Jump to content

Moto Zajednica

automat za paljenje ili samo akumulator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova

naime, krenem ti ja jutros u grad, kad ono pritisnem dugme i èuje se samo trrrrkkk iz automata a nikako da pokrene anlaser, ništa na bus, pa kasnije pogledam a akumulator praktièno bez kiseline, dolijem kiselinu sve po propisu kad ono opet isto, e sada da li je to akumulator prazan pa automat samo varnièi jer nema snage da pokrene anlaser ili je tu nešto crklo...naravno da æu uzeti i staviti akumulator na punjenje ali nemam sada strpljenja da èekam 12 sati da bi video da li je to ili nešto pak drugo...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ako si dosuo kiselinu a ne destilovanu vodu, kupi nov akumulator. Postoji postupak da se to resi ali mislim da je jeftiniji i brzi nov akumulator. ako si dosuo destilovanu vodu, napuni ga pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

U akomulator treba dosuti vodu kada je blizu minimuma, a ne tek onda kad vise ne moze.Pedriic je lepo napisao ako si stvarno dosuo kiselinu onda mu nema pomoci, a ako si dosuo vodu onda ima malu sansu zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

dolio sam neko sredstvo za dopunjavanje akumulatora, rekli su mi u radnji da je to ok, i veæ sam ga dolivao i sve je bilo ok, jedino mi je pitanje zašto ta kiselina ili ti voda, šta li je veæ, izlazi iz akumulatora i gde odlazi buduæi da na motoru nema nikakvih tragova curenja kiseline :shock: :shock: :shock:...btw stavio sam na punjaè i nadam se sretnom ishodu :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Za svaki sluèaj se ti raspitaj gde ima da se kupi novi... Imao sam sliènih problemasa paljenjem, samo meni akumulator nije dehidrirao veæ je bio zreo za zamenu.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
*jedino mi je pitanje zašto ta kiselina ili ti voda' date=' šta li je veæ, izlazi iz akumulatora i gde odlazi buduæi da na motoru nema nikakvih tragova curenja kiseline :shock: :shock: :shock:... :roll:[/quote']

 

Ponovnim punjenjem akumuatora mozes da povratis "voltazu" na akumulatoru.

Ali ako je akumulator ostecen, prilikom tezeg opterecenja, duga voznja pod svetlima, neispravan prekidac kocnice(stop svetlo stalno gori) voltaza ce brzo pasti.

U ovakvim slucajevima trebalo bi proveriti punjenje, tj regler, (redje stator i rotor).

Prepunjavanje akumulatora je cesto prouzrokovano ostecenjem u samoj bateriji, a moze izgledati kao simptom prepunjavanja(cesta greska zamena reglera)(neke od celija su u kratkom spoju, npr, a napon akumulatora ne raste, regler ce dovoditi dodatnu struju akumulatoru, i tada nivo elektrolita brzo pada).

 

 

Moze da bude hiljadu stvari.....da ne ulazimo previse bez vise ulaznih informacija, nadam se da sam ti malo pomogao....mada su samo nabacane informacije :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

nemam unimer ali koliko se seæam na leru bi trebalo da pokazuje 14V a na jaèem gasu 12V tako mi je bar bilo kod klr pošto sam sredio regler, ali nigde nema tragova curenja obièno kada prepunjava kiselina curi napolje kroz onaj sigurnosni otvor pa me to èudi, gde nestade kiselina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Nikad ne smes da stavis kiseline, samo destilatna voda! Na akumlator imas cep, na cep imas cev, e tamo ti polako ispari se voda. A to je potpuno normalno. Ako si stavio kiseline, trazi nov akumlator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD
nemam unimer ali koliko se seæam na leru bi trebalo da pokazuje 14V a na jaèem gasu 12V tako mi je bar bilo kod klr pošto sam sredio regler' date=' ali nigde nema tragova curenja obièno kada prepunjava kiselina curi napolje kroz onaj sigurnosni otvor pa me to èudi, gde nestade kiselina[/quote']

 

U nov akumulator je sipan rastvor kiseline(destilovana voda i odredjena kolicina razmucene cvrste materije). To sto vidis da curi takodje i isparava stalno po malo, pa ne vidis, je samo voda. Cim se smanji kolicina vode u rastvoru visak cvrste materije pada na dno i potalozi se kao mulj. I ako dozvolis da to potraje mulj se stvrdne i prespoji ploce u akumulatoru i onda nov. Zakljucak: u akumulatoru moze da zafali samo destilovane vode, nivo proveravati sto cesce(to je i dobar pokaza telj ispravnosti reglera) i DOSIPATI SAMO "DESTILISANU" VODU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Nemoj da ti bude zao para, bar si nesto naucio. U ovom slucaju nije vikanje nego davanje na znacaju :wink: , a da smo mi smisljali smajlije bio bi jedan i za to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja