Jump to content

Moto Zajednica

Misljenje....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Prekontroliši.

prednji lanèanik obavezno i vidi da li ima lufta na zadnjem lanèaniku jer ZZR voli pojesti gumu lanèanika (selen) i stalno trza. Ako ima preko 25 000km na satu provjeri nosaèe zadnjeg ovjesa i amortizer. Provjeri kako se vraæaju sajle i obavezno prekontroliši izduvnu granu. Sve dalje je stvar ukusa i tehnièkih karakteristika. Motor nije baš neka èigra ali može služiti kao magare ( uz redovan servis). Za 600ccm je dosta veliki i trpi suvozaèa. Ako nije skup i naravno ako nije kesa od mašine a odgovara ti sport turer u ovoj klasi, zašto da ne. Obzirom da ja imam Zezu, javi ako šta zapne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za narednu sezonu mi je u planu promena motora , pa je jedna od opcija i neki sport-tourer , tako da i ZZR600 ulazi u neki siri izbor. Iako je taj model star 15-ak godina , cinjenica da se jos uvek proizvodi mi nekako uliva poverenje :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Motor se dugi niz godina nije promenio pa verovatno da je i dobar.

Malo je zastareo ali sta sad, to je za nase uslove cak i sjajno kakvih dreseva ima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Baranda

Motor je odlican, ima ga moj komsija. Tezak je i stabilan. sta da ti kazem, neces pogresiti, samo ako je taj koji si ti gledao dobar.

Evo ti bas od mog komsije i on pored njega

5nOIp_f10000011ar6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Pa motor je 2004 jednom je lik pao sa njega prodaje ga bas za dz. jer mu hitno trebaju pare,ali kad sam video da ima 195 kila a ja 75 reko uhh kako ovo da drzim na semaforu :oops: Prekontrolisacu ga naravno sad u toku nedelje idem da pogledam pa cu javiti sta sam uradio ! Tnx za savete 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
ali kad sam video da ima 195 kila a ja 75 reko uhh kako ovo da drzim na semaforu :oops: 8)
Ne boj se za 195kg. Kawu Z1300 je svojevremeno vozio lik koji ima jedva 50kg... Semafor i standardne situacije ti nisu problem, problem su male brzine i grbav ili klizav teren... Ako nemaš NIKAKVOG iskustva stvarno bi bio :cry: IZAZOV da ti to bude prvi bajk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

195 kila, ma ne boj se neæeš ga nositi na leðima. Ovo 195 kila èitaj kao; stabilan na pravcu i pri veæoj brzini, sa stotinjak njegovih konja i sa ovom kilažom ga neæeš motati kao neku rasnu trkalicu, ali to ti i ne treba, ovo èudo se drži puta i stabilno je kao slon. Plavac sa slike ima jedan auspuh a štitnik lanca se lako može fazonirati (prorezati) tako da se malo više vidi lanac, kao kod "modernih" motora. Rubovi na felugama (rajfovi) se daju jako dobro ispolirati i naravno može se i mašina malo "otvoriti" ali neæu o tome ni rijeè više da kažem da ne navuèem kakvog kritièara na ovu temu, pa sam najebo . Pogledaj prednju viljušku i ram ako je padao motor. Pogledaj i vijke na deklovima, jer aku su pucali deklovi, vijci nisu originalni. Kasnije bi ti moglo kapati ulje na semering sa lijeve strane. ZZR se radi odavno, moj je C serije iz 1991 godine i raðen je kao ZX 10C. ZeZa se radi od 250, 400,600,1100,1200 i naravno 1400CCM. Mislim..... radila se a sada se radi 600 i 1400. Ono što bi ti smetalo po gradu os semafora do semafora æe ti svakako biti od koristi na putu. Pa jeli ovo turer ili nije majka mu stara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

kod mene u gradu ima jedan crni ZZR za koji vlasnik, to jeste cura koja ga vozi, kaže da je njen motor ZZR500. Tražio sam podatke o tom motoru ali na žalost, nisam ih našao. Jednostavno sam zbog toga pomislio da je cura pogriješila. Sad vidim da je još neko èuo za 500. Hm :roll: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

off-topic...Jos od '91, kada sam ugledao prvi put teget zzr-a, taj motor mi je nedosanjani san, i rado svaki put kada ugledam te prve zzr-ove, rado ih zagledam do iznemoglosti. Njegov dizajn me tada kao klinca skroz oborio s' nogu, a i danas me nista manje ne odusevljava. Uz plavo-belog gsxr-a, isto tih generacija '90-'93, zzr je moj favorit. Neki mi kazu da sam blesav jer volim te stare bajkove, al' ne vredi, i dalje ih vise volim od ovih novih, kao da imaju dusu, koju kod ovih hiper modernih ne osecam dok sam u njihovoj blizini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

To Jovane to majstore :lol::lol::lol: ranije su se jahali konjiæi a danas se zuji na insektima. Ha, istina vrlo lijepim insektima. :oops: U svakom sluèaju ako neko voli jedan onda može da voli sve i jedan motor, bitan je duh pravog motoriste ili ti bajkera. To!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
ali kad sam video da ima 195 kila a ja 75 reko uhh kako ovo da drzim na semaforu :oops: 8)
Ne boj se za 195kg. Kawu Z1300 je svojevremeno vozio lik koji ima jedva 50kg... Semafor i standardne situacije ti nisu problem' date=' problem su male brzine i grbav ili klizav teren... Ako nemaš NIKAKVOG iskustva stvarno bi bio :cry: IZAZOV da ti to bude prvi bajk...[/quote']

 

 

Bice to pravi IZAZOV :shock: ZAto sam rekao sebi prvih dve tri nedelje necu brze ici od 70 km/h polako oprema i uci cu stacu sto vise kilometara pod dupetom vece iskustvo :) Hmm neznam stacu za polaganje za A . decu sa ovom grdosijom :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Hmm neznam stacu za polaganje za A . decu sa ovom grdosijom :roll:

 

ma ne sekiraj se za to , ako sam mog'o ja sa Drag Starom , moci ces i ti sa ZZR-om :D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG
To Jovane to majstore :lol::lol::lol: ranije su se jahali konjiæi a danas se zuji na insektima. Ha' date=' istina vrlo lijepim insektima. :oops: U svakom sluèaju ako neko voli jedan onda može da voli sve i jedan motor, bitan je duh pravog motoriste ili ti bajkera. To!!![/quote']

 

Znas kako, ja sam veoma kratko na motoru, od skora, tako da ovi moji komentari ne dolaze iz nekog vozackog iskustva, vec cisto iz ugla pasivnog posmatraca koji ocenjuje koliko i sta na njega onako sa strane ostavlja jak utisak. Novi motori su mnogo opasnog dizajna, ali me ne teraju na osvrtanje. Mislim na R-ove, dok su mi novi endurci i nakedi sve lepsi, iz godine u godinu. Dok kod R-ova is ST-ova, ova najnovija produkcija mi je isuvise sterilna, ponavljam opet-gledajuci sa strane. Ne volim crni ram, ne volim odzak u dupetu, ne volim digitalno ocitavanje na tabli; sve je isuvise savrseno i ukockano, sve je kako treba, a to mi ne prija. Pre neki dan sam sa devojkom gledao Mad Max 1, jer ga ona do sada nije gledala, i po stoti put sam se isekao na zvuk Kawe Z1000, koju vozi Goose u filmu. To zvuci tako prljavo i zanosno, da me apsolutno nikada ne ostavlja ravnodusnim.

Izvinjavam se opet za offtopicarenje, ali emocije su bile jace :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Neka je iz srca pa makar i sto puta of topic, valjda zato i postoji forum. Uh, svaki put prokljuèam kada neko ubode pravu motordžijsku temu, i pokaže ono najbitnije u svemu ovome, èistu rasnu ljubav prema motoru bez šminkerskog feminiziranja u smislu "vidi mene". Žao mi je što nisi slušao riku Mach IV 900 Z1.... e to je nešto od èega gaæe same spadnu i stvarno je of topic, hehe :lol::lol::lol: Mislim da i Baba Zaneti , pa i Prstosek voze neke...ovaj..Kawe. :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Možda æe nekom biti interesantno.

 

Naleteo sam na neki motor doteran u BG iz Amerike. 2005 godište, na njemu piše ZZR 600. Malo sam googlao pa došao do zakljuèka (ne tvrdim da je 100% sigurno) da je ZZR 600, 2004 do 2006 godište, za amerièko tržište, u stvari ZX6R od 2002 godine, samo ofarban u druge boje (crveni i valjda crni, a za 2006. samo plavi).

Ako je taj ZZR o kome se raspituješ novijeg datuma, pogledaj odakle je, možda je i sa njim to sluèaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Koliko znam, cela minula produkcija ZZR-ova za USA trziste je bila ZX, te je zzr1100 bio zx11, a zzr- zx6, dok su R-ovi nosili iste oznake kao i ovde, sto ce reci da je zzr-a600 i zx6r-a-kakvog ovde znamo, razlikovalo ovo R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
ZAto sam rekao sebi prvih dve tri nedelje necu brze ici od 70 km/h

 

Sine' date=' pa u prvoj ideš 70 km/h :D[/quote']

 

Uhh extra iovako jos nisam savladao brzine :oops: :lol: Jbg. kazu danasnja omladina je napredna videcu da li spadam u tu kategoriju :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

I tako... obzirom da je dan bio za 10, natrkah na cure sa R6 i ZZR 500, ipak je 500. Ukratko u toku sezone bez kvarova iako je ovo C model , što æe reæi `91-`92. Moglo bi se reæi da na ovom motoru nije uoèen neki specifièan nedostatk. Vidim da se cura ne skida sa mašine cijelo ljeto pa samim tim imamo neke odgovore. 1- nije pretežak èim ga curice vozaju :) 2- nije kvarljiv i lako se šalta. 3-nije ni preskup za održavanje, a cjeovnik dijelova imaš na www.louis.com. Ovo u vezi amerièkog tržišta, istina je da imaju oznake drugaèije od naših, a proèitao sam da ZZR-a 1400 nazivaju ZX14. Najavljuju ga kao model koj æe istisnuti 12-ku sa USA tržišta. Pih, valjda æe napokon jedna pasti mojih šaka. Znaèi...... model je OK pa ako taj tvoj bajk nije izdrndan neæeš pogriješiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2
Pa motor je 2004 jednom je lik pao sa njega prodaje ga bas za dz. jer mu hitno trebaju pare' date='ali kad sam video da ima 195 kila a ja 75 reko uhh kako ovo da drzim na semaforu :oops: [/quote']

 

:D A sta ja da kazem, uzeo sam boldorku koju jos niste videli :oops: ima 265kg, a ja imam 68kg a motor je jos visok :shock: i ja se brinem malo, kako cu ja to... Za malo da bude tezi od mene samo 200kg :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja