Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Dr 750 BIG i 800 BIG

Recommended Posts

  • Drive carefully!, 47 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Peugeot SpeedFight `02 ,ZX6R 636 `05

Interesuje me koliko iznosi registracija za ovakve motore posto oni nemaju neku veliku konjazu(da budu do 1997 godine),pokusavao sam naci po forumu tako nesto ali nisam uspeo...tako da sam postavio ovde...i interesuje me uopsteno kakav je motor odnos cena/kvalitet,udobnost i sve ostalo... HVALA..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

www.takidoo.co.rs

 

pa sam preračunaj, a da dopunim snaga motora nema nikakve veze sa cenom registracije tj. gleda se samo kubikaža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Registracija sa novim tablicama i saobracajnom novom oko 21000 din znaci bez tablica i saobracajne oko 18000/19000 din. Motor udoban, tezak, lepo vuce,nekome mana nekome prednost  jedan cilindar, grub rad motora po gradu potrebno cesce saltanje jel skace kao magare ispod 3000 obrtaja, zvuk mu je extra mada mi je izgoreo jedan auspuh :D. Mitas nove gume u koningu oko 8600 din,tri litre ulja motul 15-50 + 2 svecice + filter ulja= 3700 din .Semerinzi viljuske  oko 1600 din + ulje 1000 din. Ulje sam zamenio samo jos za ostalo da skupim pare i bice to super bike  :D ;D ;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Juce, dok sam sedeo u jednom kaficu u KG-u, jedan lik sa crvenim Big-om celo vreme se vozikao, odusevljen sam zvukom, kao hilti bije..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Zvuk mu je po gradu da plasi devojke po automobilima a i ostale . :D Kad ih vidim na semoforu kako pricaju mobilnim ja stisnem kvacilo pridjem blize iza vozaca i ocepim gas da vidis to strecanje  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

ma barem znas zasta si dao 21000, mislim ako volis, jbg-a izdvojis 1750 djute svakog meseca x12, eto ti 21000  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

DR 650 je bolji od 750 i 800 skoro se ne oseti razlika, ali je mnogo okretniji, manje glomazan....potrosnja ne prelazi 5,5 ako ga bas deres......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislim da je DR 800 bolji od DR 750, po cemu je 650 bolji od ovih?

 

Pa recimo, da neces naci nekog ko ca da ti kaze nesto lose o DR 650 sem da mu malo fali snage.....to su proverene masine koje prelaze jako puno kilometara sa minimalnim odrzavanjem, ja mog jako dugo vozim recimo 40K

 

A za 750 i 800 ces cuti da su imali svakave kvarove, i sam sam video neke koji ni slucano nisu smeli da se dese???? Msm da je to promasen model, a ima i jako malo snage za svojih 800 ccm...........inace prijatelj mi je vozio 800 i veruj mi da sam ga heklao nije tablicu mogao da mi registruje.......

 

Imas dosta tema na forumu o 750 i 800 pa vidi.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Dr 800 mi izgleda masivno,pravi motor.VELIKA mana mu je što ima samo 50 konja,i pretežak je za tako malu snagu,a i registracija mu je 20k dinara,što i nije tako malo...

Što kaže kolega Džigi,dr 650 je bolji u skoro u svim segmentima;potrošnji,okertnosti,ubrzanju,...jedino što je nosivost na dr 800 veća,tj možeš ga natrpati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav. Ne znam koliko je stara tema, al ja sam novi na forumu, pa me zainteresovaala ista. Naime, prešao sam sa BIG-ovima dosta kilometara. Model SR41 i SR42 tj 750 je '88 godine je bio na Dakar i osvojio je odlične rezultate. PO meni DR 800 ili SR43 Je malo modernijeg izgleda, manjeg rezervoara i više plastike je ugrađeno u njega što govori o njegovoj upotrebi više za cestu nego za neki off.

Odgovor na tvoje pitanje je: Ne, 750 nije imao nikakvu grešku i više je za tough guys nego za mlakonje. Onako 750-ka ti je momački motor ali i 800 je za svaku pohvalu.Ne znam da li sam ti uspio riješiti dilemu

Zasto se Suzuki DR 750 proizvodio samo dve godine (1988-1989)? Da li je imao neku gresku pa je ta greska mozda ispravljena kod DR 800?

 

 

post-28001-0-69850200-1364197449_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja