Jump to content

Moto Zajednica

Kacige na testu......

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Interesantno sto su mnoge kacige iz nizeg cenovnog ranga bolje od duplo skupljih kaciga....Neznam sta je ukljuceno u ocenjivanju i sta se sve gleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Interesantno sto su mnoge kacige iz nizeg cenovnog ranga bolje od duplo skupljih kaciga....Neznam sta je ukljuceno u ocenjivanju i sta se sve gleda...

 

Da,da, bas zato sam se i ja zacudio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ovakvim stvarima nikad nisam verovao.

Gledam recimo Nolan N62 i x-lite 801. N62 kaciga koja je kod Nolana u donjem rangu po kvalitetu (kaciga od polikarbonata tj plastike) a ima 4 zvezdice.

x-lite 801 trokompozitna isto 4 zvezdice.

Pa sta smo mi ludi koji kupujemo trokompozitne kacige od 400 evra koliko kosta x-lite.Kupis lepo N62 za 150 evra i imas istu kacigu kada je u pitanju bezbednost. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Zavisi koji su kriterijumi uzeti u obzir pri oceni kaciga. Predpostavljam da je samo bezbednost pri padu ovde gledana, a ne i bučnost od vetra, težina i sl. pa je zato lista ovakva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Dve stvari mi nisu jasne:

- Piše da oni rade testove, a čemu onda submit star rating? Da li i to menja ukupan broj zvezdica?

- Da li je Lazer LZ6 toliko dobra za toliko malo novaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

ma odnos cena-kvalitet su takodje gledali. SAMO zato su ove skuplje nize malo

 

Ako bi se potrudio da klikneš na link koji sam postavio i pročitaš šta su ljudi radili, možda bi shvatio da postoji nešto drugo osim odnosa uloženo-dobijeno.... ;)

 

Za detaljnije informacije direktan link prema strani koja objašnjava šta je i zašto je pokrenut SHARP: http://sharp.direct.gov.uk/about-sharp

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

ma odnos cena-kvalitet su takodje gledali. SAMO zato su ove skuplje nize malo

 

Ako bi se potrudio da klikneš na link koji sam postavio i pročitaš šta su ljudi radili, možda bi shvatio da postoji nešto drugo osim odnosa uloženo-dobijeno.... ;)

 

Za detaljnije informacije direktan link prema strani koja objašnjava šta je i zašto je pokrenut SHARP: http://sharp.direct.gov.uk/about-sharp

 

Pozdrav.

 

Mogu oni da pisu sta hoce, to bi znacilo da su Arai i Shoei budale kad su im najskuplje kacige mnogo gore Lazer-a!  :D

 

I sto rece covek gore, ne postoji Suomy sa 5* pa cak ni sa 4*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Najbolja trkacka kaciga ne mora nuzno da znaci i najbolja putna kaciga.Obicno te trkacke imaju napumpane cene + sara nekog vozaca po abnormalnoj ceni ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Najbolja trkacka kaciga ne mora nuzno da znaci i najbolja putna kaciga.Obicno te trkacke imaju napumpane cene + sara nekog vozaca po abnormalnoj ceni ;D

To je tacno. ali koliko sam ja procitao na njihovom sajtu oni gledaju bezbednost.A trkacka kaciga je mozda neudobna ali je zato najbezbednija

Prema tome kako moze na njihovom sajtu Suomy Extreme i Spec 1R da imaju 3 zvezdice a neka plasticna 4. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

XAXAXA! :D :D

Dovoljno je shto sam video DVA Caberg-a medj' prvih deset... dalje nisam hteo ni da gledam. >:(

 

Ja nisam hteo da vredjam tudje kacige ali test je glupost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Koji je ovo test, kriterijumi nisu jasni, ali koliko mogu da vidim proucavajuci malo ovu tabelu, izgleda da je glavna stvar bila odnos ulozeno-dobijeno. Par kaciga sa vrha zaista zasluzuju dobre ocjene, aili ima par iznenadjenja. Naravno, nemojte se zavaravati da ovaj spisak govori o nivou bezbjednosti, ovdje se radi o cijeni, opremi na samoj kacigi, unutrasnjosti, materijalima, zaptivkama... i sve to u zavisnosti od klase i cijene gdje pripadaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Kriterijum, je bitan a ne samo redosled! Ako sad ukljucimo "filter" sa pitanjem koje od testiranih kaciga imaju naprimer BT komunnikaciju? Lista ce se znatno smanjiti, sve je kompromis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

XAXAXA! :D :D

Dovoljno je shto sam video DVA Caberg-a medj' prvih deset... dalje nisam hteo ni da gledam. >:(

 

Ja nisam hteo da vredjam tudje kacige ali test je glupost

 

Nemam ni ja nameru da vredjam druge kacige, ako se neko osetio prozvanim ja se iskreno izvinjavam! Samo smatram da ljudi trebaju da znaju shta nose na glavi i da se ne zalecu jer ce neko neiskusan videti ovu listu i reci "jbte, pa zashto ja ne bi kupio Caberg V2R za 100 i kusur evra kada lepo pishe da je 'bolji' od svih tipa Nolan-ovih kaciga?!

 

...dodushe izgleda stvarno brutalno ;D pogotovo ona "666" varijanta! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Samo Shoei i Arai ljudi, a kome su ove skupe, gledao na sajmu Suomy, stvarno ima neverovatno povoljne cene taj uvoznik. Na standu Honde su bile koliko se secam i Spec1R extreme model za '09 je bio 41.000din! Naravno da ima jeftinijih Suomy modela ali ovo je najskuplja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ma Englezi su glupi....mi smo najpametniji...nebrinite se .....svaka kaciga koju nosi neko od nas spada u najbolje....ako slucajno nije dobila 5 zvezdica na tamo nekom testu....test je sranje bez obzira ko ga je pravio i zasto.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja