Jump to content

Moto Zajednica

Motogadget

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Nista se nemojte osecati uskracenim za nesto,nema nikakve nove funkcije...

 

Aaaaaaa?

 

A ja mislio da ima i autopilot, samo sto ja ne znam da ga nadjem, kad ono PRC! ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bemliga, valjda ga neću morati ubrzo menjati ;)

U vožnji se popne, sa ugašenim svetlima do 14V, a sa upaljenim oko do 13.8 ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

ma opušteno ova verzija šljaka extra, sviđa mi se onaj Wice-ov predlog, da li može da se izvede

Vi ne odustajete od ideje da nesto cackate dok vozite.Nadam se da ste svesni koliko je to opasno.Prvo sam trebao uraditi da se moze uci u menu

u svakom momentu.Sada treba opet nesto novo.Nije da ne moze,ali ce to morati sacekati neke hladnije dane.A jos ni nemam ideju kako to da izvedem.Ako hocemo dve unapred podesene vrednosti,znaci da moram prepisati ceo sistem menu-a,a to je malo veci posao.

Drugo,-ne znam da li ta funkcija stvarno i treba.Krenucu od mog primera:Scott-a nikad ne stelujem bilo po kisi ili prasini,uvek je podesen na isto.Lanac sam menjao pre 24000 i jos ga ni jednom nisam dotezao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ma hvala u svakom slučaju i za ovaj trud .

Ideja da se u gadget ubaci podmazivač je ispoštovana i funkcioniše prefektno,tako da sve ostalo nije toliko bitno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Uskoro nove funkcije u gadgetu!

-Paljenje svetla na odredjenoj voltazi punjenja

-Mogucnost upisivanja stanja km sata(jer ne volim da pamtim kada sam menjao ulje  ;D )

-Namestanje ukljucivanje nekog uredjaja u zavisnosti od temperature vazduha(Fibrina ideja da se pale grejaci rucki)

-Namestanje na koliko stepeni da se pali ventilator hladnjaka

-Sve funkcije su aktivne u bilo kojoj verziji,cak i ako u izabranoj verziji nije moguce prikazati odredjenu funkciju.

Da malo pojasnim:

Napr,podesili ste interval za otvaranje ventila podmazivaca,ali ste izabrali verziju nula(do sada u verziji nula nije moguce podesiti interval,ali ce od sada biti) u kojoj se

tajmer ne vidi na displeju,ali ce od toga podmazivac da radi.

Program ce biti dostupan za tri vrste pinkompatibilnih mikrokontrolera:18F252,18F2520,18F2525

Ako se setim jos necega,obavesticu vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Očigledno je ova zima korisna bar za jednu stvar :) Joška ima više vremena da ga provede u dokolici :) Svaka čast, majstore!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Joska, mozes li da dodas brojac impulsa sa nekog davaca na zadnjem tocku? Ovo je veoma vazno za sve koji koriste tvoj Gadget kao kontroler protoka ulja. Sa kontrolom broja obrtaja tocka bi se visestruko smanjila potrosnja ulja, poboljsalo podmazivanje lanca i smanjilo prljanje motora.

 

Vec samo ova funkcija bi bila dovoljan razlog za nabavku Gadgeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vecina motora novijih ima elektronski davac impulsa za brzinomer,tako da bi mozda odatle mogao da se vuce signal

joska,super za novosti,:) svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa kontao sam da je lalajko mislio da se u zavisnosti od brzine kretanja regulise i doziranje ulja,pa posto ovaj meri brzinu mislio sam da je to moguce koristiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Teoretski je moguce izvesti i tako nesto,ali opet stizemo do problema sa davacem.

Ako bi koristili fabricki davac,i fabricki km sat se ne bi pobunio da mu krademo impulse,postavlja se pitanje da li svaki davac daje isti broj impulsa na jedan obrtaj tocka?

Ako je tako,onda je dobro.Ako nije,to komplikuje stvari.

Najbolje bi bilo postaviti jedan poseban davac,i to bi onda bilo univerzalno.Problem je,-gde naci takav davac.A drugi problem je sto mi onda treba jos jedna zima da izmenim program :)

Sa ovim modifikacijama na kojima sada radim sam mislio da zavrsim razvoj ovog gadgeta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mogu da se kupe odlicni davaci za tu namenu. Treba pogledati koje davace koriste ProOiler ili McCoi podmazivaci (ovaj drugi se kupuje u delovima!!!) i problem je resen, bar sto se davaca tice.

 

Da vas podsetim na temu: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=19003.0

 

Rv0Vg_poatrbr1g124613ean6.jpg

 

 

http://www.mccoi.de/reed_magnete.html

 

FJZ7t_magnetvornemiddle863400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dobro,ako vec mora,ubacicu opciju da se podesi nakon koliko obrtaja tocka da se aktivira ventil i na koliko sekundi.Ali cu biti slobodan da pretpostavim 1 impuls/1 obrtaj.

Ovaj gadget je vec svakako daleko otisao od prvobitne ideje.A jos ovaj dodatak je nesto sto ja nikad necu moci testirati,pa necu moci ni da garantujem da ce pravilno da radi.A da ce mi dodati jos koju neprospavanu noc provedeno u programiranju,-to hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da se ovi davaci koriste i na biciklama za one digitalne km satove,u louisu je moglo da se kupi posebno davac.pokusacu da nadjem link ukoliko jos ima

dali je to ovo?

http://www.louis.de/_10ec7deb50d5920f2c055aa270bca60b87/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034569

 

ili dali se moze koristiti nesto kao onaj reed relej koji si postavio u temi za indikator  u kojoj je brzini menjac?

ovo je vise ideja,

tebi svakako hvala puno i na svemu ovome do sada :)

moraces da zastitis patent :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa samo mi nadjite neki senzor,i bice reseno.

Ali da odmah naglasim da taj senzor ne treba da bude neki iz fijoke,nego neki sto ima da se kupi,ako je moguce tu kod nas.

Moze i reed relej,samo ne znam kako bi on bio pouzdan na duze staze.Ipak ce ukljucivati na savkom obrtaju tocka...

Najbolje bi bilo naci neki induktivni senzor.Nema pokretnih delova za razliku od reed-a,pa mu je i zivotni vek prakticno neogranicen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

i ja sam danas bio kod rbobana ,pa je kupio digitalnu tablu koja ima hall senzor,pa sam pomislio da bi se mozda mogao iskoristiti takav senzor,a verujem i da ga nije problem nabaviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Neka bude hall senzor.Mislim da i ja imam jedan negde,ako ga nisam izgubio.

Nego recite mi iskreno,ko bi ovo montirao na svoj motor?

Jer ne bih da radim uzalud nesto sto niko nece koristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kod mene je vec montiran motogadget i podmazivac,tako da bih ja dodao i to kod sebe,jer mislim da je bolje da se kapanje odredjune na osnovu predjenog puta( broja obrtaja tocka) nego kao sada na vremenski interval

na enduro motorima i nije problem,ali na sport motorima,ako podesim da mi ne masti ivicu gume u gradu,na otvorenom ce lanac biti suv

e sada samo je pitanje  koliko je potrebno obrtaja tocka da bi se  ventil otvorio,ali mislim da se i to moze nekako saznati,ako nista   metodom probe

mada se moze proracunati i na osnovu scootoilera koji ima oko 2 kapi u minuti,ako uzmemo da je prosecna brzina 60km na sat mislim da bi se moglo izvuci neki obrazac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja