Jump to content

Moto Zajednica

Novcana pomoc putem SMS-a

Recommended Posts

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Ako je moguce ikako da se ovo izvede.Npr jedan BJB broj koji ce biti iskljucivo za slanje sms-a i usmeravanje novca na BJB racun.

Ono klasicno:cena poruke npr 100 din,pa ce saljemo ko kolko moze.

Siguran sam da ima jos ljudi k'o ja koji u postu ili banku idu tri puta godisnje,ali zato mobilni ne ispustam iz vida.

A posto ima u svakom trenutku vise akcija moze da se ubaci ona opcija kao:sms sa tekstom "1" - za Boleta,sms sa tekstom "2" za .......

 

Mozda je bila neka slicna ideja,ja sam na dial -up pa nemogu da cesljam bas ceo forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Tacno tako. Dok platis harac Telekomu i drzavi (poreznicima) jako malo bi ti novca ostalo da zapravo pomognes nekome. Zalosno ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hebi ga Srbija....ja se cak ponadao da za takve humanitarne akcije cak daju neke popuste/pogodnosti

Taman posla da pomognes nekom, a ne platis PDV, ipak tu neko profitira. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ta usluga se zove "privatni servis sa skracenim brojem"

To sam vec davno probao, cini mi se u Oktobru, ali je kao i sve ovde to borba sa vetrenjacama i nemoguca misija, birokratske zavrzlame i salterski lavirinti. U principu, Telenor i VIP su privatne firme i njih to neinteresuje a MTS ima par kooperativnih firmi koje to rade za njih ali i one kad cuju da je humanitarni telefon u pitanju peru ruke. Da sam trazio hot-line i one ribe sto stenju na telefon dobio bih isti dan jer je tu dobar profit a i njihov deo nije mali. Medjutim, kod humanitarnih telefona, oni bi morali da se odreknu dela kolaca a to im bas nije po volji makoliko to bilo ljudski i humano.

Iza mog zahteva je stajao MAS i objasnjenje pri odbijanju broja je da MAS nije humanitarna organizacija i nema ingerencije da se bavi takvim stvarima. Sto u prevodu znaci, treba osnovati NGO ili nevladinu humanitarnu organizaciju koja ce biti registrovana za takvu vrstu delatnosti i onda ponovo predati zahtev pa ce gospoda u foteljama kada budu imali vremena izmedju sluzbenih ruckova razmisliti da li to moze tako a dotle "lipsi magarce do zelene trave"

Mozda moj post ne odise optimizmom ali sam strasno puno vremena i zivaca potrosio da bi me neko otkacio sa tako glupim obrazlozenjima.

A da, zaboravih da kazem, da je jedan od saveta neko cviketana iza saltera bio:

A sto lepo ne otvoris hot-line??? Lepo tebi , lepo nama i mirna backa???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Jesi li ga barem napenalio. Razumem da te taj covek na salteru odbije ipak njega niko ne pita i ne odlucuje on. Ali meni da si dosao na salter krivo bi mi bilo sto ne mogu nista da ti pomognem. Tu ih nikada nisam razumeo. Razumem da vode firmu razumem da im treba profit ali da budu takvi dripci svi o dreda to je strasno. A da imaju malo mozga shvatili bi da tu mogu da zarade dobrim PR-om jer njih taj servis ne kosta mnogo ali menja sliku kompanije.

 

Sta da se radi. Skupice se valjda pomoc i bez njih da se coveku pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Jesi li ga barem napenalio. Razumem da te taj covek na salteru odbije ipak njega niko ne pita i ne odlucuje on. Ali meni da si dosao na salter krivo bi mi bilo sto ne mogu nista da ti pomognem. Tu ih nikada nisam razumeo. Razumem da vode firmu razumem da im treba profit ali da budu takvi dripci svi o dreda to je strasno. A da imaju malo mozga shvatili bi da tu mogu da zarade dobrim PR-om jer njih taj servis ne kosta mnogo ali menja sliku kompanije.

 

Sta da se radi. Skupice se valjda pomoc i bez njih da se coveku pomogne.

 

Jesi li ga barem napenalio. ;D

 

Ne , nisam... Nije to moj stil  ::)

 

Poznata desavanja u zadnjih 20tak godina na nasim terenima su dovela do situacije

da je vecina ljudi oguglala na tudje probleme i uglavnom gledaju svoj licni interes, a probleme resavaju na "Balkanski nacin"

i takav stil siri se kao kancer.

Srecom, jos ima ljudi oko nas kojima je stalo do sestre i brata i kojima nije tesko da pomognu

a da pri tom nemaju nikakav materijalni interes (tkz zdrave celije  ;D).

Takvih primera na forumu ima puno i mislim da ih svi znaju.

Bole ce sigurno otici na tu operaciju, u to sam ubedjen, samo je pitanje kada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja