Jump to content

Moto Zajednica

Varadero ili V-Strom

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Drugari sinoc na skupu na Adi huji sam pozajmio i provozao se malo po gradu Varaderom.Zaista ne znam sta reci za tu spravu,pocev od ubrzanja,neverovatno lake i udobne voznje i na kraju kocenja.Zaista jedan lep i izuzetan trenutak koji je trajao nekih dvadesetak min.Interesuje me iskustvo i misljenje ljudi koji su vozili i Varadera a i V-stroma(650 ili 1000) da li ima razlike i u cemu.Stroma nisam vozio,mada mi se vise svidja njegov izgled.Inace i dalje sam naprzen na XX-a,jeste da su razliciti tipovi motora, ali jebi ga ne znam ni sam,znam samo da za sledecu sezonu treba sesti na nesto kvalitetno.Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam za Hondaš, ali zam èuo za Varadera da ima izvesne probleme...

Konkretno moj ortak u Nemaèkoj je u garantnom roku imao problem sa vodenom pumpom i sa još nekim sitnicama, koje mogu ozbiljno da koštaju rad agregata... A i dno motra je rešeno tako da ako nezgodno zakaèiš ili udariš, hoæe da pukne i prolije ulje.

 

A to da poteže kao nenormalan, je i kod suzukija karakteristika. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Strom.

Varadero ide kao Pimp-My-Bus, Strom ide kao F-15 Strike Eagle.

 

Salu na stranu, Varadera sam probao na otprilike isto koliko i ti te nisam merodavan da detaljnije sudim. Medjutim poredeci ga sa Stromom osecaj tezine je nesto izrazeniji kod Varadera, a teziste je nesto vise. Strom je nekako "sportskiji" a Varadero vize vuce na teren, barem po osecaju...

 

Sta god da uzmes, pun pogodak. Uostalom, svako cudo za tri dana i svaki motor za jednu sezonu, jel` tako Jasmine? :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam hteo nista da pisem al' ajde...imam 5min slobodno :)

 

Sto se ova dva motora tice, koncepcijiski su dosta slicni - to vidi i moja keva. Meni se cak Varadero vise svidja (vizuelno). Pre 2,3 meseca vozio sam se sa Jurom (SuperJura sa motori.hr) po Zagorju. Varadero ide kao metak, sta god ko pricao i na autoputu i na magistralnom putu i po krivinama i gde hoces.

 

Cinjenica je da Vara ima 30ak kg vise i jedno 6,7 konja manje, ali ne verujem da bi to bilo kome od nas napravilo bitnu razliku.

 

Mozda je razlika u ceni nesto sto bi definitivno prevagnulo na stranu Stroma, ali ako nekom lova nije previse bitna....ma, nece se zajebati sta god da kupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Aj i ja da kanem koje slovo. Pošto nisam imao priliku (sreæu) da vozim bilo koji od ova dva odlièna motora, obreo sam se na jednom sajtu koji nudi uporedni prikaz, odnosno poreðenje razlièitih modela motora. Iz liènog ugla, zamerio bih Hondi a pohvalio Suzuki zbog palete (jaka paleta u PM) motora koji se nude u ova dva modela. Varadero je ili vrabac ili aždava, odnosno 125 ili 1000cc, dok Suzuki nudi i svima dobro poznati ženski model Stroma od 650cc pored momaèkog od 1000cc. Raèunajuæi da samo odabrani kupuju nove makine, dao sam na mi se porede 2002 Honda XL 1000 V Varadero i 2002 Suzuki DL 1000 V-Strom. Ovo su grafikoni. Na kraju drugog grafikona postoji legenda. Nadam se da æe ovo bar malo pomoæi pri odluci o kupovini.

 

rdVqZ_varaderovsstrom2002kecvp8.th.jpg

 

kArsp_varaderovsstrom2002dvojkaof0.th.jpg

 

najzli

 

Literatura - http://www.bikez.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Obzirom da pola sekte sa BJB vozi Stroma, mozete jedni drugima noæu da skidate delove, hehehe, ako se nešto pokvari i zafali. Tako da moj ti savet: šta svi Turci voze - to i mali Mujo :)

 

Varadera nešto i nema po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250
Tako da moj ti savet: šta svi Turci voze - to i mali Mujo :)

 

Sta ces,navika... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Obzirom da pola sekte sa BJB vozi Stroma, mozete jedni drugima noæu da skidate delove, hehehe, ako se nešto pokvari i zafali. Tako da moj ti savet: šta svi Turci voze - to i mali Mujo :)

 

Varadera nešto i nema po gradu...

 

i Yugića ima najviše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Ja bi se naiskrenije odlucio za Varadera, imao sam prilike da vozim i Stroma i Varadera, ali da se ti ne bi dvoumio i razmisljao kupi BMW R1200GS Adventure i kraj price. Tacka je stavljena!!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

a jel niko ne oseća naftalin?!  ::)

 

Hoces da kazes da R1200GS NIJE najbolji motor na svetu!? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja