Jump to content

Moto Zajednica

Pesma posvećena bajkerima

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Nikad mi nece biti jasni ljudi koji imaju potrebu da negativno komentarisu javno na internetu. Hajde za uzivo i da razumem nekako, uglavnom jezik brzi od pameti, ali kako opravdati nekog ko ima vremena da zastane i razmisli o tome kako njegove reci mogu uvrediti nekog, bez ikakvog povoda?

 

Deluje kao sitnica, ali zapravo ukazuje na mnogo dublju neispunjenost i odsustvo saosecanja kod pojedinca. 

 

Zar nas narod ne kaze ,,ako ne mozes pomoci barem nemoj odmagati"? Ako vec ne mozemo da pruzimo podrsku jedni drugima, mislim da najmanje sto mozemo da uradimo je da zadrzimo svoju negativnost za sebe.

 

Svaka cast za trud i pesmu, bas roka. I Siki, nemoj se ,,sikiriki" oko malobrojnih, zanemarljivih komentara ovde. Uvek ce biti vise onih koji cene talenat i trud, tako da nastavi da delis i dalje svoje bajkerske pesme. Rock on, bejbi :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Konstruktivna, dobronamerna kritika moze da bude korisna, i ona se isto tako moze proslediti kroz privatne poruke a ne javno kaciti. Tj. ovo je slucaj kada ona dolazi iz dobre namere. 

 

S druge strane, ,,iskrena kritika" je izgovor za nedostatak samokontrole. 

 

Haha, pada mi na pamet jedna baba sa dedine strane koja voli isto tako da ,,iskreno kritikuje" druge ljude, pogotovo nas mladje. Nazalost, ona vec dugo zivi sama i cak moj deda ne voli da se cuje sa njom ni preko telefona jednom u par meseci, da ne spominjem da niko od nas omladinaca nije rad kada treba da se pozdravi sa njom.

 

Mozda kada bi ljudi manje bili ovako iskreni, barem nepozvano i javno, a vise konstruktivni u svom obracanju, mozda ne svet, ali barem nasa, mala zajednica ne bi imala ovakve ispade. :)

 

I za kraj evo primera jedne ,,iskrene kritike" koju nismo imali prilike da vidimo ovde.

 

,,Hej Siki, svaka cast za ulozen trud i vreme. Pesma definitivno ima rokerski prizvuk i zaista lepo pevas, ako mogu samo da dodam par stvari za koje licno mislim da bi mogle da se poprave. Pritom, znaj da nisam nikakav strucnjak, vec prosto neko ko uziva u ovoj muzici. (I onda na kulturan nacin objasnis sta ti mislis da treba da se promeni)".

 

Ima razlike u konstruktivnoj kritici poput ove i ,,iskrenoj kritici" koja u jednoj recenici neciji trud naziva krindzom, zar ne?

 

Promenio član Bilence
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 4 sati, Bilence je napisao:

Nikad mi nece biti jasni ljudi koji imaju potrebu da negativno komentarisu javno na internetu. Hajde za uzivo i da razumem nekako, uglavnom jezik brzi od pameti, ali kako opravdati nekog ko ima vremena da zastane i razmisli o tome kako njegove reci mogu uvrediti nekog, bez ikakvog povoda?

 

Deluje kao sitnica, ali zapravo ukazuje na mnogo dublju neispunjenost i odsustvo saosecanja kod pojedinca. 

 

Zar nas narod ne kaze ,,ako ne mozes pomoci barem nemoj odmagati"? Ako vec ne mozemo da pruzimo podrsku jedni drugima, mislim da najmanje sto mozemo da uradimo je da zadrzimo svoju negativnost za sebe.

 

Svaka cast za trud i pesmu, bas roka. I Siki, nemoj se ,,sikiriki" oko malobrojnih, zanemarljivih komentara ovde. Uvek ce biti vise onih koji cene talenat i trud, tako da nastavi da delis i dalje svoje bajkerske pesme. Rock on, bejbi :)

Bilence, od srca hvala na tvom iskrenom komentaru. Ja sam ovom pesmom hteo da se zahvalim bajkerima, tim dobrim ljudima, što na svojim skupobima neguju tradiciju rokenrola. Jednog trenutka došao sam na ideju da se na neki način treba odužiti bajkerima pesmom.  Za pesmu mi je uvek naj bitnija tema a reči dođu kasnije, same od sebe, tako reći u trenutku.. Moj sin sa svojom rok grupom često gosuje na bajkerskim skupovima i veoma je zahvalan bajkerima na njihovom toplom gostopimstvu. Obožavam tu interakciju između bajkera i tokera. Svako dobro želim 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Nastavi da negujes svoju kreativnost i siris pozitivu, Siki. Danas, vise nego ikad, nam je potreban ovakav pristup zivotu. Veliki pozdrav za tebe i tvog sina. 😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja