Jump to content

Moto Zajednica

Idioti ce nam doci glave

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad god se potegne ovakva tema setim se replika iz RADOVANA trećeg:;

 

Ma jesili ti njemu ćero ablendovala

Jesili ableeeeeeendovala

Jesam

E onda je on kriv, ako si ablendovala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

Kad sam nekako tek poceo da vozim auto (a ima tome fino godina) prvo sto me je stari naucio bilo je:

"Sine, uvijek znas koja budala sjedi za tvojim volanom, ali nikad ne znas kakva budala sjedi u onom drugom vozilu!"!

Poenta price jeste da mi motoristi, buduci da smo daleko ugrozeniji u slucaju saobracajne nesrece, moramo imati otvorene oci i za nas, ali i za njih! Uvijek je bolje lijeciti uzrok, a ne posledicu ("Bolje sprijeciti, nego lijeciti")! Dakle, oprez, oprez i samo oprez!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

uhh,... po stoti put slicna tema i sve se opet ponavlja...

a najgore je sto se sve to po hiljadu puta ponavlja i u zivotu / saobracaju.

svi ste u pravu.

ali, cinjenicno se i meni par puta desilo da mi se sa sporednog puta neko na silu ukljucuje, ja blicnem par puta, on nista, isece me samo tako!

stignem ga, kazem mu rec-dve, a on meni pa blicao si, znaci da me pustas...

pa sad vi vidite rezon budalastih vozaca...

ipak je bolje:

ili maksimalno iskulirati

ili "podesavanje retrovizora"; sminkanje suzavcem; ili klasican balkanski fight!

po vasem izboru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Daleko od toga da stitim neodgovorne i bahate dileje za volanom, ali ne kapiram da se na forumu javno poziva na brutalno nasilje po ulicama. Drzava je neefikasna pa cemo mi da uzmemo stvar u svoje ruke?!? Zar je moguce da nas 5 i kusur hiljada ne znamo nista vise od kraljevica Marka?

  Posle se cudimo sto nas gledaju k'o divljake.

  Sram da vas bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

  Daleko od toga da stitim neodgovorne i bahate dileje za volanom, ali ne kapiram da se na forumu javno poziva na brutalno nasilje po ulicama. Drzava je neefikasna pa cemo mi da uzmemo stvar u svoje ruke?!? Zar je moguce da nas 5 i kusur hiljada ne znamo nista vise od kraljevica Marka?

  Posle se cudimo sto nas gledaju k'o divljake.

  Sram da vas bude.

tko je bez greha neka baci prvi kamen ...

;D

mislim da nisi najbolje shvatio... niko ovde ne poziva na linch nego iznosi svoje dozivljaje... plus ovo je pre svega ventil... ako si ucesnik u saobracaju, samo mi reci da na neku idiotariju koja je tebe mogla da kosta zivota ili nekog drugog nisi dobio razne animalne porive... nisi nikoga opsovao... ako nisi repect, ali cisto sumnjam...  ovo nisu manifesti bajkera nego chapri ko sto bi pricali uz pivo i kafu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Batina je iz raja izasla, u pravu si, ima ovde 5.000 clanova, ali ima i dosta naloga koji bi trebalo da se ugase, nazalost i to dosta je njih stradalo

najmanje svojom krivicom. Naravno ja sam pre za defile po svim vecim gradovima u sto vecem skupu da se obrati paznja na nas, ali to se organizuje vec godinama, a crna hronika svake godine je sve veca i veca... Tako da neznam sta da kazem, mozda je vreme za neku alternativu.

Mozes da vozis kako hoces, brzo, polako, pazljivo... negine ti neki kreten, koji ce da iskoci, izleti, ili sta vec mozes da zamislis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vidim ovde razne savete kao nogom u retrovizor i razne nemoguce misije .Neko ce pomisliti da je to stvarno moguce .NEKO JE PONISLIO DA JE TO STVARNO MOGUCE PA UDARIO NOGOM U VRATA (ILI RETROVIZOR) Pezoa 307 PA SE ODBIO I PAO PRAVO POD AUTOBUS KOJI GA JE ZGAZIO SKROZ.( bilo na forumu prosle godine covek 46 g sa skuterom)

    Mozda mozete da slomite retrovizor kod jugica ili r-4 al probajte kod mecke pa da vidite sta ce da bude.

    Drugo muka mi je da slusam takve nebulozne savete a i plus neki sto se poistovecuju sa njima kao i oni tako isto rade ,a da ih pita covek ozbiljmo koliko su slomili retrovizora do sada cizmom u voznji cisto sumnjam da bi rekli istinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ostaje ona stara... preventiva majka medicine... ocekujte najgore i budite spremni na to... meni licno je najgore kad ljudi odluce da skrenu negde bez migavca... pa jel sam ja Vava pa to da predvidjam (izmedju ostalog toj jedan od najvecih problema motociklista sto vozac bez ikakve naznake promeni pravac kretanja... to plus brza voznja...  velika vecina ljudi koji naprave prekrsaj skapira ... problem su oni koji su ubedjeni da su u pravu a vozacku su kupili na trafici... ko mene sto je lik pokusao da izgura ladom nivom tri puta za redom i kad sam se pomerio da stane pored mene i pitao ga sta radi... izvali o sam da je cirke ko zmaj i da me vise razume himalajsko govece od njega???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@pit

 

odgovori:

mogu i to savršeno i ništa ne bude osim srče

dovoljno (i to ne čizmom)

 

"ko tebe kamenom ti njega lebom" važi za Bibliju za koju ti ne treba kaciga. Saobraćaj je nešto drugo, pogotovo naš saobraćaj koji je zasnovan na mržnji. Da možda ne treba da se povučem u mišju rupu svaki put kad neko atakuje na mene i da mu se još izvinim što postojim? Usput, nikoga ništa ne savetujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3159 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a da ih pita covek ozbiljmo koliko su slomili retrovizora do sada cizmom u voznji cisto sumnjam da bi rekli istinu.

 

druze pit, to je i mene cudilo, ja mislio da ja samo to ne umem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 911 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jbga ljudi ajmo onda svi na ulice.

Izgleda da su masovni protesti ne izbezni ako hocemo da sacuvamo glave ove sezone.

Nadam se da ce novosadjani nesto organizovati uskoro pa da se pridruzim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Jbga ljudi ajmo onda svi na ulice.

Izgleda da su masovni protesti ne izbezni ako hocemo da sacuvamo glave ove sezone.

Nadam se da ce novosadjani nesto organizovati uskoro pa da se pridruzim.

 

 

Protiv koga na ulice. ??? Nesavjesnih vozaca ili "izvrsne vlasti" - policije. ??? Covjece ja stanujem ( bijeljinci to znaju ) u zgradi na raskrscu ( poznatijem kao Panica plac ) ulica i sa svoga balkona gledam svaki dan policajca koji tu "fol" nadgleda saobracaj. ???  ???  ??? Na tom raskrscu se vozi kao nekada (odavno nisam bio ) u Turskoj gdje svi negdje skrecu, a niko ne daje zmigavca.A isti policajac to mirno posmatra i ne reaguje, cak sta vise sa osmjehom pozdravlja poznanike u kolima koji tu prolaze i skrecu iz ulice u ulicu bez upaljenog zmigavca. :o Da bude vece zlo to isto radi i policija u kolima, a da ne pricam da izlaze u saobracaj sa neispravnim vozilima, bez zadnjih pozicionih svjetala, bez ispravnih svjetala-farova ( jedan radi, drugi ne ), bez stop svjetla, mozda i kocnica itd. itd. I onda ti takvi kroje nama "kapu". ??? Onda su "obicni smrtnici-vozaci" mila majka. ??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@pit

 

odgovori:

mogu i to savršeno i ništa ne bude osim srče

dovoljno (i to ne čizmom)

 

"ko tebe kamenom ti njega lebom" važi za Bibliju za koju ti ne treba kaciga. Saobraćaj je nešto drugo, pogotovo naš saobraćaj koji je zasnovan na mržnji. Da možda ne treba da se povučem u mišju rupu svaki put kad neko atakuje na mene i da mu se još izvinim što postojim? Usput, nikoga ništa ne savetujem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne niikako se ne povlaciti u misju rupu ,pa ja sam prvi sa picvajz i sorku ako me ugrozi neko,ali mislim samo da moze da bude kobno po motoristu da nogom sa motora u pokretu pokusa da slomi retrovizor jer vrlo lako moze da izguibi ravnotezu i padne pod drugi auto i pogine.Ali ako bas mora da se lomi retrovizor nogom ( ne iskljucujem ni ja tu opciju) bezbednije je mnogo kad auto stane na semafor i ti u naletu pustis nogu.....samo mora da budes siguran da ces da ga slomis inace lomis nogu ,padas i ko zna kakve posledice mogu da se dese.Eto zato sam tako reagovao.Daleko od toga da bi se povlacio pred nekim automobilistom,samo bi gledao da budemo ravnopravni a na tockovim to sigurno nismo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@pit

 

odgovori:

mogu i to savršeno i ništa ne bude osim srče

dovoljno (i to ne čizmom)

 

"ko tebe kamenom ti njega lebom" važi za Bibliju za koju ti ne treba kaciga. Saobraćaj je nešto drugo, pogotovo naš saobraćaj koji je zasnovan na mržnji. Da možda ne treba da se povučem u mišju rupu svaki put kad neko atakuje na mene i da mu se još izvinim što postojim? Usput, nikoga ništa ne savetujem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne niikako se ne povlaciti u misju rupu ,pa ja sam prvi sa picvajz i sorku ako me ugrozi neko,ali mislim samo da moze da bude kobno po motoristu da nogom sa motora u pokretu pokusa da slomi retrovizor jer vrlo lako moze da izguibi ravnotezu i padne pod drugi auto i pogine.Ali ako bas mora da se lomi retrovizor nogom ( ne iskljucujem ni ja tu opciju) bezbednije je mnogo kad auto stane na semafor i ti u naletu pustis nogu.....samo mora da budes siguran da ces da ga slomis inace lomis nogu ,padas i ko zna kakve posledice mogu da se dese.Eto zato sam tako reagovao.Daleko od toga da bi se povlacio pred nekim automobilistom,samo bi gledao da budemo ravnopravni a na tockovim to sigurno nismo.

 

 

Izvini za prozivku, nisam te dobro razumeo. Nema ljutiš, moja je greška što nisam pitao prvo na šta si tačno mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@pit

 

odgovori:

mogu i to savršeno i ništa ne bude osim srče

dovoljno (i to ne čizmom)

 

"ko tebe kamenom ti njega lebom" važi za Bibliju za koju ti ne treba kaciga. Saobraćaj je nešto drugo, pogotovo naš saobraćaj koji je zasnovan na mržnji. Da možda ne treba da se povučem u mišju rupu svaki put kad neko atakuje na mene i da mu se još izvinim što postojim? Usput, nikoga ništa ne savetujem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nista strasno i ja sam mnogo puta pogresno shvacen ,pisana rec je vrlo cudna.Pozdrav.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne niikako se ne povlaciti u misju rupu ,pa ja sam prvi sa picvajz i sorku ako me ugrozi neko,ali mislim samo da moze da bude kobno po motoristu da nogom sa motora u pokretu pokusa da slomi retrovizor jer vrlo lako moze da izguibi ravnotezu i padne pod drugi auto i pogine.Ali ako bas mora da se lomi retrovizor nogom ( ne iskljucujem ni ja tu opciju) bezbednije je mnogo kad auto stane na semafor i ti u naletu pustis nogu.....samo mora da budes siguran da ces da ga slomis inace lomis nogu ,padas i ko zna kakve posledice mogu da se dese.Eto zato sam tako reagovao.Daleko od toga da bi se povlacio pred nekim automobilistom,samo bi gledao da budemo ravnopravni a na tockovim to sigurno nismo.

 

 

Izvini za prozivku, nisam te dobro razumeo. Nema ljutiš, moja je greška što nisam pitao prvo na šta si tačno mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Sabac - Beograd -

jbg kolege,to se svaki dan desava,nazalost.Ja nosim lanac oko kormana za soferku,jer se desi da kad te preseku ili ti izlete,a ti im sviras,oni stanu pa ti j... kevu,kao sta hoces.To se meni desilo u Sapcu pre 3 godine,pa sam na zalost vozaca automobila koji mi je j... mater morao da raspakujem alat. Ali to nije uvek resenje.Cuvajte se braco i pazite na sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja