Jump to content

Moto Zajednica

Mz Etz 125/150 Kompletno sredjivanje ! 70% zavrshen,Slike trenutnog izgleda

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Pre oko mesec dana sam kupio Mz-a i pre neki dan reshio kompletno da ga rasturim i krenem u sredjivanje deo,po deo. Iz slika videcete kako to ide. Bio je on kompletan,palio radio ali ipak ja volim to da bide sve extra ako je Mz ne zalim da ulozim neki dinar...  ;D

Evo za pocetak par slicica kakv je bio i kakav je sada....

post-4351-12879027931142_thumb.jpg

post-4351-1287902793308_thumb.jpg

post-4351-12879027933771_thumb.jpg

post-4351-12879027934532_thumb.jpg

post-4351-12879027935212_thumb.jpg

post-4351-12879027935885_thumb.jpg

post-4351-12879027936527_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Juce sam ogulio ceo ram, ;D,skinuo sam celu instalaciju satove,far prednju viljushku,danas sam ga prao pa ce da se smirgla i na farbanje,mashina je takodje rasturena,zamenicu lezajeve i semeringe,i karikice ostalo je perfektno.. Postavicu slike pa ce da se vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mene pa ubiše slova na rezervoaru, nikako da nađem trajan način da ih zalepim. Da li su ova tvoja aluminijumska crne boje ili je zafarbano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Verujem... Moja su zafarbana a i ja ne znam shta cu da radim kada budem ofarbao rezervoar,da zalepim slova koliko ce to da drzi,ili opet da ih zafarbam,ne znam ni ja... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

U mom slucaju ce tako i da bude,tj ofarbacu slova i necu da mislim,nisam skroz odlucio daleko sam od njih ali najverovatnije cu da ih ofarbam.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

evo me opet,da kazem da radovi polako ali sigurno napreduju...  ;D,  Sledeca faza je sredjivanje rama,farbanje,krpljenje gde zatreba ali u sushtini je odlican... Posle sve redom,postavicu par slicica cisto da se vidi kako ide sredjivanje...  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Evo mene,da se javim da se tema ne zaboravi... ;D,Danas sam poceo da radim oko mz-a. Na prvom mestu mi je da sklopim mashinu. Drugar zavrshava peskaru pa cekam da mi ispeskari dekle,pa onda sklapam mashinu. Postavicu slike obavezno kako napreduju radovi ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Oces da zavrsis za dve nedelje, pa da idemo u Cacak??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za sediste moze da se kupi original presvlaka sa logotipom MZ sa zadnje strane. Kosta oko 1000 dinara . Cisto da znas da ne placas tapaciranje nekom , a da bude skuplje.  Valjda ti sundjer ispod nije ostecen .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Sve je moguce ! A Ako zavrshim idem za cacak obavezno,taman i ekipu da upoznam ! A za sedishte znam da ima da se naruci,a i imam odakle da je narucim, :D,nisam josh do nje stigao,a sundjer je ok !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Malo pre sam doshao od majstora ! Poceli smo da smirglamo delove... Nisam mogao da verujem koliko je samo puta farban to je strashno,hehe... Stizao sam do skoro svih boja,i na kraju mi majstor da pametan predlog,sa malim brenerom redom sam palio,i posle sa malom celicnom cetkom skinem sve do lima,i tako je i najbolje... Ram josh nismo dirali,prvo cu ovo da odradim... Mashina je takodje skoro gotova,cekam da se dekli ispeskare i pakovanje... Pusticu slike cisto da se vidi proces sredjivanja... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A што не намажеш те фарбане делове "Дугиним" гелом за скидње фарбе и решиш себе мука шмирглања?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I ja sam to koristio više puta i pokazalo se odlično. Moj gel nije bio Dugin nego neki Italijanski ali mislim da to nema veze jer postoji gradacija za to, koji je kakav po jačini.

 

Šmirgla i trljanje ti neće pobeći ali je ovako mnogo lakše za veće površine ili više slojeva farbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Reshio sam problem.... Uzeo sam mali brener,i polako palio farbu i kako se potkorushivala farba tako sam sa spaklom skidao,i dobro se pokazalo... Na kraju uznem brusilicu-malu stavim celicnu cetku i deljao do lima,tj i aluminijuma i extra je sve ispalo... Ostalo je posao majstora,naravno pomocicu mu i ja malo.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Malo pre sam se vratio od majstora,Ofarban ram u crno,i svi aluminijumski delovi osim masine ! Delovi su prvo peskareni pa onda prajmer,pa tek farbanje... Ostali delovi ce da budu ofarbani tokom nedelje. Sutra kacim slike da se vidi kako je ispalo ! Masina ce takodje da bude gotova uskoro cekam da se ispeskari pa da je ispoliram i onda pakovanje...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ajd i to cudo da vidimo ! Od sedmog aprila obecavas slike - kako teku radovi, a jos ni jednu nisi postavio .  Sta li ce nas sutra zadesiti ? Da si ova dva meseca svaki drugi dan slikao po jednu - to bi bilo tries i vise slika.  Oces li uspeti sve njih sutra da postavis ?  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Pa znash kako je to teklo,sad cu da objasnim. Tacno je da sam mz-a u aprilu rasturio,ali nisam ga aktivno radio do sada. Dok sam se snashao malo za novac,pa dok sam odlucio tacno shta i kako,proslo je dosta vremena.  U zadnjih mozda 15-tak dana sam  se aktivno  bacio na sredjivanje. Majstore sam nahvatao da mi zavrshavaju radove,iskupovao materijal,ram i aluminijumski delovi su gotovi,ostaje da se ofarbaju rezervoar,kasete i krila... Dosta sam cekao druga da mi ispeckari delove jer sam hteo da to ispadne stvarno extra,i zadovoljan sam kako je peskarenje ispalo,mnogo je i za farbanje bilo lakshe... Sutra cu da postavim slike kako je ram ispao,i ostalo shto je ofarbano,pa sve redom,po mojoj proceni mz za najvishe deset dana staje na noge i to ce da bude to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Posto je vec novi dan, jos juce si reko " sutra ", sad opet kazes " sutra " . ? ? ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Evo kao i shto sam obecao, Slike !!!! Za pocetak par slicica kako je ispao ram,i ostale zajebancije... Bice josh slike jer je sad ram kod mene kuci i pocinje redom pakovanje... Evo par slicica:

post-4351-1287903778968_thumb.jpg

post-4351-12879037790188_thumb.jpg

post-4351-12879037790626_thumb.jpg

post-4351-12879037791022_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja