Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o mat boji ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Uzice

Vrsio sam  pretragu. I ne nadjoh nista na ovu temu.

 

Ofarbao sam motor u mat-crnu boju. Nije bash cist mat, ima 20% sjaja.... Neverovatno lepo izgleda. Ali je jako osetljiva na grebanje. Bash mora da se vodi racuna. A tek farbanje.... Mora neverovatno pedantno da se odradi... Farbao mi je jedan drugar u komori. Ali oper je imalo nekih peckica od prasine  pa sam ga maltretirao ponovo da mi lakira.... I to 3 puta jbga bas mi bolo oci... Sta vi mislite o matu??? Kako se odrzava??? Sa cime je najbolje da se pere??? Cuo sam da postoji mleko za poliranje mata. Zna li neko nesto o tome???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nikad vise mat boju.... :) :) :)

lepo je dok se neisprlja,i neogrebe,,,pogotovu crna,jos kad se rezervoar uglaca.....

ne hvala nikad vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Ja planiram mantu da farbam u neku mat,ali mnogo je nezgodno za odrzavanje,ajde prasina,to meni i ne smeta,cak mi se i svidja,ali sta sa ogrebotinama.Kad izgrebes sjajnu akril ili metalik mozes da je ispoliras,ako je ostetis mozes da je isflekujes pa ispoliras,a sta da se radi sa mat bojom u tom slucaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Ma jeste mocna,dok se ne ofuca,posle to sto si farbao izgleda kao stari cunak.Mogu da se raspitam za to mleko kad budem isao da uzimam farbu za drugarov motor (mat crna sa granulatom  :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Iz iskusva zanam da mat crna ne dolazi u obzir zato sto neverovatno brzo gubi boju i jednostavo se trosi,ako bas hoces mat crnu onda plastificiraj  ram u mat crn.Ja sam motor koji mi je u izradi prefarbao auto lakom u nijansi saten crna to je mat ali sa malo glanca i dosta je tvrda boja a moze i da se polira bez vidljivih promena. Kod Pezoa mozes da nades tu boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam definitivno za mat farbu (bar kada je moj motor u pitanju)...

Prosle zime sam ga sredjivao i evo kako je ispao...

itebx_38finalresize.jpg

 

Na plehovima je Lekler baza 50 % + 50 % mat gel, bez mat laka koji mi je bio skup, a kod koga je postojala bojazan da doda sjaj sto ja nisam zeleo uopste. Na ramu i ostalim sipkama je Helios baza po istom principu i razlika se bas lepo vidi...Lekler ima bolji mat od Heliosa!

Sada sam ponovo radio motor i u razgovoru sa nekim prijateljima koji se bave auto i svim drugim bojama sam saznao da je ovde kod nas ovakva 100% crna mat izvodljiva, ali dosta kosta... O tome sam pricao i sa farbach-om ovde imas njegov odgovor...

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10437.160

 

Inace, celu sezonu sam terao sa ovakvom crnom-mat bez zastitnog laka i zadovoljan sam, cak i kada mi dvotaktol kapne na rezervoar, samo ga LEPO prebrisem i to je to...Jedini problem su ogrebotine, jer se vide a ne mogu da se poliraju jbga :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Uzice

E dobro ti ispao bobber :) Ja sam moju yamahu farbao bazom pa posle toga mat lak sa 20 % sjaja.... tako da se ne plasim da ce se izmastiti jedino strahujem od grebanja.... zato pitam za ovo mleko za poliranje mata. Cuo sam da postoji... Ako neko zna??? A i da nema veoma se lako ispolira  sa obicnim mlekom i dobije se sjaj 100 %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam gledao neku mjesavinu boja na jednom autu, znaci mat je nema odsjaj i nemozes da vidis refleksiju u njoj ali je povrsina glatka nije gruba kao kod mat boje i ne prlja se tako lako. Lik nam je nesto objasnjavao o toj posebnoj mjesavini boja, al ga stvarno niko nije slusao svi smo blenuli u auto, jebga bili smo klinci... :(

Znam da je pominjao nesto kao "Metalic Flat Black", razlicite slojeve, farbanje bez da saceka da se potpuno osusi i slicno. Proguglaj malo, nacices nesto sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Mat je vrh ja hocu kacigu da farbam u mat crnu!

 

I gadno ces se pokajati.

 

Mat je meni prelep, ali za odrzavanje je uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

ja sam kupio prosle godine mat kacigu neku shiro i nisam zadovoljan sa bojom, jako se brzo izgrebala, zamascena je i sad i cim je pipnem ostane otisak i to se uzasno zaprlja. inace jako lepo je izgledala kad sam je uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Mat je vrh ja hocu kacigu da farbam u mat crnu!

 

I gadno ces se pokajati.

 

Mat je meni prelep, ali za odrzavanje je uzas.

 

 

Znam al ne mogu da odolim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Kao sto vidis na mom avataru, imam mat crnu kacigu i uopste se nisam pokajao.

Svi su mi govorili da ce izbledeti, lako se siprljati itd, ali ja ih nisam slushao.......i drago mi je zbog toga :D

 

@PICASOO MZ

Ova zadnja guma na tvom motociklu.....jesi takvu kupio ili ofarbao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

A za mat boje.....hm

Ma dobro izgledaju,ja se najozbiljnije razmisljam da farbam kola tako.NSU necu jer je i ovako mali,samo mu fali i to da izglrda kao da a nema,pogotovo kad ga poklopim ja sa mojih 110  kila,izgleda kao da sam seo na biciklu.

Dobra fora je sa metalik mat bojama.Baza+mat lak.Lepo izgleda i nema toliko problema sa prljanjem i prasinom,a ni ogrebotinama.

A ima i one saten boje,to mu dodje kao neki polumat ili sta je vec.Ima po gradu jedna Opel Astra mat zelena,vidjam je vec par godina i boja joj isto izgleda kao prvog dana,mada mislim da je ono ili fabricki radjeno ili negde preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

 

@PICASOO MZ

Ova zadnja guma na tvom motociklu.....jesi takvu kupio ili ofarbao ?

Farbana ali zbog laka brzo ispuca tako da to nije resenje.Razgovarao sam sa nekim vulkanizerima, kazu da je dobra ova nova farba za putnu signalizaciju ali na vodenoj bazi. Probao sam to da nabavim, ali sam u medjuvremenu nabavio bolju zadnju gumu(nije WW) pa sam odustao!

 

Sto se mat farbi tice, vojne farbe su zakon, bilo SMB bilo tamno sive ali ih nema u nabavci...Negde sam procitao da su te farbe nanosene "pecenjem", ma sta to znacilo!?

Ako neko zna neka objasni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Mene takodje zanima neko strucnije misljenje o mat bojama u smislu izdrzljivosti na plasticnim materijalima. Koristio sam samo mat sprejeve koje sam nanosio na plastiku nakon par slojeva prajmera. Izgleda dobro u pocetku ali se lako primecuju tragovi. Bolje rezultate sam dobijao kad nanesem providni mat akril lak kao zavrsni sloj, ali to onda izgleda vise kao polumat.

E sad, ovo sto sam koristio je sprej... Kakva je situacija sa kvalitetnim mat bojama na podlozi od plastike. Da li neko od vas ima motor koji je sam farbao u mat boju i kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ja imam dobra iskustva sa mat bojom za skolske table. Svojevremeno, dok izbor boja nije bio ovoliki kao danas, koristio sam neku slovenacku boju za skolske table- verovatno ''Helios". Secam se da je bila u konzervi od 0,7kg i cini mi se da bila na nitro bazi. Farbao sam razne delove na motoru, izmedju ostalog i auspuhe na RD350 i pokazala se mnogo bolje od uvoznog spreja za visoke temperature. Mislim da u podrumu imam par tomosovih limenih kofera ofarbanih tom bojom, koja se jos uvek drzi bez obzira na dvadesetogodisnje "tumbanje" kofera, koji sluze kao kutije za alat! Jedini nedostatak je sto je boja postojala samo u zelenoj i crnoj nijansi. Poucen ovim iskustvom pre par godina sam kupio "Duginu" boju za skolske table, ali to nije bilo ni blizu, imala je malo sjaja i mnogo se lakse grebala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd

A za mat boje.....hm

Ma dobro izgledaju,ja se najozbiljnije razmisljam da farbam kola tako.NSU necu jer je i ovako mali,samo mu fali i to da izglrda kao da a nema,pogotovo kad ga poklopim ja sa mojih 110  kila,izgleda kao da sam seo na biciklu.

Dobra fora je sa metalik mat bojama.Baza+mat lak.Lepo izgleda i nema toliko problema sa prljanjem i prasinom,a ni ogrebotinama.

A ima i one saten boje,to mu dodje kao neki polumat ili sta je vec.Ima po gradu jedna Opel Astra mat zelena,vidjam je vec par godina i boja joj isto izgleda kao prvog dana,mada mislim da je ono ili fabricki radjeno ili negde preko.

Mali offf...te Astre se koriste u vojsci nemackoj...moj komsa je uvezao par takvih zelenih...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja