Jump to content

Moto Zajednica

OKUPLJANE! Povod: PODRSKA velikom coveku i prijatelju Goranu - FACI...

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Drage kolege i prijatelji,

 

verujem da je ovo jedan od manje kreativnih načina za ovakvu molbu - upravo zato, što ga svi koriste. Ali trenutno nemam drugu opciju...

 

 

Gorana Todorovića već dugo zovu Faca. I taj nadimak potpuno odgovara onome što on jeste - Faca. Ima 37 godina i rodjen je i odrastao u Leskovcu. Pre povrede, o kojoj pišem u nastavku, je bio (i još uvek je) pripadnik 63. padobranske brigade iz Niša. Pored svoje velike ljubavi, padobranstva (u civilstvu ima čak i naziv instruktora), se je aktivno bavio i ronjenjem, speleologijom, freeclimbing-om, gorskim spasavanjem, alpinizmom i drugim sportovima (dizanje tegova, Aikido, TaeKwonDoo...). U svemu, čime se bavio i čime se još uvek bavi, dostizao je vrhunske rezultate. I pored svih nagrada i odličja, Faca je pre svega jedan prijatan i topao mlad čovek. On je i dobrovoljni davalac krvi (krv je dao više od 40 puta).

 

18.12.2003. Faca je 984. put skočio iz aviona. Radilo se o padobranskoj vežbi, koja se tragično završila. Padobran mu se nije otvorio i pao je na zemlju. Sa visine od 1.200m i brzinom od 120m/s. Zadobio je više teških povreda unutrašnjih organa (creva su mu popucala, pršljenovi se smrskali i slomili se, grudna kost se slomila, srce prestalo da kuca...). Uz pomoć snažne volje do života ipak je preživeo. I postao paraplegičar.     

 

Poslednjih 5 godina Faca stanuje u Vojno medicinskoj akademiji u Beogradu. Sa jedne strane je razlog za to još uvek nerešeno stambeno pitanje. Sa druge strane je uzrok tome lečenje, koje još uvek traje. Lekovi koje prima, uticali su na (u ovom trenutku) 90% oštećenje sluha. Pored toga ima i više hroničnih povreda. A najveća medju njima je naravno nepokretnost tela od pojasa na dole.

 

Faca je Faca i zbog toga što ne poznaje odgovor NE. 3 godine nakon povrede je kao prvi paraplegičar u Srbiji (po nekim podacima čak i na Balkanu) ponovo skočio v tandemu sa visine od 3.000m. Sledeći skok je izveo u Sloveniji, 20. oktobra 2008. U tandemu sa Romanom Pogačarom iz Slovenj Gradca je skočio sa visine od 8.350m i time postavio nov Ginisov rekord, kao paraplegičar, koji je skočio sa do sad najveće visine.

Tako je Faca ponovo hodao po oblacima...

 

Do sada je imao više operacija: 2 operacije kičme, 4 operacije stomaka, 1 operaciju sluha. Većinu sredstava, potrebnih za operacije, koje se ne finansiraju na osnovu zdravstvenog osiguranja, su sakupili i još uvek sakupljaju njegovi prijatelji, poznanici i nepoznanici, ljudi dobre volje. Ali pošto se radi o velikim iznosima troškova lečenja, mi, njegovi prijatelji, pokušavamo da prosledimo informacije o tome i pronadjemo ljude, koji bi bili spremni da pomognu.

 

 

U nastavku vam prosledjujem nekoliko linkova:

1. snimak poslednjeg Facinog skoka – Ginisov rekord:

2. prilog na 24ur.com (SLO TV) o poslednjem Facinom skoku – Ginisov rekord:

http://24ur.com/novice/slovenija/paraplegik-skocil-z-visine-8-000-metrov.html

3. prilog za OKO magazin (RTS) o Facinom poslednjem skoku – Ginisov rekord:

4. film o Faci u 6 nastavaka:

 

 

E sad ... ono zbog cega sam zapoceo temu ..

Faca voli motore, rock muziku itd. Bilo bi SUPER i drugarski kad bi se skupilo nas ... pa .. ko god moze pa jedan dan napravimo jednu voznjicu do VMA i da provedemo malo vremena sa Facom, da mu pruzimo podrsku ...

 

Bice pokrenuta i akcija sakupljanja para za operaciju na forumu i van njega, verovatno kroz neku humanitarnu svirku ili tako nesto ali otom potom.

Za sad bi bio stvarno drugarski gest da se opkupimo, provedemo malo vremena sa covekom koji voli iste stvari kao i vecina nas na forumu, popijemo pice itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sa Facom sam bio u vojsci 94-95god.  Ja redovan, a on ugovorac.  Dobar i hrabar momak!

Kada organizujete humanitarnu akciju, racunajte.

 

Pozdrav za Facu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hvala drugari ... Racunajte uskoro .. videcemo kakvo vreme bude sledece nedelje .. ako bude kako treba mozda se okupimo tad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ako treba nekakva pomoć, računajte na mene. Samo nisam siguran da bih išao, ne zato što mi je smorno, nego što sam s godinama postao velika plačip...a, a mislim da njemu najmanje treba takav neko. Sorry.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa ne idemo nikog da sazaljevamo. Faca je bre super .. isli bi sa puno pozitivno energije .. da popricamo s' covekom .. malo salimo .. popijemo po koje .. :) nema razloga za plkanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nisam ni mislio da sažaljevam čoveka, naprotiv. Divim se ljudima kao što je on, koji ne kukaju nad svojom teškom (potpuno realno) sudbinom. Nego ja kažem za sebe da sam postao previše osetljiv na takve i njemu slične ljudske sudbine. Bojim se da bih malo "puk'o". Nadam se da si me razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Naravo, razumem.

 

Samo ne razumem preko 200 ljudi je pregledalo temu i samo troje odgovorilo.

NEMAM KOMENTARA!!!!!!  ??? ??? ??? :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Bila je emisija na tv-u o njemu kao coveku koji ne priznaje poraz, pogledao sam je od pocetka do kraja i ostao bez teksta o njegovom borbenom duhu i nepokolebljivosti.

 

Stvarno treba biti psihicki jak i izdrzati sranja koje ti zivot donese, izgleda da je njegova krilatica jedna stara latinska izreka.

"JACI SAM OD SRECE SUDBINE"

 

Ja bih se rado odazvao al sam sprecen s povredom (jos sam na stakama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

hvala drugari .. vreme definitivno nema nameru da se poboljsa, tj. prolepsa u narednih par dana :/

obavesticu vas sve barem dan-dva ranije ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Covek je pao sa 1200 metara bez padobrana i ostao ziv ???

Pa od cega je on napravljen ???

On je za zivota usao u Legendu...

Cinjenica je da je Svemoguci na njegovoj strani.

Ovom se logikom vodim za sve humanitarne akcije do sada pa i za pomoc Boletu.

Dokle kod Svemoguci podrzava nekog , a On ne gresi, trebalo bi i mi.

A znaci i putokazi su svugda, samo ih treba videti.

Bice mi drago da se ukljucim u akciju.

Ako bi moglo da se objavi na kom odeljenju lezi(ukoliko to nece da ugrozi njegovu privatnost).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

I ja sam padobranac i ja sam skakao, razumem Facu u potpunosti. Nemam reci za njega i njegovu sudbinu. Bas je FACA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

hvala drugari! ...

 

javljam dan-dva ranije ... mozda se skupimo sad u ponedeljak-utorak .. kazu da ce biti ok vreme do sredine nedelje.

naravno pod uslovom da budem u Bg-u ... svakako bi se sakupili posle 4-5, tj. radnog vremena.

 

hvala jos jednom! Goranu ce biti mnogo drago kad mu "banemo" onako na motorima .. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

+1

samo pls ako moze 1-2 dana ranije da se dogovorimo da ne bi zapalio u KV po tablice, a ja cu se vec i bez tablica nekako dovozati sporednim putevima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Javicu svima dan-dva ... gledam prognozu .. mislim da cemo se okupiti tek pocetkom aprila .. do tad ce da pada kisa svaki dan, i bice hladno .. tako da racunajte na pocetak aprila ..

 

hvala jos jednom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja