 000, svi ventili, a ima ih 16, su bili u dobrim tolerancijama. Od pumpi, umesto uobičajenih 3, bandit ima samo 1 (uljnu). Gorivo je na slobodan pad, a vodena ne postoji.

 

-Veliki rezervoar (19-20 litara) i centralni štender u standard opremi.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Kočnice, definitivno najveća mana ovog motocikla.

Grub je u vožnji, kvačilo, menjač, kočnice, sam rad agregata,...

Sem toga tu su i velika težina, slabiji kvalitet materijala i završna obrada, sklonost ka koroziji (kod nas i ne baš, ali u Velikoj Britaniji su bukvalno karoserijski potrulili), poprilično zastarela tehnologija koja se koristila 20 godina (mada i to ima neku svoju draž).

 

5. Moj utisak:

 

Ima bržih, ima boljih, ima lepših, ima skupljih, ali za uloženo-dobijeno, teško da ima neko ko daje više od suzukija i tu ne mislim samo na bandit s/n, već na celokupnu gamu suzuki motocikala. 

Bandit kao motocikl, do Meseca i nazad bez razmišljanja. Ako je iole održavan, teško da će umreti. Jednostavno rečeno, raga svih raga, gorivo i gas.  

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja