Jump to content

Moto Zajednica

magnetno /tomosovo palenje bez platina na emzu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e aj da se stavi u jednu temu to sa ugrađivanjem tomosovih palenja na mza

tko je radio kako je radio...

meni ja vec pun kur.... platina reglera jel puni akumulatore nepuni i slicna sranj...

 

pa razmisljam o tom palenju jel na apenu nikad nisam imo kvarova na struji motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moze nije problem,stavljao i ja,,,i platinasto,i bez platina,ali nekako cak i sa pojacivacem  struje mu je far nekako slabasan,,nije to to,,jednostavnije je da vidis sa joskom da napravis elektroniku to jest pik app,mesto platina,i sigurnije,mz ova struja je odlicna,platine crkavaju,los je kvalitet ovih novih sto ih prava,,nekad su pravili kvalitetnije platine,,e zato lepo turis pik ap,elektronski regler i nemas vise taj problem,kontaktiraj josku,sve ce ti on napraviti itd... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ima TS chopper na svom, mislim paljenje od Jawe babete...Mislim da je i on negde napomenuo da je struja slaba!!

Kao sto rece dr Bokilic, najbolje je kod kralja jednosmerne struje Joske da se obratis, meni je radio elektronski regler i prezadovoljan sam...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ove smo probleme rešavali davno i kako nije pronađeno rešenje zamolili smo Josku da nam napravi uređaj koji bi radio kako treba. Taj uređaj je prošao nekoliko generacija/modifikacija i ja sam svaki tip testirao na Crncu.

 

Ovaj poslednji je čudo. Tom prilikom smo bili u Temerinu i došao je Svakak pa smo razgovarali u dvorištu dok je Joska čačkao u garaži iz koje su se čuli čudni zvukovi. Onda nas je pozvao da vidimo čudo: između dve žice na razmaku od oko 20-tak cm udarala je varnica kao sa one fotografije Nikole Tesle na kojoj se igra sa strujom.

 

Tada je menjao učestanost varnica, od sporijeg na brže. Pa je onda povećavao razmak između žica/polova i varnica je bila tanja ali je pražnjenja i dalje bilo. Onda je smanjivao razmak i varnica je bila deblja a zvuk jači, ubedljiviji.

 

Naravno, rastojanje između polova bi trebalo da bude kao na svećici pa ovaj eksperiment ne služi ničemu sem da se vidi i golim okom koliku to struju pravi.

 

Između tih različitih generacija uređaja nisam primetio neku razliku. Uvek pali na prvu kurblu i bez sauga, bez obzira na temperaturu napolju, samo ako je karburator uredu.

 

Ugao predpaljenja se sam reguliše u zavisnosti od broja obrtaja motora a u tu svrhu je Joska napravio poseban softver.

 

Sve radi, sve valja, provereno.

 

Ako nemate ništa protiv ovu bih temu podveo pod MZ Elektrika, to je to.

 

Mišljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja