Jump to content

Moto Zajednica

Novi ZOBS/Policijska Drzava/Sesto Culo

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da, drugari, dobro ste procitali naziv teme svi vi kojima je kroz glavu proslo da imamo samo pet cula.

 

Ukratko receno za sve sto se desi u saobracaju je kriv vozac, a strucnjaci koji se protive zakonu najvise su spominjali motocikliste.

 

Ukoliko se u krivini nadje blato  i padnemo - krivi smo jer nismo predvideli situaciju i prilagodili brzinu.

 

Ukoliko se bilo sta dogodi i izazove pad, a da nije zbog nase greske - pogadjate, nismo predvideli i zato smo krivi.

 

Dakle drugari, treba da jurimo vidovnjake i ucimo zanat, jer ukoliko ne predvidimo nesto - mi smo odgovorn i trebalo bi hitno da se bacimo na razvijanje sestog cula neophodnog za ucesce u saobracajui. Ipak, sluzbe za odrzavanje puteva mogu na placeno odsustvo, jer vise nemaju nikakvu odgovornosti, pa crne tacke tek mozemo da ocekujemo.

 

 

Drugi deo naslova se odnosi na to da ce ulicama zavladati milicija, pardon, policija. Predlog zakona je bio odlican, a onda je Mup svima pljunuo u lice (sto narodu, sto obrazovanim strucnjacima koji su 4 godine pisali zakon kako bi se sve uskladilo sto je bolje moguce), bacio predlog zakona u smece i pisao nestrucno i na brzinu onako kako njima odgovara. Zanimljivo je da oni za to nisu nadlezni i usvajanje njihovog zakona bi bio upravo krsenje istog.

Da ne bi vise pametovao, lepo je napisano u tekstu ispod.

 

BEOGRAD - Novi Nacrt zakona o bezbednosti saobraćaja koji je predložio MUP napuniće zatvore nevinim vozačima, upozoravaju stručnjaci. MUP će novu verziju zakona sutra proslediti Vladi, a strukovna udruženja već najavljuju proteste.

 

Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja, objašnjava da će, po verziji zakona koju je uradio MUP, jedini krivci u saobraćaju, bez obzira na uzrok prekršaja, biti vozači.

 

- Po prethodnoj verziji nacrta zakona, koji je urađen 2005. godine, gde su paraf stavili ministri za kapitalne investicije i unutrašnje poslove Velimir Ilić i Dragan Jočić, bila je predviđena odgovornost za sve učesnike u saobraćaju, pešake, vozače, tehničke preglede, putare i saobraćajnu policiju, dok će po novoj verziji vozači biti jedini krivci u saobraćaju, biće krivi čak i za loše puteve i lošu signalizaciju - kaže Okanović i dodaje da su kod nas loši putevi uzrok 15 odsto saobraćajnih nezgoda, odnosno da godišnje 150 ljudi zbog toga izgubi život, a da se sada i to svaljuje na vozače.

 

- Ako motociklista pogine nakon proklizavanja na blatu koje ostave putari posle obavljenih radova, on će biti kriv jer nije prilagodio brzinu. Ako pešak istrči pod nečije vozilo, vozač će biti kriv. Potom, ako neko vozi 80 kilometara na sat na putu gde je to dozvoljeno i udari u neosvetljeni traktor koji stoji na putu, a pri tom pogine suvozač, vozač će biti jedini krivac, jer nije prilagodio brzinu uslovima puta - priča Okanović.

 

Prema njegovim rečima, nova verzija zakona omogućava da policijski zapisnik bude neoborivi dokaz na sudu. Pored toga, policija će odlučivati o postavljanju saobraćajnih znakova, odnosno o ograničenju brzine. To znači da mogu da postave znak za ograničenje na 45 ili 50 kilometara na čas gde je logično da se vozi 80. Tako da će čekati vozače na prvoj krivini i naplaćivati kazne, dok se po prethodnoj verziji znaci postavljaju po projektima koje rade saobraćajni inženjeri. A da ne govorim o tome što već imamo slučajeve da je neke nelogične znake saobraćajna policija namerno postavljala, ili pak neće namerno da ih ukloni. U svakom slučaju, ovaj zakon će povećati mere represije i u prvi mah će dati rezultate, ali će mnogo nevinih ljudi otići u zatvor ili biti kažnjeni - zaključuje Okanović.

 

ISPUNJENJE NORME

Po novoj verziji nacrta zakona o bezbednosti saobraćaja, tvrdi Damir Okanović, policija će moći da parkira vozila gde hoće, dok to neće važiti za vatrogasce i kola Hitne pomoći.

- Oni mogu da kupuju burek i da bez ikakvih posledica parkiraju na mestu za invalide. Pored toga, zabranjuje se parkiranje na trotoaru ako ne stoji znak P bez obzira na to što na nekim trotoarima ima mogućnosti da se vozila parkiraju i da ne ometaju pešake. Oni će to iskoristiti samo da ispune normu i umesto da kažnjavaju vozače i uklanjaju vozila koja stvarno blokiraju ulice, oni će gledati samo da naplate dovoljan broj kazni - kaže Okanović.

 

TAKSISTI NAJAVLJUJU PROTESTE

Milivoj Armuš, predsednik udruženja „Beotaksija“, kaže da će, ako Vlada usvoji predloženi zakon, biti pokrenuti protesti jer je on pravljen da zadovolji interese pojedinaca, a ne da doprinese stvarnoj bezbednosti u saobraćaju.

- Mi smo protiv donošenja Zakona o bezbednosti u saobraćaju jer on nije prošao stručnu i javnu raspravu. Već sutra ćemo izneti konkretne planove vezane za sprečavanje usvajanja ovog zakona jer on nikako ne sme da bude usvojen. Naše je mišljenje da je zakon sastavljen tako da služi ličnim interesima pojedinaca, što je loše, pa ovim putem apelujemo na Vladu da obustavi njegovo donošenje jer će napraviti više štete nego koristi. Mi nismo daleko od odluke da organizujemo i proteste ukoliko se desi da dođe do usvajanja - objašnjava Armuš.

 

Osim teksta, evo sta neki od strucnjaka misle, ako nekog ne mrzi da gleda.

 

http://blip.tv/file/1835108

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa normalno za ocekivat od njih, nikad im nije ni bio cilj povecanje bezbednosti nego  povecanje prihoda, mozemo se samo nadati da zakon nece proci al kakva nam je luda drzava... Ako prodje, nema druge nego masovni protesti, samo to moze da nas spasi, inace ce neko moci namjerno da vas udari autom i kaze da ste vi krivi jer niste to predvidjeli, toliko o tome kako je genijalna zamisao, ipak su oni oduvjek i bili glupi panduri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

prvo da rascistimo jednu stvar:

 

policija apsolutno nema nikakvog dodira sa naplacenim kaznama, a to ce reci da nemaju ama bas niti jedan motiv da pune drzavne kase, niti to cine. To je kolateralna stavka, cak i u slucajevima izivljavanja. Sve se to radi uglavnom iz tri motiva, poslozenih po ucestalosti:

 

1 naplata kazne je vlastita interna evidencija da se radilo, tu su ti cuveni tajni normativi

2 naplata kazne iz razloga sto je to naprosto posao, pa ako je neko prekrsio nesto u saobracaju, eto kazne

3 naplata kazne iz ciste trenutne obesti, moglo je i drugacije ali se zaustavljeni nije lepo ponasao i slicna akcija koja izazove reakciju, veoma cesto preraste u klasicno izivljavanje

 

Postoji verovatno jos neki omanji buljuk motivacija, ali mislim da statisticki po zastupljenosi ne moze ovde da se navodi.

 

Sto se teksta samog tice, treba imati u vidu da je pomenuti Damir Okanovic iz nekih sebi samo poznatih razloga, u svojim nastupima gotovo redovno nudio nekakve "ustanke" i blokade, a da ja licno nisam cuo nijedan argument kako bi to doprinelo borbi za bezbednost saobracaja. Cak stavise, pominjanje motocikolista kao ugrozenih ovim zakonom sa njegove strane mi zvuci kao cisti pokusaj potpaljivanja, obzirom da sam slusao delove vestacenja iz njegovog najlizeg okruzenja sa kojim saradjuje. Bio sam frapiran tim vestacenjima, naravno, po ledjima motociklista. Istini za volju, i sam Damir vozi skuter povremeno, a u okruzenju ima i pasioniranog ljubitelja R-a koji stvari posmatra, zakljucio bih, dovoljno drugacije od njega da bih njemu pre poklonio svoje poverenje u ovakvim tumacenjima zakona koje mi jos nismo videli u nacrtu, vec samo prepricavamo kroz ovakve komentare.

 

I ponovo, Damir pripada grupi koja sa Saobracajnog fakulteta pise ovaj zakon, ali cija je verzija odbacena. Damir nije saobracajac kao oni, vec pravnik, ali istoj grupi pripadaju.

 

Sa druge strane, policijska prica oko novog zakona svodi se na njihovu licnu verziju koja je nemilosrdna prema svim ucesnicima i kojoj nije cilj da se poveca bezbednost saobracaja, vec je kaznjavanje po tom zakonu, samo sebi cilj. Tu i takvu struju uglavnom vec jako dugo generise Branko Pantovic, takodje jedan ex-motociklista, koji sada "razume" sta nije valjalo dok je vozio pa sada hoce da to utamani u korenu kod drugih. Manje udesa, manje i posla za saobracajnu policiju a vise poena u javnosti, to je jedini jos drugi motiv iz koga bi, opet kolateralno, trebalo da proistekne neka statistika koja bi dala sliku o povecanoj bezbednosti u saobracaju.

 

Ne valja nama tu nista, niti jedno niti drugo za sada, jer su dve krajnosti ovde suprotstavljene, a svakoj od njih treba podrska za nesto sto zeli da uradi. Policija trazi na blanko poverenje insistirajuci da ce takve rigorozne mere po dzepu da odrade posao, jer i ako se ne pkazu dovoljno dobrim - pa, zakon je vec prosao i ostaje takav-kakav je ;)

Ovima drugima treba da sruse jedinog svog konkurnta za verziju istog jednog takvog zakona, pa oni gledaju da prikupe podrsku izmedju ostalog i kod nas. Zanimljivo je da je bas nas Damir zaprepastio pozivanjem nas na protest tako sto je naveo primer taksista koji su izmenili jednu gradsku uredbu samo najavom velikog protesta, ali da se ovaj tekst takodje zavrsava upravo jednom najavom taksistickog protesta.

 

Mozda ovo i nije neka tema, ali cisto da malo razgrnem zavesu da vidite sta se desava iza kulisa, barem ko zeli da gleda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Posto zakon nece vaziti za sve isto, sasvim svejedno je koja opcija pobedi. Nama malim i nepoznatim ocigledno nece valjati ni jedan ni drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Lepo je Lancia, razgrnuo zavese i bacio pogled na izvesnog "gospodina" Okanovica, mislim da ne treba trcati na rudu i sacekati da cujemo sta ce se sutra u Skupstini zaista ponuditi od predloga ZOBS-a, a u medjuvremenu otvorite ne 6 nego milion cula da bi sacuvali glave i predupredili dogadjaje kako ne bi zavrsili kao puka brojka stistike onih koji su zahvaljujuci tudjoj nepaznji zavrsili na podu kao kolateralna greska  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ako taj policijski zakon prođe, ja ću se odreći većine svojih stavova po pitanju rađenja stvari po PSu... 'beš ti takav zakon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

policija apsolutno nema nikakvog dodira sa naplacenim kaznama, a to ce reci da nemaju ama bas niti jedan motiv da pune drzavne kase, niti to cine.

 

Auuu Sale al ga lupi sad ;D ;D ;D ;D

Ajde sad ti meni objasni zasto sefovi smena, saobracajcima daju dnevne norme ???

Zasto svi saobracajni policajci u BGD imaju "zabranu" da pozovu pauk ako je u pitanju neki luksuzni auto ???

 

Ovo nisam napamet lupio, vec ovo znam od drugara koji je u saobracajnoj policiji vec 15 godina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

slazem se sa lanciom88 jer sam delom upoznat sa tim sta traze ti saobracajni inzenjeri. oni bi hteli da na celu svake auto skole bude covek sa saobracajnim fakultetom  (naravno to je uvek samo na papiru) kako bi drmali dobru lovu i udobro unovcili svoj fax

sto se kazni tice tacno je da to ide u drzavni budzet, ali ne samo mupu vec svima koji koriste taj budzet.

i sada su kazne previsoke za neke prekrsaje (3000 dinara za maglenke) i sl. ali nasa drzava hoce u evropu pa samim tim moraju da donesu i "evropske zakone" iako mi i dalje primamo plate i zivimo po nasim standardima.

ne razumem tog okanovica sta mu znaci to dovoljan broj kazni?

recite mi samo je li moze neko vama da naplati kaznu za nesto sto niste ucinili?

ima mnogo rigoroznijih zakona a i blazijih zakona od naseg i starog i ovog sto ide u proceduru.

 

izvinjenje zbog malog off ali pre neki dan vozac iz velike britanije vozio nesto za crnu goru , stigao pred granicu sa crnom gorom i na prosirenju parkirao sleper. zvali ga iy beograda iz neke agencije i molili ga da nastavi put jer mora da predje granicu u predvidjenom roku ali ne pomaze. coveku isteklo 8 casova voznje i nema sanse da krene dok ne odmori 12 sati. a znate li kad ce nasi vozaci da odmore? kad zbog umora zakucaju u neki autobus pun putnika......... jos jednom iyvinjenje na off

 

DZABA NAMA ZAKONI KADA MI KAO VOZACI NEMAMO OSNOVNU KULTURU U SAOBRACAJU

 

i mislim kakav god se zakon donese a u njemu budu kaznene odredbe vozacima nece odgovarati, naravno ni meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

policija apsolutno nema nikakvog dodira sa naplacenim kaznama, a to ce reci da nemaju ama bas niti jedan motiv da pune drzavne kase, niti to cine.

 

Auuu Sale al ga lupi sad ;D ;D ;D ;D

Ajde sad ti meni objasni zasto sefovi smena, saobracajcima daju dnevne norme ???

Zasto svi saobracajni policajci u BGD imaju "zabranu" da pozovu pauk ako je u pitanju neki luksuzni auto ???

 

Ovo nisam napamet lupio, vec ovo znam od drugara koji je u saobracajnoj policiji vec 15 godina ;)

 

vidi, prva stvar: dzaba smajlici iza kada se ne naucis kulturi ispred njih, to ce reci, nauci se prvo pristojnosti, pa neces morati smajlicima da "umeksavas" ono sto napises. Ako primecujes, ovo pisem bez ikakvih smajlica.

 

Druga stvar, kao sto je i Zlatar napisao, novac od kazni ide u budzet, ali na rasporede novca u budzetu nema ama bas nikakvog uticaja niko iz MUP-a, odnosno, nema po osnovu toga koliko je "doneo" u budzet. Budzet je takva stvar da jedni stalno donose, jedni delimicno, neki sporadicno a neki nikako. Neke osnovne stvari se moraju znati da bi se o njima diskutovalo, jer bi inace po toj logici Ministarstvo finansija toliko zaradjivalo, da ne bi znali kud ce vise sa novcem dok bi nauka nestala sa lica zemlje u roku od par meseci. Tako je i sa kaznama, koliko god naplatili, vise ili manje, to je otislo u budzet i nista od toga policija nece dobiti vise ili manje. Dobice taman onoliko koliko bi i inace dobili. Ukoliko je budzet puniji, utoliko ce svi dobiti vise, ne samo policija nego i ostali korisnici, ako ima manje novca, svi dobijaju manje, odnosno, prema listi trenutnih prioriteta, ali opet nevezano za izvore prihoda.

 

Dakle, drugi put razmisli i sam pre nego sto postavljas ta pitanja, a odgovor na ono sto si pitao sam vec postavio i to pod brojem 1 na listi motivacije. Primitivan nacin provere rada, odnosno ucinka, jeste statistika o broju naplacenih kazni. Nasuprot njoj, u kontrolama rada izvan MUP-a nalazi se statistika o broju udesa, pa kada se sve to sabere i izdeli, negde nastaje preganjanje da li policija dobro radi ili ne. Novca nigde nema, tim pre sto je realizacija iz naplate veoma razocaravajuca u odnosu na broj pisanih kazni (sudske odluke, zastarevanja usled izbegavanja i slicno) i toga su svesni i policajci kada pisu kazne, ali i njihovi nadredjeni kada pregledaju te raporte. Resenje je u terenskoj kontroli rada policajaca, ali se na to retko kada sefovi odlucuju, samo tu ulazimo u probleme koji su prisutni u gotovo svim organizacijama rada kod nas, pa ne bih da skrecem temu.

 

Podizanje luksuznijih vozila nije zabranjeno, ali se cesto preporucuje da se to ne radi, a razloga ima dosta. Neki od razloga koje ja znam, jesu podizanje drzavnih vozila iz pratnje koja nemaju obelezna na koje bi saobracajac mogao da obrati paznju, iz ciljanih razloga za dobar deo tih vozila - to su vozila za pratnju ili obezbedjenje na raznim nivoima. Ta obezbedjenja sprovode pored MUP-a i BIA, VBA, Vladino obezbedjenje u dosta slucajeva, vojna specijalna jedinica, a povremeno i vise struktura, i slicno. Takva vozila su luksuzna u pravilu, a nemaju jasna obelezja. Licno sam prisustvovao nesreci saobracajca koji je podigao greskom vozilo za pratnju (ciji je vozac, uzgred, dovezao nekoga na pregled kod policijskih lekara u Durmitorskoj) a da nije primetio popularnu "stopku" pritom  na sedistu (mala palica sa znakom Stop kojom vozac/suvozac regulise prolaz).

 

Priupitaj drugara ili daj samo stancu u kojoj radi, pa da odmah vidimo koji su razlozi, to bar mozemo dosta brzo da obavimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pozdrav,

 

policija apsolutno nema nikakvog dodira sa naplacenim kaznama, a to ce reci da nemaju ama bas niti jedan motiv da pune drzavne kase, niti to cine.

 

Auuu Sale al ga lupi sad ;D ;D ;D ;D

Ajde sad ti meni objasni zasto sefovi smena, saobracajcima daju dnevne norme ???

Zasto svi saobracajni policajci u BGD imaju "zabranu" da pozovu pauk ako je u pitanju neki luksuzni auto ???

 

Ovo nisam napamet lupio, vec ovo znam od drugara koji je u saobracajnoj policiji vec 15 godina ;)

 

vidi, prva stvar: dzaba smajlici iza kada se ne naucis kulturi ispred njih, to ce reci, nauci se prvo pristojnosti, pa neces morati smajlicima da "umeksavas" ono sto napises. Ako primecujes, ovo pisem bez ikakvih smajlica.

 

Druga stvar, kao sto je i Zlatar napisao, novac od kazni ide u budzet, ali na rasporede novca u budzetu nema ama bas nikakvog uticaja niko iz MUP-a, odnosno, nema po osnovu toga koliko je "doneo" u budzet. Budzet je takva stvar da jedni stalno donose, jedni delimicno, neki sporadicno a neki nikako. Neke osnovne stvari se moraju znati da bi se o njima diskutovalo, jer bi inace po toj logici Ministarstvo finansija toliko zaradjivalo, da ne bi znali kud ce vise sa novcem dok bi nauka nestala sa lica zemlje u roku od par meseci. Tako je i sa kaznama, koliko god naplatili, vise ili manje, to je otislo u budzet i nista od toga policija nece dobiti vise ili manje. Dobice taman onoliko koliko bi i inace dobili. Ukoliko je budzet puniji, utoliko ce svi dobiti vise, ne samo policija nego i ostali korisnici, ako ima manje novca, svi dobijaju manje, odnosno, prema listi trenutnih prioriteta, ali opet nevezano za izvore prihoda.

 

Dakle, drugi put razmisli i sam pre nego sto postavljas ta pitanja, a odgovor na ono sto si pitao sam vec postavio i to pod brojem 1 na listi motivacije. Primitivan nacin provere rada, odnosno ucinka, jeste statistika o broju naplacenih kazni. Nasuprot njoj, u kontrolama rada izvan MUP-a nalazi se statistika o broju udesa, pa kada se sve to sabere i izdeli, negde nastaje preganjanje da li policija dobro radi ili ne. Novca nigde nema, tim pre sto je realizacija iz naplate veoma razocaravajuca u odnosu na broj pisanih kazni (sudske odluke, zastarevanja usled izbegavanja i slicno) i toga su svesni i policajci kada pisu kazne, ali i njihovi nadredjeni kada pregledaju te raporte. Resenje je u terenskoj kontroli rada policajaca, ali se na to retko kada sefovi odlucuju, samo tu ulazimo u probleme koji su prisutni u gotovo svim organizacijama rada kod nas, pa ne bih da skrecem temu.

 

Podizanje luksuznijih vozila nije zabranjeno, ali se cesto preporucuje da se to ne radi, a razloga ima dosta. Neki od razloga koje ja znam, jesu podizanje drzavnih vozila iz pratnje koja nemaju obelezna na koje bi saobracajac mogao da obrati paznju, iz ciljanih razloga za dobar deo tih vozila - to su vozila za pratnju ili obezbedjenje na raznim nivoima. Ta obezbedjenja sprovode pored MUP-a i BIA, VBA, Vladino obezbedjenje u dosta slucajeva, vojna specijalna jedinica, a povremeno i vise struktura, i slicno. Takva vozila su luksuzna u pravilu, a nemaju jasna obelezja. Licno sam prisustvovao nesreci saobracajca koji je podigao greskom vozilo za pratnju (ciji je vozac, uzgred, dovezao nekoga na pregled kod policijskih lekara u Durmitorskoj) a da nije primetio popularnu "stopku" pritom  na sedistu (mala palica sa znakom Stop kojom vozac/suvozac regulise prolaz).

 

Priupitaj drugara ili daj samo stancu u kojoj radi, pa da odmah vidimo koji su razlozi, to bar mozemo dosta brzo da obavimo ;)

 

Ajde ti meni napisi koliko ti je honorar iz sluzbe za ovakvu odbranu.

 

A ta prica o vozilima iz pratnje je glupost. Ne dizu luksuzne automobile da ne bi imali "problema" sa vlasnicima, jer obicno imaju nekog "gore"

Sto se tice kontrole preko naplacenih kazni, ajd da ti poverujem, ali mi onda objasni sta rade ovi sa zvezdicama na ramenima koji kruze po gradu. I da sta radi kontrola saobracejne policije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Lancia moze da prica za sta je placen, a svi znamo kakve plate imaju panduri i sta voze i kako zive, pogotovo u malim sredinama. Razgranicimo teoriju od prakse i nece biti zabune ni misandrstendinga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@ Lancia88

 

Policija je "drzavno preduzece" zaduzeno da uteruje pare u budzet drzave. Normu je postavio neko odozgo, da policija ima da donese budzetu XXX milona dinara. To se dalje odrazava na "norme" patroldzije" i ako je ne ispuni, moze da dobije manju platu, a ako je prebaci, nece dobiti vecu.

 

Prica o vozilima za pratnju ne pije vodu, posto, njih nema bas toliko koliko ti kazes. A ako ih i ima, onda se postavlja pitanje koga to oni toliko prate, vracamo se na tacku 1 price, policijska drzava, ili se stite/prate/ one kojima to i ne sleduje, znaci da bi se zataskala zloupotreba sluzbenih vozila u privatne svrhe. Policajci su kukavice posto i ne znaju koji krimos radi za njih a ko je lud, pa zato ne smeju da dignu dobra kola u strahu da ce biti izribani jer su digli auto nekom dousniku/saradniku koji se bolje kotira kod sefova nego on sam,iako je policajac. Opasni i strogi su samo prema bednom narodu kome je i Zastava 10 nedostizna.

 

Policija /kao sluzba, ne govorim o policajcima kao osobama/ i dalje funkcionise na principima komunizma, i ko digne glavu da se pobuni ili nesto pita, momentalno je antidrzavni element i sa njim treba tako postupati. D od demokratije ne postoji ako moramo da pricamo samo o lepim i finim stvarima, a da ne smemo da budemo svesni nedostataka i mana drzavnog uredjenja /vlade/. Sve ove vlade do sada, od `45. su radile protivno interesima drzave i naroda, sto je neraskidivo, jer ako je narod obespravljen, drzava je licno dobro vladara, a ako je drzava u cabru, narod nema ni ono sto je najosnovnije, stabilnost zemlje u svim aspektima koje je jedna zemlja duzna da ih bezbedi svojim stanovnicima /ekonomija, socijalna bezbednost, vojska, policija, pa cak i teritorija za koju i sada nismo sigurni koja nam je/.

 

Policija je zaduzenja za otimanje para od naroda u ime budzeta, iz kog se placaju putari, koji bi trebalo da su krivi za bar 75% nesreca koje se dese. Znaci. policija uzima zivu kintu, policijski zakon je tu da se zastite svi oni koji bi trebalo da plate za to sto se nesreca desila. To vazi i za osiguranja, posto, ako oni imaju vise isplacenih steta, samim tim imaju manju zaradu, ergo sum, manje drzava moze da uzme kao zaradu na prihod. Sve je to jako povezano.

 

Lancia, razumem da hoces da objasnis neke mehanizme, ali nekako mi se cini da previse pristrasno branis drzavu, a to mi je neshvatljivo, posto je drzava najveci neprijatelj naroda. Nju treba stalno napadati, da bi smo kroz te napade mogli da dodjemo do toga da zivimo kao ljudi. Ako vristimozbog 100 gresaka, a oni poprave 5 i to je dobro. Zato ne treba cutati i opravdavati ih.

Budimo realni, trazimo nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

 

recite mi samo je li moze neko vama da naplati kaznu za nesto sto niste ucinili?

 

 

 

 

 

Moze. Meni licno se to desilo vise puta odnosno skoro uvek ako nemam nekog  u autu ko bi mogao da bude svedok.Najzesce su fore prosao si na crveno ja sam video a i moj kolega. Daj sliku da vidim pa nemam sliku a i sta ce mi kad ja i kolega kazemo i potpisemo to je jace od slike i da ne nabrajam dalje . I tacno je da u provinciji u kojoj ja zivim pauk nikad nije podigao "besna" kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

 

recite mi samo je li moze neko vama da naplati kaznu za nesto sto niste ucinili?

 

 

 

 

 

Moze. Meni licno se to desilo vise puta odnosno skoro uvek ako nemam nekog  u autu ko bi mogao da bude svedok.Najzesce su fore prosao si na crveno ja sam video a i moj kolega. Daj sliku da vidim pa nemam sliku a i sta ce mi kad ja i kolega kazemo i potpisemo to je jace od slike i da ne nabrajam dalje . I tacno je da u provinciji u kojoj ja zivim pauk nikad nije podigao "besna" kola.

pa kada je u pratnji. Celavi prati plavusu do kafica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@ Lancia88

 

Policija je "drzavno preduzece" zaduzeno da uteruje pare u budzet drzave. Normu je postavio neko odozgo, da policija ima da donese budzetu XXX milona dinara. To se dalje odrazava na "norme" patroldzije" i ako je ne ispuni, moze da dobije manju platu, a ako je prebaci, nece dobiti vecu.

 

Prica o vozilima za pratnju ne pije vodu, posto, njih nema bas toliko koliko ti kazes. A ako ih i ima, onda se postavlja pitanje koga to oni toliko prate, vracamo se na tacku 1 price, policijska drzava, ili se stite/prate/ one kojima to i ne sleduje, znaci da bi se zataskala zloupotreba sluzbenih vozila u privatne svrhe. Policajci su kukavice posto i ne znaju koji krimos radi za njih a ko je lud, pa zato ne smeju da dignu dobra kola u strahu da ce biti izribani jer su digli auto nekom dousniku/saradniku koji se bolje kotira kod sefova nego on sam,iako je policajac. Opasni i strogi su samo prema bednom narodu kome je i Zastava 10 nedostizna.

 

Policija /kao sluzba, ne govorim o policajcima kao osobama/ i dalje funkcionise na principima komunizma, i ko digne glavu da se pobuni ili nesto pita, momentalno je antidrzavni element i sa njim treba tako postupati. D od demokratije ne postoji ako moramo da pricamo samo o lepim i finim stvarima, a da ne smemo da budemo svesni nedostataka i mana drzavnog uredjenja /vlade/. Sve ove vlade do sada, od `45. su radile protivno interesima drzave i naroda, sto je neraskidivo, jer ako je narod obespravljen, drzava je licno dobro vladara, a ako je drzava u cabru, narod nema ni ono sto je najosnovnije, stabilnost zemlje u svim aspektima koje je jedna zemlja duzna da ih bezbedi svojim stanovnicima /ekonomija, socijalna bezbednost, vojska, policija, pa cak i teritorija za koju i sada nismo sigurni koja nam je/.

 

Policija je zaduzenja za otimanje para od naroda u ime budzeta, iz kog se placaju putari, koji bi trebalo da su krivi za bar 75% nesreca koje se dese. Znaci. policija uzima zivu kintu, policijski zakon je tu da se zastite svi oni koji bi trebalo da plate za to sto se nesreca desila. To vazi i za osiguranja, posto, ako oni imaju vise isplacenih steta, samim tim imaju manju zaradu, ergo sum, manje drzava moze da uzme kao zaradu na prihod. Sve je to jako povezano.

 

Lancia, razumem da hoces da objasnis neke mehanizme, ali nekako mi se cini da previse pristrasno branis drzavu, a to mi je neshvatljivo, posto je drzava najveci neprijatelj naroda. Nju treba stalno napadati, da bi smo kroz te napade mogli da dodjemo do toga da zivimo kao ljudi. Ako vristimozbog 100 gresaka, a oni poprave 5 i to je dobro. Zato ne treba cutati i opravdavati ih.

Budimo realni, trazimo nemoguce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Potpuno podrzavam sve to si napisao samo bih dodao da ni pre 45 u starim Jugoslavijama i Srbijama nije bilo nista drugacije po narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidim da neki nisu ni procitali zakon, problem je u tome sto se policiji daju prevelika ovlascenja, od vozaca se trazi da se strogo pridrzava pravila ili ode u zatvor, a pravila nisu uopste definisana i ispada da kako god postupite krivi ste i idete u zatvor. Neki pandur se zaleti na vas kolima i ubije vas, al on je bio na duznosti, zurio da kupi burek i vi ste krivi sto to niste to predvidjeli. Ima u tom zakonu i nekih dobrih ideja, kao recimo da pesaci nebi trebali da nose slusalice dok prelaze cestu, al nije dovoljno definisano i ispada da pjesaci bez slusalica mogu da rade sta oce. Pa jos jedna dobra ideja, da vozilo koje vozi sporije od ogranicenja i napravilo je kolonu mora da stane i propusti kolonu, ideja je stvarno dobra i podrzavam je, al nije dovoljno definisana i ne zna se koliko je to sporije, pa ispada ako vozite 1km/h sporije i zbog gustine saobracaja stvori se kolona, morate da stanete i propustite cjelu kolonu. S razlogom su taj zakon nekoiko godina pisali strucnjaci iz vise oblasti i nije opravdano da MUP to u potpunosti odbaci i naskraba ovaj svoj zakon i njime dokaze da nisu kompetentni da urade takvo nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Moze li neko da okaci link ka tom novom zakonu zanima me da procitam. A ne volim da polemisem na prazno. Naravno ako kacenje linka nije protiv pravila foruma.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 

 

Podizanje luksuznijih vozila nije zabranjeno, ali se cesto preporucuje da se to ne radi, a razloga ima dosta. Neki od razloga koje ja znam, jesu podizanje drzavnih vozila iz pratnje koja nemaju obelezna na koje bi saobracajac mogao da obrati paznju, iz ciljanih razloga za dobar deo tih vozila - to su vozila za pratnju ili obezbedjenje na raznim nivoima. Ta obezbedjenja sprovode pored MUP-a i BIA, VBA, Vladino obezbedjenje u dosta slucajeva, vojna specijalna jedinica, a povremeno i vise struktura, i slicno. Takva vozila su luksuzna u pravilu, a nemaju jasna obelezja. Licno sam prisustvovao nesreci saobracajca koji je podigao greskom vozilo za pratnju (ciji je vozac, uzgred, dovezao nekoga na pregled kod policijskih lekara u Durmitorskoj) a da nije primetio popularnu "stopku" pritom  na sedistu (mala palica sa znakom Stop kojom vozac/suvozac regulise prolaz).

 

 

 

E sad, reci ti meni zašto su te "lizalice" na kojima piše stop, iznad zakona? Pre neko veče došao preko puta moje kuće momak sa nekim Mercedesom C, (privatnim, njih nema u službi, a i dizel je) i stavio lilihip na šoferku. Jel to treba da znači da je on iznad zakona? Ili je možda dobio od nekoga da bi mogao da staje gde hoće? A nemoj da mi kažeš da nema toga jer sam proletos na Avali (za 1. Maj) gledao pijane klince kako lilihipom "usmeravaju" saobraćaj. U meni je samo izazvalo poriv da mu 'itnem kamen u šoferšajbnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja