Jump to content

Moto Zajednica

NSR 125, 1988 - 2001

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda NSR 125, 1988 - 2001

 

Honda_NSR125.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001. i dalje ga vozim :D

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Imam ga oko 9 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se izgled,kocnice, udoban za neka kraca putovanja, solidna putna brzina za 2T 125ccm (bez otvaranja ventila oko 80-90km/h), po meni odlican polozaj vozaca. Relativno mala potrosnja (u proseku oko 6l)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jedino sto mi se ne svidja na motoru su svetla, jako su slaba, pokusacu nekako da zbudzim sa halogenim sijalicama...

 

5. Moj utisak:

Kupovinom ovog motora sam dobio bas ono sto sam trazio... Motor od 125ccm kome nece biti problem neko krace putovanje brzinom od 80-90kmh i jos da ima snage za obilazenje, udoban, solidan potrosac. Ovo je po meni odlican motor za prelazak sa nekog skutera na neki veci motor, za sta meni sluzi, jer sam ranije vozio skuter, a u blizoj buducnosti planiram neki motor od 600ccm... Toliko od mene za sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1990

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:6 meseci

 

 

3. Sta mi se dopada:atrktivan izgled trkalice i zvuk rezonantnog auspuha.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:kocnice,prednja viljuska jako mekana i malo manja potrosnja.

 

 

5. Moj utisak:idealan za pocetak,t.j. prelazak sa skutera na motor,mada kad otvori rc ventil on odeee.cvaja je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Semberija

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990.. jos uvjek, sad  imam 2004

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Oko 3 godine na ovom 1990, ovom par dana..

 

3. Sta mi se dopada:

Kad se otvori RC brate motor ide ko ne normalan, lijep zvuk, mala potrosnja,  izgled je mocan kao 600ccm

 

4. Sta je moglo biti bolje:

mogli su siru gumu staviti, i bolji sat staviti..

 

5. Moj utisak:

motor je ekstra za one koji ce da voze u buducnosti vecu  masinu... ekstra je ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

 

1. 1999god.

 

2. Oko dve godine sam ga vozio

 

 

3. Izdrzljivost agregata, 2T masina koja je mnogo bolja od ostalih u kategoriji. Motor jako brzo poteze i dostize max brzinu, prava trkalica za grad. Uopste je nisam stedeo, nisam ni spustao ispod 8000obrtaja (unistavao sam je), i sve je to izdrzala bez problema, dok se ostali nisu tako usrecili sa 2t masinama (rs125,tzr124...)

 

4. Zvuk auspuha.

 

5. Jako dobar motor, delovama ima dosta... ocena 10.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1998

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:Nekih 60-70km

3. Sta mi se dopada:Motor ima atraktivan izgled,veoma privlacan,odlicno ubrazanje,polozaj vozaca,zvuk motora,delova ima dosta ali nisu ni cene bas jeftine

4. Sta je moglo biti bolje:Kocnice su generalno slabe za motor tih performansi,sto znaci da su trebale biti bar malo bolje,okretnost motora je mala,sto nekad ume veoma da zasmeta

 

 

5. Moj utisak:Odlican motor za pocetnike i za one koji imaju malo dublji dzep koji bi zrtvovali za sipanje goriva,potrosnja je oko 6l neke normalne voznje,cepanja sam siguran da ide i do 8,9.Sve u svemu po meni jedan od najboljih u klasi. :)

Evo i jedne slike NSR-a koji sam posedovao.

1011485.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nisam bas upucen u ovom motoru, ali spada u moj top 5 za kupovinu posle skutera, pa bih pitao vlasnike za par pitanja:

-Da li samo postoji dvotaktna verzija ili ima i sa cetvorotaktni motor

-Kolko od prilike treba odvojiti za odrzavanje

-Kakva je ponuda delova na trzistu

-Koja mu je "glavna mana" oko mehanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1998

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:Nekih 60-70km

 

 

3. Sta mi se dopada:Motor ima atraktivan izgled,veoma privlacan,odlicno ubrazanje,polozaj vozaca,zvuk motora,delova ima dosta ali nisu ni cene bas jeftine

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:Kocnice su generalno slabe za motor tih performansi,sto znaci da su trebale biti bar malo bolje,okretnost motora je mala,sto nekad ume veoma da zasmeta

 

 

5. Moj utisak:Odlican motor za pocetnike i za one koji imaju malo dublji dzep koji bi zrtvovali za sipanje goriva,potrosnja je oko 6l neke normalne voznje,cepanja sam siguran da ide i do 8,9.Sve u svemu po meni jedan od najboljih u klasi. :)

Evo i jedne slike NSR-a koji sam posedovao.

1011485.jpg

 

 

Prelepa. Boja joj ekstra stoji. I ekstra kombinacija boja...

Ja sam ovu moju planirao da ofarbam, pa me zanima jel to njena fabricka boja, ili si ti nesto sredjivao za sebe?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Nisam bas upucen u ovom motoru, ali spada u moj top 5 za kupovinu posle skutera, pa bih pitao vlasnike za par pitanja:

-Da li samo postoji dvotaktna verzija ili ima i sa cetvorotaktni motor

-Kolko od prilike treba odvojiti za odrzavanje

-Kakva je ponuda delova na trzistu

-Koja mu je "glavna mana" oko mehanike

 

 

-Postoji samo dvotaktna verzija,otvorena i zatvorena verzija(zatvorena koju ces retko naci 15ks,otvorena 28-30ks,razliciti podatci na netu)Meni je u saobracajnoj pisalo smesnih 11kw za taj motor.

-Odrzavanje na godisnjem nivou,kao neka vrsta servisa ono redovno sto ide plocice,ulje,gume...

-Delova za NSR ima svuda,delovi nisu bas skupi

-Oko mehanike generalno nema neku glavnu manu,sve je stvar odrzavanja i nacina voznje motore.

Nadam se da sam bar donekle pomogao. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Ne znam tacno ali pretpostavljam da bez otvoranja RC ventila(egzapa)trosi nekih 5-6 litara,mada po meni 2t voziti na niskim obrtajima je besmisleno jer trokira i gusi se,motor jednostavno trazi obrtaje tako da zaboravi na potrosnju od 5-6 litara i spremi se na nesto vecu...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Potrosnja ti ide sve u zavisnosti do ustelovanosti i stanja motora,ali sve u svemu od 5-8,9,budi siguran,ko ti kaze drugacije laze te..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

Nemam pojma, motor je bio od autoskole u kojoj sam polagao za "A", mislim da je bio nesto oko 2000 godine.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Proveo sam prilicno vremena na njoj, predhodno sam vozio automatika od 250 cm3 pa mi je trebalo malo vremena da se priviknem na menjac.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Sve u svemu motoric nije los, dobar polozaj vozaca, nije tezak, lak za upravljanje i odlicno poteze.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Zadnja kocnica i malo manji radijus za okretanje.

Potrosnja bi mogla biti malo manja.

 

5. Moj utisak:

 

Za omladinu sigurno jedan od boljih motorica, lep na oko i lepo poteze.

Mozda cak i prebrz za klince koji tek pocinju sa voznjom.

Decaci koji uspeju da iskukaju od roditelja ovaj motor imace problem sa nabavkom para za gorivo, posto motor prilicno trosi.

Nije za polaganje poligona, nemoguce je uraditi osmicu zbog malog radijusa okretanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Za auto skolu ovaj motor??????0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Ti likovi bas nisu normalni.

 

I meni je bilo malo cudno kada sam video na cemu se polaze, ali dobro sta je tu je.

Racunam kud svi turci, tu i mali muja (ja).:lol:

Posto je to bila jedina autoskola u mojoj blizini koja ima svoj motor za polaganje nisam imao drugog izbora.

Mrzelo me da jurim neki drugi motor (na zajam) od drugara, tablicu i ovlascenje pa sam pristao na ovaj.

 

Na svu srecu policajac koji je bio na polaganju bio je normalan lik i posle objasnjenja da je nemoguce uraditi osmicu pravilno sa njim malo nam je progledao kroz prste kada je bila osmica u pitanju.

Dozvolio nam je da pravimo veci radijus kad radimo osmicu i sve je proslo dobro.

Predlazem da izbegavate ovaj motor za polaganje poligona, posto ni nas instruktor nije uspeo da uradi pravilno osmicu sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

1. 1990

2. Vozim ga tacno godinu dana

3. Jako mi se svidja izgled motora, nacin na koji radi i dugotrajnost

4. S obzirom da je 1990 god nista bolje se ne moze traziti , tada je bio pojam. Ali npr malo bolji zvuk da ima

5. Dakle vozim ga godinu dana , i presao sam jako lepu kilometrazu... do sad hvala bogu je bio samo jedan problem sa dihtungom auspuha i to je... A posto je ovo tema samo za NSR ja bi pitao vas ostale koji ste vozili da li znate gde mogu da kupim kit sa 180 ccm ? i da li je to ok staviti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Nsr 125 r

Vozio sam cbr 4T , motor je nista naspram nsr-a , rs-a i slicnih... ali dosta manje trosi... oko 4 l na 100 sto je jako dobra potrosnja... a ovo cudo guta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Mogu samo reci za CBR da trosi cepanja 3l ,normalne voznje 2,5l...sipao sam 5,3 litara pre mozda 2 meseca presao 210km+za nekoliko jos km sto je ostalo u rezervoaru.

Motor naspram ostalih 4t je zmaj,veoma okretan,odlicnog izgleda.

Takodje sam pre Cbr-a imao NSR-a kojeg nisam imao vremena puno da izvozam,znam samo da trosi nenormalno,da bi mi se voznja svodila samo do skole i nazad i to plus da odvajam od dzeparca da nejedem.Manje okretan od CBR,al je zato dosta mocniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja