Jump to content

Moto Zajednica

Honda hornet 600?

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Interesuje me ovaj lepotan i vrlo rado bih ga video ispod sebe u nastupajucoj sezoni, ali...

 

Gde kupiti, koliko platiti, kakva su iskustva korisnika, odrzavanje itd...

 

Naravno interesuje me samo polovan, ali ocuvan!

 

 

404.jpg

 

d4zcR_bikepics604154fullwe9.jpg

 

DTkvg_bikepics690006fulllh0.jpg

 

BX2ct_bikepics1237413fullgd3.jpg

 

2Kr9T_bikepics1317985fullle8.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz,

 

Ja sam smrtno zaljubljen u Horneta.. Iako sada vozim Yam. FZ6N jednog dana cu imati Hormeta , novog.

U svakom sluchaju , prodaje se jedan dobar , imas u oglasima ali 900 kubika , sa leoVinchi izduvima a

ako imas zivaca i mogucnosti da uvezes motor evo ti link gde sam ja redovno pratio Hornete :

 

www.avto.net

 

Dok sam se ja nosio mislju da kupim motor tj Horneta jedina mana mu je bila sto je min 10% skuplji od svih u klasi a ostalo samo hvale ...

 

Pogledaj gornji link, ima Horneta koliko i kakvih hoces, na polovne motore nemas povracaj PDV u Sloveniji ,da te obavestim pa nemoj racunati s tim ...

 

pozz

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Taj model sa slika sa USD viljuskom i digitalnom tablom se proizvodio SAMO 2006. cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Pozdrav svima i hvala na odgovorima.

 

Sto se tice uvoza nema problema, ali jedino ako mi to neko sve odradi jer ja zivaca za cinculiranje nemam. Ostalo mi je da pozovem nekog druga da vidim da li jos dovozi motocikle i koliko to sve kosta.

 

Oglase na BJBikers nisam skoro posecivao ima dosta lepih modela. Onaj hornet od 900 kubika je moj san, ali je malo izvan moje kategorije, sto zbog kubikaze, odrazavanja, registracije, a  i zbog pocetne cene.

A i izguljen je malo dole po poklopcu motora tako da... , jeste da mi se mnogo svidja ali cu pricekati sa 900 kubika.

 

Na Horneta sam se sad primio, ali u sustini u pitanju su i drugi modeli u seriji 600 naked.

Ima jos vremena za odluku videcemo sta ce biti do pocetka sezone. Dobro je da je danas pao sneg, pa me i ne hvata  ludilo.

 

Hvala svima na komentarima i podrsci

Pozdrav

Marko, Cacak

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Stisni se malo i pazari od Dode horneta 900 i bog da te vidi

 

Hvala na reklami,ali kada sam se presabrao i izvagao nemam nameru da se odvajam od LEPOTICE.!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ne racunajuci 900 jer to ne pratim ,odmah da ti kazem

da se kod nas skoro nije pojavio dobar primerak po normalnoj ceni...

bio je jedan oko 2003 g. a cena simpaticna 4300e

ocu da ti kazem da zaboravis da trazis kod nas ovaj motor ...

preko grane je vec drugo,posebno u it valjda znas zbog cega...

imas jedan ok primerak ,verovatno ga je videlo pa otprilike 873 bjb-ovca

(ne secam se dal je secondamano.it ili nesto sl.) za 2700e procesljaj malo...

poz i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Obrati paznju na svoje dimenzije, prvo ga probaj pa kupuj. O motoru samo pohvale ali meni je mal i(192cm i 100kg). Dovezao ga drugar iz Hanovera pre 3 nedelje a ja iskoristio lepe dane i navozao se sa njim. Dobar, upravljiv, ima snage, odlicno izgleda ali meni sa obzirom na moje dimenzije mali!!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Da da cuo sam za to da je mali i da se sedi malo skuceno, ali meni sa 180cm bice od prilike taman.

 

A tacno je to i da se ovde tesko nalazi, a sto pojma nemam. Verovatno je u nabavci u startu jaka cena pa ga i ne dovoze, mada.

U italiji ih ima mali milion i ima zaista odlicnih primeraka.

 

Sve u svemu izgleda da je uvoz jedina varijanta za ovako nesto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Imas dva komada kod Gordana u Sabcu, verzija N i verzija S.  I cena im je realna. Ako si zbilja ozbiljan bajker sa ozbiljnim namerama prema toj kubikazi ne mozes promasiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: BG - Zemun

Gledao sam malo vec pominjani u jednoj od tema moto.it, i smorio sam se skroz.

Kad vidim za onako smesne cifre Honde Hornet, sto od strane privatnih prodavaca, sto od strane dilera, dodje mi da zaplacem.

 

Ortak je svoju, '96 god platio 3000e kod nas. Srbija definitivno ima problem sa previsokim cenama polovnih motora.

Ja se zagrevam da uzmem nesto, cim dodjem do jos malo para, i izbor mi pada na cbr 600 f2 (kao jedan od jeftinijih modela, bar za pocetak), za sta bi morao da izdvojim kod nas od 2500e pa na gore :-\

Moracu da nadjem nekog ko uvozi iz italije te motorcice, kada dodje vreme!

Verujem da je vece cimanje, ali mislim da se isplati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

preko grane je vec drugo,posebno u it valjda znas zbog cega...

 

Moze neko objasnjenje za nas neupucene (ovde ili na pp).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Trenutno kod nas ima samo jedan koji mi je zapao za oko.

To je model iz 2003. godine presao oko 13.000 izgleda okej i kosta 3900 na ime.

Prodaje se u Backoj Topoli u firmi Moto Bike.

 

Kakav je u prirodi ne znam trebao bi uzivo da se vidi, proba...

Sva sreca da je jos hladno i da sneg pada jer bih u kupovinu vise isao srcem nego glavom.

 

Ako neko zivi u Backoj Topoli zahvalan bi mu bio da baci pogled na motor i prenese mi utiske.

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ne volim da pljujem po onima koje ne poznajem,

ali cu reci samo ono sto je x ljudi ovde napisalo:

moto-bike - debelo vodi racuna!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Hvala na savetu.

 

Volim savete i tudja iskustva, ali direktno o ljudima rasudjujem na kraju samo ja kad ih dobro upoznam, a i tad sa zadrsko.

Procitao sam komentare u vezi njih ali me vise interesuje motor nego oni tako da ... bicu obazriv u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Nije los ni ovaj model. Ali evo mog iskustva.

 

Okrenuo sam pa telefona i popricao sa ljudima koji uvoze motore kod nas. Ni jedan od njih ne pristaje da dovozi po narudzbini jer je dosta problematicno i losa su im iskustva. Jedno je na slici, a u stvarnosti sasvim drugacije i potencijalni kupci odustaju.

 

Koliko treba doplatiti na cenu u Italiji?

 

Znaci sto noviji motor to je i nadoplata veca, ali za onaj koji sam ja pitao odgovor je bio oko 1000 evra, ali su odgovori isli i do 1500 evra.

znaci 1700 + 1000 = 2700 e minimum

 

Na primer za onaj u Backoj Palanci covek mi je rekao da je za njega prevoz, porez, carina itd... kostala oko 900 evra.

Model 2003. godiste

 

Mnogo ima nepoznanica i dosta je zamrseno i sve mi se cini da cu pokleknuti duhom za ovaj model koji mi se kazem bas svideo.

Mozda nekom drugom prilikom kada sami budemo isli po belom svetu u kupovinu bez granica, papira i preprodavaca.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CBR600F4

    Moje misljenje je da je bolje kupiti ovde motor i platiti ga skuplje 500e nego kupovati macku u dzaku sem ako nemas nekog dobrog prijatelja koji se razume da ti pogleda motor.Vidis i po cenama na zapadu sve sto je dobro to je i skupo.

 

 

 

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Maki ako te interesuje ovaj hornet javi se 1998 godiste presao 32000 km,Italijan u jako dobrom(malo ja prasnjav) stanju jedino boja ako ti se svidja cena do 2000 evra u Srbiji,samo da ga uteras na carinu i carinis(odjavljen u Italiji,sa izvoznim papirima-libreto annulato,carte del esportazione,overen ugovor,uradjen ulaz na tvoje ime),napominjem jos je u Italiji,ali bi mogao u roku od 7 dana da stigne ovamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Čačak

Koliko jos izadje carina, pdv i ostalo..

 

Jednostavnije mi reci koliko je na ime, znaci samo moja registracija

 

Ako ne budem ja zainteresovan lom ljudi me je kontaktiralo koji su isto zainteresovani za hornete pa ce se vec neko naci.

 

Ne izgleda los.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za nekoga ko prvi put seda na ozbiljan motocikl Hornet je izbor broj 1.Ponosni sam vlasnik jedne takve zverke i vec dugo i uspesno se druzimo.Ono sto ovu spravu krasi,iznad svega je motor.Prakticno identican(sa nesto malo manje konja)onome na CBR 600F.Oslabljen taman toliko da vozace sa malo manje iskustva nikad svojom snagom ne dovodi u nezgodne situacije.Iako je veliki prijatelj pocetnicima,nikako ne razocarava ni iskusne drumske vukove.Iznad 7000 obrtaja pokazuje svoje sportsko lice i svaka voznja  putevima sa puno krivina pravo je uzivanje.Vesti vozaci daleko iza sebe ostavljaju i mnogo vece i snaznije masine.Da ne bude samo hvalospev,ima i par nedostataka.Model koji je na slikama koje si stavio je prakticno druga generacija i na njemu su te neke stvari malo poboljsane,a to su.Viljuska,koja za pocetak radi sasvim korektno,ali kad krenes da je teras zali za jacim oprugama(a ne steluje se) i zastita od vazduha koji vec od 130 samo vreba da te skine sa sedista.Na mojoj spravi (model 2001 tzv F1) ja sam to resio sa Gubellini suspenzijom i maskicom oko fara.Nisam kompjuter frik nemam sliku,gledacu da je "okacim" sto pre.Uz redovno odrzavanje i kvalitetne delove zagarantovano uzivanje i druzenje bez glavobolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja