Jump to content

Moto Zajednica

Dilema - novo ili polovno ?

nov ili polovan motor ?  

40 članova je glasalo

  1. 1. nov ili polovan motor ?

    • nov Z750s
      13
    • polovan VFR800
      13
    • polovan FAZER 1000
      3
    • mojne da menjas motor
      11


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Bio goli ili ne Fazer ima mašinu od R1 iz predhodne generacije, pa...ovaaaaj :roll: !!! A nije ni da nije ljepuškast! To što ih , uslovno reèeno , nema, razlog je više trgovaèka mreža i nepovoljnosti kreditiranja prilikom kupovine. U Hrvatskoj je malo drugaèije, u Sloveniji, kao glavnom uvozniku (Krško) još drugaèije. Možda u tom zecu leži grm :cry: ! Ako nije to, ðavo æe ga znati šta je :?: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Jel neko razmišljao o razlici u ceni za registraciju izmeðu 750 i 1k kubika? I to može biti jedan od razloga zašto se odluèiti za manju kubikažu. Predpostavljam da veæina nas ne registruje samo motor jednom godišnje...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

hm , registracija za 750-1100 jeste skuplja nego za 500-750 , ali je jos uvek podnosljiva , ali zato je za preko 1100 nenormalno i neopravdano preskupa :evil: ...da nije tako razmisljao bih i o nekim motorima kao sto su Bandit1200 , GSX1400 ili ZRX1200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Kategorizacija po kubikaži nije zakonom propisana. Negdje je zadnja tarifa na 750 pa gore, negdje do 1000 a negdje do 1100ccm. Obiði par osiguravajuæih kuæa pa uporedi cijene, jer oni odreðuju "gornju" kubikažu i sve od njih zavisi. Kod mene je tako a ne vidim da æe biti loše malo prošetati i upitati za ove stvari. Razlika može da bude i do 50Evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BG

Pozdrav. :D Zavisi od toga sta zelis. Malo mi je cudno da sa kruzera predjes na neki od tih motora. Licno volim kruzere i vozim jednog doduse kineskog od 150 ccm koji me zaista ok. sluzi. Jednostavno osecaj voznje na kruzeru ne moze da se meri sa bilo cime drugim ali ti to ipak znas bolje od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Pozdrav. :D Zavisi od toga sta zelis. Malo mi je cudno da sa kruzera predjes na neki od tih motora. Licno volim kruzere i vozim jednog doduse kineskog od 150 ccm koji me zaista ok. sluzi. Jednostavno osecaj voznje na kruzeru ne moze da se meri sa bilo cime drugim ali ti to ipak znas bolje od mene.

 

Ma znam da su cruiseri zakon , ja kad kazem motor mislim na cruiser 8) .

Ali meni je DragStar prvi motor i vozim ga dve godine , a sada imam 39 godina i trenutno sam u fazonu kao onaj gospodin Jovic iz reklame za Coca-Colu : "A sta jos nisam probao?" :lol: . Zato nameravam da se malo oprobam na drugacijim motorima , a posle opet da se vratim na ono pravo - cruiser naravno . Uostalom vidim da i ti prelazis sa cruisera na enduro... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Definitivno VFR (naravno ako je u dobrom stanju). O tom motoru je suvisno govoriti (mislim da je sve odavno napisano). Japanska policija ga vozi (sto govori o univerzalnoj upotrebi i izdrzljivosti). Licno nikada necu zaboraviti momka (preziva se Samac i mladji je od dva brata) koji je davne 1994-95 vozio u Novom Sadu trku za prvenstvo drzave na potpuno serijskom Vfr-u iz 1986. U to vreme samo Stankarina prednja viljuska kostala je kao dva Vfr-a iz '86. Veci deo trke im je drzao lekciju iz voznje, ali je na kraju ipak odustao zbog pada. (zakacio copavom asfalt)!!!!!!??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Ja sam sa Viraga 535 presao na Fazera600 i zadovoljan sam promenom.Moj ti je savet da uzmes Z750 ne moras nov (mislim da je Policev ok) i vozi se dok ne skupis pare za novog (mislim moze i star do godinu ipak je to 10-20% cene) VFR-a ili Fazer-a 1000,a to cu i ja da uradim,boze zdravlja!!!!!Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja