Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenja Kawasaki Vulcan 750 ili Suzuki Intruder 600?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zrenjanin-Muzlja
  • Motocikl: Hornet 600

Kao prvo dobar dan svima...

Posle dugih godina pauziranje od Motora evo odlučili da se opet vratimo na Motor...

Sad sam naišao na dva motora koja su mi lepa i kao što i i naslovu piše Kawasaki Vulcan 750 i Suzuki Intruder 600...

Pa bih bio zahvalan da čujem vaša mišljenja....

Hvala unapred 

Srdačan pozdrav 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Kao prvo dobar dan svima...
Posle dugih godina pauziranje od Motora evo odlučili da se opet vratimo na Motor...
Sad sam naišao na dva motora koja su mi lepa i kao što i i naslovu piše Kawasaki Vulcan 750 i Suzuki Intruder 600...
Pa bih bio zahvalan da čujem vaša mišljenja....
Hvala unapred 
Srdačan pozdrav 
Ја би оба заобилазечим кораком

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 12 minuta, Krokodilo je napisao:

Ја би оба заобилазечим коракомemoji41.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Bilo bi korisno kada bi napisao i obrazlozenja. Sta je na tim modelima decija boljka, nedostatak, mana... 

U toj klasi ima dobar izbor motora. Shadow 600,Intruder 750,800, Vulcan s, Virago 750... Naravno, i cenovno je široka ponuda u zavisnosti od modela, godišta, stanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Druže, kupi koji je u boljem stanju a ako su oba dobra primerka onda biraš koji ti se više sviđa. Nema tu filozofije, kalkulacije, razuma, i ostalih prizemnih pizdamaterina. Motor je to. Mora ❤️ da zaigra i mora da ti se 😍

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Тешки за рад, а узета у обзир старост сигурно нису у сјајно стање. Цена делова нелогична, затезач ланца за брегасту један 200€ а оба клипа комплетна 160€. За било кој вечи захват агрегат напоље. Ја би типовао на Хонде и Јамахе, Хонда Шедоу на прво место. Баш моментално ремонтујем два интрудера 800 а тречи чека да доџе на ред. Све је почело са променом ланце за брегастих, па затезачи очај, мораш да вадиш главе да би их скинуо, па завучен на цилиндре. Задња брегаста код оба уништена због "чоперашког вожења"- високи пренос а 50 на сату "уживање у вожњи". Два Кавасакија сам зимос среџивао, код њега и за вентиле мора агрегат напоље, много оринга, губи притисак, страдају брегасте исто, уљна пумпа исто због опиљка који иако постоји сито пролазе. Лежечи лежајеви за вулкана не постоје посебно, замислите само са блоковима, мора буџање које не може свако и, ух бежи од та два модела.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I ja bih na prvo mesto birao shadow 600. Meni se svidja i 1100. Ja sam visok pa mi se traži i gabaritno veći motocikl. 

Inače ja imam vulcan 1500 prvi model iz 94. I on ima dosta nekih zajebancija. Kratak je, a velik obrtni moment pa se desi da zadnji kraj obidje prednji na gasu. Zupčanik uljne pumpe je plastični i zamena nije ni malo jednostavna. Kasniji modeli imaju metalni. Karburatore izvaditi iz njega je mečku da rodis. 

Ako ti se zalomi da valja i taj 750 moze da bude ok. Moj drugar ga je imao, samo redovan servis. Ali realno, tada to i nije bio možda toliko star motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Ja bih voleo da vidim šta struka kaže u vezi Honde Shadow 600. Na šta treba obratiti pažnju, jel ima nekih mana da se tako izrazim. Vozim jednu pa bih voleo da znam. Kad je već tema pokrenuta, verujem da još neko čita. 
I koja je (ako postoji) razlika izmedju verzije sa 4 i 5 brzina.

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12377 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Што се електрике тиче, 90% ћеш морати да замениш реглер, остало је добро и квалитетно. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600
pre 4 minuta, Arakis je napisao:

Што се електрике тиче, 90% ћеш морати да замениш реглер, остало је добро и квалитетно. 

To sam baš uradio uradio pre par dana. Hvala na odgovoru. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imas u ovoj rubrici moju temu Honda Shadow750 RC29 pa pogledaj, mozda te zanima, sigurno mnogo bolji motor od ova dva sto zelis, pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja