Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova

Navedi na sta konkretno mislis?Koji je jedan od tih katastrofalno losih Kineza?YBR napravljen u Kini?QINQI,JINLUN ,KINROUDI ili nesto drugo?I  evo da resis slagalicu ako uspes sta je to sta ja vozim sem kineza.Posto stalno tvrdis da si samo ti u pravu i da mi ostali kad sednemo na Japanca starog 19 godina dodjemo sebi.

 

Pa bato, ti da vozis harley-ja, nikad ne bi pisao ovo sto pises. Pozivam te da se provozas sa njim do mene, pa da zajedno napravimo jedan djir (imam ja match za tog tvog Harley-ja, slicno se cuju, a i slicnog su ranga).

 

A sto se tice argumentata - lepo sam napisao u temi o Tomosu 125sm zasto je bolji od kineza i da se mogao kupiti celu proslu godinu za 159000 dinara, k'o da nisam ni napisao nista - zapeli ste sa velicanjem kineza k'o da su vam deca rodjena...nema svrhe sa vama razgovarati uopste...

 

I da, svi ti kvin-lin-min-djin-ping-ding motori su shrot...drugo su agregati koji se proizvoe za firme licencno...lepo napisah da je kontrola kvaliteta i upotrebljeni materijali drugi...ali tebi su to strane reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e ljudi to vam je prosto,i kinez i japanac se kvare,,po mojoj proceni kvaliteta

honda

yamaha

suzuki

kawasaki/kvarsaki

 

bas bih voleo da vidim listu  za kineze,koji je najbolji koji je najgori.....a koji najbolji....

nisam se mnogo druzio sa kinezima,,

naravno sve na toj lestvici kvaliteta zavisi i od vlasnika ,to jest kako se odrzava vozi itd... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Hvala svima.Inace od opreme,vojnicke cizme bivse Jugoslavije,Jagger vojnicke pantalone,vatirana jakna od kineza. ;D

 

To je tvoj motor? Kako neko ko ima za harlija dozvoljava sebi da vozi u ovakvoj opremi?

 

Svejedno, da te je neko i samo provozao na ovome, pitam se kako onda mozes da pises to sto pises?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

jbg-a dozvoljava...  ;D Sto? Kineska jakna nije jakna? svasta... ::)

 

p.s. Head. Si prodao cetvorotockasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
A sto se tice argumentata - lepo sam napisao u temi o Tomosu 125sm zasto je bolji od kineza i da se mogao kupiti celu proslu godinu za 159000 dinara

 

Ja sam bash pratio diskusiju o tomosu i kinezima pre svega sto sam licno bio zainteresovan za tomosa. Nemam nista protiv kineskih motora a ni protiv bilo kojih drugih, dokle god rade ono sto meni treba kako treba. Prvenstveno me je zanimalo da li se isplati dati za tomosa (sa yamahinim motorom) toliko vise para nego za neke poprilicno solidne qinqije (probao sam ih, tomosa nisam). Ali  niko nikad nije da o kontakt gde tomos moze da se kupi za te pare. Ispod 2300 nista nije moglo da se nadje. Sad je citat promenjen i kaze se "celu proslu godinu", u temi posvecenoj tome se pricalo u fazonu "sad ima" za tu cenu, a niko kontakt da da. Poredjenje sa yamahama harley-ima i slicnim mi lici na poslovicu iz alana forda "bolje ziveti 100 godina ko bogatash , nego pet minuta ko siromah"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Pa rekao sam i gde ima da se vidi broj? Rekao sam i koje preduzece. Mogao si i pitati na PM za telefon, ako te zanimalo...Uostalom, bio je jedan 2007-mo godiste, skoro nov, sa koferom na moto-oglasima za nesto oko 1400-1500e.

 

Imas PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Hvala svima.Inace od opreme,vojnicke cizme bivse Jugoslavije,Jagger vojnicke pantalone,vatirana jakna od kineza. ;D

 

To je tvoj motor? Kako neko ko ima za harlija dozvoljava sebi da vozi u ovakvoj opremi?

 

Svejedno, da te je neko i samo provozao na ovome, pitam se kako onda mozes da pises to sto pises?

Ne raspravljam sa onima koji voze japanski sporet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Oduvek je bilo ljudi koji imaju devizu "novo je novo", pa makar bilo sta. Ja sam u fazonu da kupujem kvalitetne stvari, ako nemam para za kvalitetno novo, kupicu kvalitetno staro, radije nego novo sumnjivog kvaliteta. Imam auto star blizu 25 god i verovali ili ne, manje problema i kvarova imam nego neki moji drugovi sa jugicima starim 5 god. Motor mi je star blizu 20 god i nikad ni jedan problem sa njim, a koliko sam ga platio mogao sam da kupim bar 10 god mladji motor, ali eto hteo sam bas taj kvalitetan primerak, bez obzira na starost.

 

Svestan sam da mnogo ljudi ne razmislja na nacin kao ja i ne osudjujem ih, jednostavno vreme (i kvarovi) ce im pokazati da nisu u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ma i ja to znam, vreme ce pokazati, i mislio sam da ne pisem nista, ali ne mogoh da ih gledam kako lupetaju vise i hvale "svemirsku tehnologiju"  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Oduvek je bilo ljudi koji imaju devizu "novo je novo", pa makar bilo sta. Ja sam u fazonu da kupujem kvalitetne stvari, ako nemam para za kvalitetno novo, kupicu kvalitetno staro, radije nego novo sumnjivog kvaliteta. Imam auto star blizu 25 god i verovali ili ne, manje problema i kvarova imam nego neki moji drugovi sa jugicima starim 5 god. Motor mi je star blizu 20 god i nikad ni jedan problem sa njim, a koliko sam ga platio mogao sam da kupim bar 10 god mladji motor, ali eto hteo sam bas taj kvalitetan primerak, bez obzira na starost.

 

Svestan sam da mnogo ljudi ne razmislja na nacin kao ja i ne osudjujem ih, jednostavno vreme (i kvarovi) ce im pokazati da nisu u pravu.

Naravno da je tako.Ne moze se osudjivati neko sto se povodi svojim stavovima i kupuje ono za sta misli da mu odgovara.Inace relavantan test u jednoj specijalizovanoj  reviji ,za moj skuter ovako glasi >Za trecinu cene Honde dobijte 80 procenata njene efektive.Moje iskustvo ide u prilog tome.I vozim ga dve godine bez ikakvog kvara.Dakle to je iskustvo iz prve ruke.I posto sam radio neke kvalitetne  Tajwan/China CPI skutere planiram da kupim i ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Cekaj bre nije to svemirski brod?!  :D  :D  :D

Fabricka cena 2300 do 2500$.Ti spremi pare,ja sve organizujem ;D

Salu na stranu,ova slika koju si postavio je 50ccm.Bio je na testu u Moto magazinu i Joska novinar ga je bas pohvalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ova teme ima smisla koliko i ona rasprava o Tomosima, niko nikome nista nije dokazao, niti ce uspjeti. Sto se tice polovno japansko ili novo kinesko, sve je stvar vidjenja, neko jednostavno nije spreman da uzme 20 godina star motor i nada se da nesto nece crknut, pogotovo sto za tako stare motocikle morate cekati djelove ponekad i dva mjeseca i uopste nisu jeftini. Nekome jednostavno treba motor za po gradu, mozda malo duze ture, neko oce da se oproba u offroadu a nebi da daje 5000 za motor ili kupuje nesto sto je 20 godina padalo i pola vremena provelo u blatu, nekome treba skutercic za do prodavnice i za male pare mozete kupiti novi kineski motor, koji ima garanciju od godinu ili vise dana i ako se ne izivljavate dobro ce vas sluziti. Ja sam potpuno svjestan da moj skuter nemoze da se mjeri ni sa cim u svojoj klasi i znam da je losijeg kvaliteta i da je sporiji, al nov sa garancijom je kostao 1250eura, za polovan Leonardo bi morao da dam duplo vise para. Sta covjek da ocekuje za te pare? Mene je ljepo sluzio 3 godine i presao sam 16000km bez havarija i djelova koji otpadaju, jer je sastavljen u servisu koji radi Vespe vec 30 godina. I sad sam odlucio da ga prodam jer sam ga prerastao i vise ne zadovoljava moje potrebe, vjerovatno cu uzeti ili Qingqi 250 2d ili Suzuki GS500 star 10 godina, al ce mi ovaj jeftini, usrani, ruzni, nestabilni skutercic uvjek ostati u ljepom sjecanju jer da nije bilo njega ja se nikad nebih vratio voznji motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

  glupe li rasprave ! Ne smatram kineza srecnim resenjem ali  19 godina star kawasaki pa to je suludo to samo da cekas da ti ugine pod dupetom a onda da mu delove trazis po arheoloskim iskopinama ,alo zemljace !!Kinezi su bar napravili revoluciju medju sirokim narodnim masama i oborili cene preskupim polovnjacima iz proslog veka! Ford je jednom kada su ga pitali koji auto je najbolji na svetu rekao :novi auto! Mislim da je to prilicno primenljivo i na motocikle!

Jos da dodam , kdx ili tako nesto ....ti toliko velicas taj stari i nekad davno kvalitetan motor da je zaista glupo da to isto zameras Shaolincima kad cine , nekom je to prvi motor ,nekom jedini koga se finansiski mogu dokaciti ali je svakako dvotockas i to je dovoljno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

KDX brate... stvarno ne kontam chemu toliko hejta,istripovao si se kao da desmosedici vozish.. Vozish cvajchugu staru 20 god koja je dushu kroz nos ispustila 6 puta i samo chekash kad ce da zvekne sve pa ce biti kuku jaoo.. U kom gradu ti radi drugar za qingqi servis? ja poznajem ljude u Novom Sadu i niko se nikad nije nishta ozbiljnije zhalio,tako da mi tu neshto smrdi... i ajde opet isto pitanje,shta fali kinezima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja