Jump to content

Moto Zajednica

Koliko dvotaktola za smjesu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Koliko dvotaktola za smjesu za yamahu banshee 350. naucili su me da na 5 L  benzina sipam 100 grama dvotaktola,e sad sve zavisi I koji se dvotaktol koristi,sigurno I to ima udio pa me interesuju misljenja strucnjaka u tome.

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Pa 100 grama na 5 litara ti je 2%-otna mesavina sto bi trebalo da je dobro ali SAMO sa sintetickim uljima , mineralni il starinski dvotaktol zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam godinama sipao bas taj odnos koji je Hellboy napisao (1:50) i u zdravlju i veselju terao emzejca. Koristio sam sva moguca i nemoguca ulja i nikad problem.

 

Pravi odnos je naravno onaj koji propisuje proizvodac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam godinama sipao bas taj odnos koji je Hellboy napisao (1:50) i u zdravlju i veselju terao emzejca. Koristio sam sva moguca i nemoguca ulja i nikad problem.

 

Pravi odnos je naravno onaj koji propisuje proizvodac.

 

Upravo tako, do 2,5% je ok. Ne valja ni previse ulja. Narvno kvalitetnije ulje duzi vek, ali najbitnije je da se ulje dobro pomesa sa benzinom, i da sto manje stoji u rezervoaru (jer se neka ulja taloze, pa imamo nehomogenu smesu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Ako koristis ulja Rafinerije ulja Modrica, dvotaktol, i dvotaktol sint od 2 - 3%, a dvotaktol racing ide od 2 - 7%, ali to sve zavisi od preporuka proizvodjaca. Iz mog iskustva, ne valja ispod 2,5%, a nije dobro ni da svijet misli da je prosao Trabant. Malo procunjaj internetom i pogledaj koliko tvojoj masini treba optimalno podmazivanje.

 

Sto kazu kod nas - U zdravlju trosio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Prijatelju, ja u moju Apriliu(gore na slici) sipam Castrol TTS extreme protection.

Obicno sipam 2% al to je u normalnim uslovima, tj ako napolju nije prevelika temperatura, preko 30 C

A ako je napolju mnogo toplo sipam 3%, jer se bojim da ne ustine klip cilindar. ;)

 

Moja masina je Vodenog tipa hladjenja, i vrti 12 000 obrtaja. :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

kipi kvalitetno ulje sintetiku normalno i sipaj 2% to ti je dovoljno mozes malo vise reda radi ali nemas potrebe da preterujes jel da treba vise pisalo bi i na ulju . sipanjem vise ulja zagadjujes vise vazduh ima vise ulja na podmazivanju a i skuplje placas  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja