Jump to content

Moto Zajednica

Pozdravljanje....

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

e, samo da znate da ako ikad igde vidite nekog tipa u sivom pasatu (uglavnom punom dece) pokusava da vam mahne, ablenduje, svirne i ostale moguce i nemoguce znajte da sam to JA i da vam zavidim sto ste na motorima (i ja cu uskoro ako bog da). a ne bi imo nista protiv ni da mi otpozdravite. ja cu dok sam u kolima da vas cuvam i da vas zaklanjam, ne brinite se ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

e, samo da znate da ako ikad igde vidite nekog tipa u sivom pasatu (uglavnom punom dece) pokusava da vam mahne, ablenduje, svirne i ostale moguce i nemoguce znajte da sam to JA i da vam zavidim sto ste na motorima (i ja cu uskoro ako bog da). a ne bi imo nista protiv ni da mi otpozdravite. ja cu dok sam u kolima da vas cuvam i da vas zaklanjam, ne brinite se ::) ::)::)

Mogu ti reci da dok vozim motor magistralom dosta ljudi u kolima to radi ali obraticu paznju na sivog pasata pa te svracam u prvu kafanu,ha ha pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Joj citao sam ovu temu pre nekog vremena i sad bas vrtim film unazad i pokusavam da se setim kolko mi je ljudi odpozdravilo u susretu.I ja dodjoh do nekog razocaravajuceg podatka a to je skoro 50%!!!

Desilo mi se cak da me marsovac pozdravi ali se sigurno ne javljam nijednom motoristi bez kacige jer smatram da on nije onaj pravi ljubitelj motora nego onaj tip "kupio sam motor da vatam ribe"!!!Primetio sam par motorista ,za koje se kasnije ispostavilo pa su clanovi BJB-a,kojima sam se javio da su odpozdravili i bilo mi je drago da to pocinje da zivi jer to potpuno podrzavam.CAk sam pre par dana pomogao dvojici motorista.Jedan je bio kod tosinog bunara sa TZR 125 plavim,i decku se ugasio motor  iz cista mira u sred voznje a vozi i ribu na motoru.JA pritrco pogledao,jer vozim isti takav,i posle 15 min gledanja ja ga pitam jel imas ti goriva kad ono prazan rezervoar.bilo mi je zao sto nisam mogao da mu pomognem jer sam bio kolima(dizel) a zurio u banku jer se zatvarala za 5 minuta.I prebacim mu na rezervu i upali odma i ode lik na pumpu.Ovim putem ga pozdravljam ako se prepozna.

Drugi je bio na pancevackom putu koji je isto ostao bez goriva u sred neke vukojebine na skuteru i dao sam mu litar goriva iz rezervoara,kad je motor upalio nastavio sam dalje i uvek cu pomoci nekom ako vidim da mu je ona potrebna!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 53 postova
  • Lokacija: basel switzerland

u swajcarskoj je obicaj da se svaki motorista javi cak i kada se sretnemo u krivini onako u nagibu bar prst se izbaci,jako lepo verujte mi.

u srbiji sam bio pre tri nedelje za sabacki skup i prespartao sam celu parohiju za 7 dana sam napravio 4.500km i pozdravljao svaki motor koi sam sreo i ni jedan mi nije odgovorio osecao sam se ko posran ,verujte ali tako je.

smatram da bi bajkerski pozdrav trebalo uvesti i u srbiji jer je jako lep gest.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ehehe... kad se setim svojih prvih kilometara na motoru... sretnem motoristu na putu i covek me lepo pozdravi , a ja toliko ukocen da nema sanse da dignem ruku sa kormana ...a dok se snadjem sa dugmicima za ablendovanje ili sirenu onaj drugi motorista je vec 500m iza mene... ::)

ove sezone ima dosta takvih pocetnika na drumu , i zato im ne zamerite ako vam ne otpozdrave... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Evo sta se meni desilo pre neki dan.Stajem na semafor kod OMV pumpe na padini a pored mene baja na R1 sa ribom pozadi valjda sa ade idu,pojma nemam.Ja klimnem glavom i kazem "zdravo druze" a on mene pita mrtav ladan "jel se znamo,aaaaaaaa?".Ja reko izvini pomesao sam te sa nekim i sacekam da lik ode jer nisam mogao da se iskuliram od smeh,suze mi posle. ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Pa de da ti se javi kad vozis tu biciklu, i mene bi bilo sramota, i jos pred ribom... :P

Najcesce trubnem 2x kratko, ponekad ablendujem, podignem ruku, klimnem glavom... Svima se javljam. Na semaforu sam pricao samo sa jednim "bajkerom" iz Kg, i to on poceo pricu (a vozi Tomosa koji je skroz crven i na njemu iscrtana paukova mreža, kao Spiderman :D). I još me pita- jel to MZ... Pa ko da mi je lupio samar ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

. I još me pita- jel to MZ... Pa ko da mi je lupio samar ;D

 

Aaa zaaato je YBR na prodaju..:P ;D

 

Salu na stranu, pun je grad pacenika koji ni ne znaju da postoje moto zajednice i neka osnovna pravila na ulici, ali dobro, sa time moramo da se pomirimo..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Upropasti me kolega Spajdermen ;D Kaze platio taj paint 150e... Mislio sam Betmena da uradim, al necu sad kad prodajem :P

 

Oni motor kupuju da bi pokupili ribe, nista drugo ih ne zanima... Kad vidis zastitnu opremu u vidu naocara za sunce i nekog sarenog sorca samo ga iskuliras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Dodao jos 125ccm... Sto nije dodao 1000e, pa da kupim motor ko covek...  ;D Delujem profi u onoj silnoj opremi, pa pomislio covek da sam neki ozbiljan...  ;D Necemo dalje, odosmo u off :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Cak i kada sam u kolima trudim se da se javim kada vidim nekog na motoru.Ali izbegavam blicanje iz razloga da ne pomisli covek da je radar u blizini.Neko otpozdravi neko ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Jel ste provalili da vlasnici BMW masina jako retko odpozdravljaju?

 

Isto vazi i za vozace chopper-a.

 

Snobovi  8)

 

Ne znam odakle tebi to???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Jel ste provalili da vlasnici BMW masina jako retko odpozdravljaju?

 

Isto vazi i za vozace chopper-a.

 

Snobovi  8)

 

Ne znam odakle tebi to???

 

Meni niko na recimo 1200 GS ili RT nece da otpozdravi  >:(.

 

Ko da skuter vozim. Samo gledaju pravo i ignorisu.

 

Mislim da je to sto BMW kupuju uglavnom bogatuni, a oni standardno ignorisu raju  ;D.

 

Mada, mozda je to samo do podneblja (UK) hehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Ja sam se veoma prijatno iznenadio (s obzirom da vozim tek par meseci) kada sam pre par dana vracajuci se iz SM prema Indjiji sreo dve grupe bajkera koji su me svi redom pozdravili.

 

Onda sam malo rezimirao moje iskustvo i primetio da se uglavnom pozdravlja kada si na otvorenom putu, a po gradu znatno manje - jer valjda je vise situacija u gradu da sretnes motoristu.

 

A slazem se i sa cinjenicom da momci bez kacige i ostale opreme pozdravljaju  u samo 10% slucajeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Evo juce sam bas isao za BG,puna oprema i vozim ja lepo brzina nekih 160km/h,autoput nikog ispred i iza mene kilometrima,reko hajde jos malo da dodam gas kad vidim u daljini zuti fluo prsluk,tu se ja malo brecnem pocnem polako da usporavam,(jbg nisam od onih koji obozavaju da ih jure) misleci da ce me zaustaviti,kad on covek stoji pored motora u sve kombinezonu i ladno mase,mislim da je bila neka bembara nisam obracao paznju ali me prijatno iznenadio,stajao je kod naplatne rampe za Simanovce,tu mu ja svirnem i nastavim dalje sa osmehom na licu,posle nekih par kilometara u susret mi idu tri endura u pravcu Sida i svi blicaju a jedan i mase,bas sam se prijatno iznenadio i svirnuo im i nisam smeo da dignem ruku posto nisam isao bas najsporije ;)

Eto pa neka neko kaze da u Srbiji nema pravih motorista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Evo juce sam bas isao za BG,puna oprema i vozim ja lepo brzina nekih 160km/h,autoput nikog ispred i iza mene kilometrima,reko hajde jos malo da dodam gas kad vidim u daljini zuti fluo prsluk,tu se ja malo brecnem pocnem polako da usporavam,(jbg nisam od onih koji obozavaju da ih jure) misleci da ce me zaustaviti,kad on covek stoji pored motora u sve kombinezonu i ladno mase,mislim da je bila neka bembara nisam obracao paznju ali me prijatno iznenadio,stajao je kod naplatne rampe za Simanovce,tu mu ja svirnem i nastavim dalje sa osmehom na licu,posle nekih par kilometara u susret mi idu tri endura u pravcu Sida i svi blicaju a jedan i mase,bas sam se prijatno iznenadio i svirnuo im i nisam smeo da dignem ruku posto nisam isao bas najsporije ;)

Eto pa neka neko kaze da u Srbiji nema pravih motorista...

E kad bi vise bilo takvih!

Ja sam izvalio da kad vozim yamahu u nekih 30% slucajeva mi odpozdrave a zato kad vozim onaj firmin skuter ljudi me ni negledaju,tako da mi je bas i truba da im masem ili blicam jer ispadam kreten!!!!Zadnja osoba kojoj sam se javio bio je DKK nas clan sa kojim sam se kasnije upoznao  na pumpi i danas ga sretnem na semaforu a ja peske i covek me prepozna ja ga pozovem na kafu u menjacnicu kod mene a on kaze ima neka posla pa nemoze sad i izvinjava mi se!!Lik me odusevio nemam reci pozdrav za njega!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Raska-Bg-Banja Luka
  • Motocikl: BMW R25/2 (1951) ; BMW R60/7 (1978)

Jel ste provalili da vlasnici BMW masina jako retko odpozdravljaju?

 

Isto vazi i za vozace chopper-a.

 

Snobovi  8)

 

Ne znam odakle tebi to???

 

Meni niko na recimo 1200 GS ili RT nece da otpozdravi  >:(.

 

Ko da skuter vozim. Samo gledaju pravo i ignorisu.

 

Mislim da je to sto BMW kupuju uglavnom bogatuni, a oni standardno ignorisu raju  ;D.

 

Mada, mozda je to samo do podneblja (UK) hehe.

E ovo ne mogu da precutim >:( >:(>:(

300% nisi u pravu. Na dva tocka sam ohoho....godina i do takvog zakljucka nisam mogao doci. Kao sto se pominje, ima nas razlicitog vaspitanja tako da ne bih tu karakteristiku pripisao vozacima BMWa ili CHOPPERa (licno pogodjen  :) )

Ja uglavnom pozdravljam 2x kratkom sirenom, a i isto i kada vozim auto. Mislim da je sigurno (zbog vecih brzina) Ja se obicno RAZMANITAM 80km/h  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

sto se pozdrava tice nije cak ni bitno,bilo kakav znak je dovoljan iako vecina prakticira da podignu ruku.

ja cesto stanem kada vidim motoriste sa strane,pogotovo ako imaju strane tablice,pitam ih gdje idu,kazem im za dobar restoran,kafic...

a ako se ne uspijemo sporazumjeti njima je opet drago da je netko domaci stao s njima pa makar samo zajedno zapalili cigaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS

Danas sam se malo vozao Ibarskom do BG  i sreo jedno 5-6 motora i niko ama bas niko mi se nije javio i ako sam ja pozdravljao svakog. Nesto nije u OK >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja