Jump to content

Moto Zajednica

Svecice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Da li su NGK svecice sa najvise preporuka?

 

Moj problem je sledeci - svecica na mom skuteru se prilicno cesto zaprlja i ne mogu da startujem motor, pa hocu da je zamenim.

Oznaka svecice koja je trenutno u skuteru je: NHSPLDA7RTC

Na jednom mestu su mi rekli da je za nju zamena NGK svecica BR7HS, a na drugom da je to NGK svecica CR7HSA.

 

Zanima me misljenje iskusnijih forumasa o svecicama uopste, i da li preporucujete NGK ili neke druge i zasto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

NGK u svakom slucaju, najbolje ti je da skines svou i poneses je kad budes kupovao novu, prodavac ti mora naci u NGK katalogu svecicu za tvoj skuter, samo kad ti budu dali uporedi je sa tvojom,tj. navoj i duzina navoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

moras skinuti staruda se izmeri dubina izolacije na tvojoj i prema tome da se trazi ngk u mass ti je nejbolje ja sam tamo uzimao decko koji prodaje zna sta se gleda i nece da ti proda dok nepokazes mu staru . mozes uzeti i druge koje su firmirane nema veze velike cena ti govori sve u vezi kvaliteta , a opet i ngk imas od razlicitih materijala i cena iste svecice zavisi i koliko kosta motor za koji uzimas ako je kinez ili stara garda uzmi slobodno najeftinije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

pa licno mislim da jesu,jer sam i na skuter stavljao jos pre ngk,i na 125icu,a sad na R-a..sve u svemu zadovoljan sam..a najbolje bi bilo da ako imas neki user/service  manual od skutera gde bi video/videla sta preporucuje fabrika..ako je skuter nov,ako ne mozda kontaktiraj neke od ovih prodavnica sto su naveli drugovi clanovi.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Hvala svima na odgovorima.

 

Mass ima prodavnicu u Stojana Protica, cena za CR7HSA je 273 din., odoh ovih dana po nju. Naravno, ponecu staru, poredjenja radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Nema tu mnogo filosofije. Nije to skupa roba da bi se o tome razmisljalo. Uvek imaj u rezervi jednu i to je to. Moje pozitivno iskustvo je najbolje sa Bosna svecicama.  Uskoro cu ugraditi iridijumsku pa cu videti kako ce se ponasati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Nema tu mnogo filosofije. Nije to skupa roba da bi se o tome razmisljalo. Uvek imaj u rezervi jednu i to je to. Moje pozitivno iskustvo je najbolje sa Bosna svecicama.  Uskoro cu ugraditi iridijumsku pa cu videti kako ce se ponasati.

a sta ceti na tomosu iridijumska svecica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Nema tu mnogo filosofije. Nije to skupa roba da bi se o tome razmisljalo. Uvek imaj u rezervi jednu i to je to. Moje pozitivno iskustvo je najbolje sa Bosna svecicama.  Uskoro cu ugraditi iridijumsku pa cu videti kako ce se ponasati.

a sta ceti na tomosu iridijumska svecica

Pa ako ne skodi onda sto da ne  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Opasno razocaran u NGK od skoro samo koristim Denso...vrhunske su..... ;)

Pozdravljam.

Bilo je priče o tome x puta, klasa NGK koja nama stiže je, eh...

Denso mi je trenutno u Kawi, i sledeće će biti opet Denso.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Dogodine opet...

desava se to da NGK sto nasa Srbijica uvozi su brdo fals sto znaci pravi ih turska itd..kao i brdo nazovi "original" delova..ali da,za denso ne znam da ima falseva..sad sam stavio ngk ali sl put sigurno denso iako ih nema u ZR.vredi prevaliti 50ak km zbog toga 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Nema tu mnogo filosofije. Nije to skupa roba da bi se o tome razmisljalo. Uvek imaj u rezervi jednu i to je to. Moje pozitivno iskustvo je najbolje sa Bosna svecicama.  Uskoro cu ugraditi iridijumsku pa cu videti kako ce se ponasati.

a sta ceti na tomosu iridijumska svecica

 

Volim da eksperimentisem, a novaca ne zalim na motor i na moto opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Meni se isto desila neprijatnost sa NGK svecicom na skuteru, onaj vrh se skroz istopio posle 600 km. Od tada samo trosim DENSO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

veoma malo poznata marka bosch savrseno radi na malim ali i na velikim motorima ali nije feeeensiii pa se manje ugradjuje. bosch mu dodje kao da motorcikl smatras manje vrednim pa mnogi stavljaju poznate marke. stvar navike i velicine (motora).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Upravo! BOSCH je neprevazidjen u svetu automobila (govorim o ekonomskoj klasi, a ne o auto sportu). Zasto ne bi isto toliko bio dobar i za motore? Kvalitet je kvalitet nego je verovatno samo ime u pitanju  ;) Ne zvuci kao NGK ili tako nesto... No, da ne daviom vise ... samo sam hteo da napomenem da se ne zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

veoma malo poznata marka bosch savrseno radi na malim ali i na velikim motorima ali nije feeeensiii pa se manje ugradjuje. bosch mu dodje kao da motorcikl smatras manje vrednim pa mnogi stavljaju poznate marke. stvar navike i velicine (motora).

Takodje i BERU  sve pohvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja