Jump to content

Moto Zajednica

Tank torba, grebanje...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Kako sprečiti grebanje laka na tanku kao posledicu upotrebe tank torbe? Oštećenje će, obzirom na materijal koji leži na laku biti neminovno.

 

Razmišljam ima li smisla našiti odozdo tanak sunđer, skaj... Da li je neko od vas uspešno rešio ovu situaciju? Šta bi po vama bilo najbolje rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ja sam stavio providnu pvc foliju i nema grebanja... Mozda malo bezveze izgleda, ali sigurno izgleda bolje od izderanog rezervoara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Čini mi se kao ok rešenje... Pretpostavljam da bi se folija nekako lepila na tank, da li se negde može naći samolepljiva folija ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja sam razmišljao da stavim nekoliko slojeva one običane samolepive folije što se koristi u domaćinstvu.Hoće to da izgleda ružno, ali se veoma brzo lepi i skida a i jeftina je.A i ne planiram da stavljam tank torbu svaki čas, pa kad krenem negde ja za 2 min zaštitim tank, kad stignem na odredište za 10 sekundi skinem foliju i bacim.Radiće posao, a niko je neće ni primetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Da, ali mislim da ni jedna folija ne može da se nalepi na tank i da se ne primećuje.Zbog krivina rezervoara ima da se nabora, neće da liči ni na šta.Ovu foliju za domaćinstvo lepo kupiš u prodavnici, za 50ak din/rolni i stavljaš je samo kad nosiš torbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Da, ali mislim da ni jedna folija ne može da se nalepi na tank i da se ne primećuje.Zbog krivina rezervoara ima da se nabora, neće da liči ni na šta.

 

Greshka, IMA! ;D I to namenjena bash za rezervoare motorcikla! Lepi se grejanjem sa industrijskim fenom... Ima negde i snimak, tip koji reklamira proizvod je lepio tu providnu foliju na rezervoar Ducatija i secam se da uopshte nisam mogao da izvalim da je tu?! :o Ovako vam odgovor nishta ne znachi, ali kada budem nashao klip odmah ga shaljem! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa lepo se uzme folija totalno providna i onaj fen za vreo vazduh i to se sve lepo uradi... Tako sam ja iz zezanja presvlacio neke plasticne delove... Jedini je problem naci bas skroz providnu foliju, ali predpostavljam da to u BG-u 100000% ima negde, u nekoj farbari npr ili tako negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dosta ljudi je komentarisalo da ima tank torbe (pogotovu onu Louis koju je dosta nas sada kupilo) i da stalno nose i da ne grebu farbu. Zar ne? Mislim ako treba svaki put da stavljam neke folije i cuda onda cu u ranac stvari i dodjavola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Dosta ljudi je komentarisalo da ima tank torbe (pogotovu onu Louis koju je dosta nas sada kupilo) i da stalno nose i da ne grebu farbu. Zar ne? Mislim ako treba svaki put da stavljam neke folije i cuda onda cu u ranac stvari i dodjavola...

 

I ja imam tu Louis tank torbu, i koristio sam je povremeno i nikad mi nije ni grebnula tank.Al skoro mi jedan drugo otvorio oči.  :) Ti magneti u džepovima će vremenom da prilepe za donju stranu torbe metalnu prašinu i opiljke.Nije torba ta koja vaša tank već ono što se nalazi na njoj.

 

Da, ali mislim da ni jedna folija ne može da se nalepi na tank i da se ne primećuje.Zbog krivina rezervoara ima da se nabora, neće da liči ni na šta.

 

Greshka, IMA! ;D I to namenjena bash za rezervoare motorcikla! Lepi se grejanjem sa industrijskim fenom... Ima negde i snimak, tip koji reklamira proizvod je lepio tu providnu foliju na rezervoar Ducatija i secam se da uopshte nisam mogao da izvalim da je tu?! :o Ovako vam odgovor nishta ne znachi, ali kada budem nashao klip odmah ga shaljem! ;)

 

Da oterem ja ovom momku moj motor, da vidimo da li će da zalepi.  :) On je zalepio foliju na ovaj ravni deo sa strane i na mesto tank protektora.Tu i nije problem zalepiti (mada verujem da bi se sa folijom za stakla dobro pomučio kod drugog lepljenja), ali sigurno ne bi mogao da zalepi preko celog tanka.

 

Ja ostajem pri onom najbanalnijem rešenju, u prodavnicu po foliju, nalepim kad mi treba i to je to.Ništa ne grebe tank a kad ne nosim torbu ne stoje mi nikakve folije na rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

i ja imam onu iz louisa(motodetail) i non-stop je bila na motoru,i nije ga izgrebala ali sam onda video tank na kome je ostavila takav reljef da samo ponovno farbanje moze da spasi tank,tako da folija ima smisla u cilju zastite od prasine i tih sitnih opiljaka... ali...ako se dobro secam moj zemljak doda je jednom prilikom spomenuo poklopac od pivske flase koji je upao izmedju torbe i tanka i napravio haos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2886 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd, mozda lupam, ali, jeste li razmisljali o onoj jako tankoj foliji za hranu? Ona se sama lepi, tanka je i providna? Mislim da nece da skodi da se proba, jeftina je i ima je skoro svako u kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

i ja imam onu iz louisa(motodetail) i non-stop je bila na motoru,i nije ga izgrebala ali sam onda video tank na kome je ostavila takav reljef da samo ponovno farbanje moze da spasi tank,tako da folija ima smisla u cilju zastite od prasine i tih sitnih opiljaka... ali...ako se dobro secam moj zemljak doda je jednom prilikom spomenuo poklopac od pivske flase koji je upao izmedju torbe i tanka i napravio haos...

 

Jeste, sećam se da je nekome metalni poklopac od pivske flaše napravio užas.

 

Ajd, mozda lupam, ali, jeste li razmisljali o onoj jako tankoj foliji za hranu? Ona se sama lepi, tanka je i providna? Mislim da nece da skodi da se proba, jeftina je i ima je skoro svako u kuci.

 

O toj foliji ja pričam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Moja tank torba ima sa doljnej strane brušenu kožu... prošla je samnom na motoru cca 20000 km.... i rezervar nije vidno izgreban ....  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Definitivno je problem to grebanje tanka, a pogotovu sa onom prašinom koja se nahvata odozdo na torbu. Ja sam rešio problem tako što 2 godine ne skidam tank torbu sa mopeda... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Da ne skidam ovu moju, morao bih da sipam gorivo kroz auspuh, verovatno... Probao sam juče foliju za pečeno pile, tanka je, naravno sva se zgužva, mada mi se čini da radi posao. Neko je pomenuo providnu samolepljivu foliju, malo bih se poigrao sa tim... zna li neko gde to može da se kupi (ili dođe do toga na drugi alternativan način)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja