Jump to content

Moto Zajednica

Zavarivanje auspuha Tomos

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

Pozdrav majstori, imam jedno pitanje. Prigusivac na apenu mi je otpao otisli su navoji, nareznicu nemam tako da moram zavariti. jel moram da skidam auspuh jer u njemu ima masnoce od goriva, ja bih samo pecnuo 2 3 puta da prigusivac stoji na auspuhu. Jedino mi je problem dal ce to da me digne u vazduh zajedno sa motorom, imam neki mali aparat za varenje ima onaj deo gde se stavlja elektroda i jos jedna ona viljuska ne znam gde se to stavlja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2434 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sta ti je otpalo, kapa ili prigusivac? 

Kapu drži navoj i ona treba da je alu tako da je nećeš moći zavariti. Po tvojoj priči  se da zaključiti da nisi baš nešto ni vican varenje, pa ako budeš pokušao verovatno ćeš ga progoreti i napraviti još gore. 

Po mom sećanju izvadi prigusivac, odrezi brusilicom oštećen navoj i zavari nov. Sve vrati kako je bilo i teraj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7232 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

S obzirom da ne znas sta je masa i gde i zasto se stavlja, najbolje batali, daj nekom da ti zavari nov navoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Осовиница са навојем је пецнута на грани, извучеш лонац и завариш нову навојну шипку на крају гране где се спаја са лонцем.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Sve sam sredio ovo za masu nisam cak ni znao da je to za to jer nisam nikad koristio aparat sa elektrodama samo co2 koji nisu imali tu stipaljku za masu al nema veze sve je sredjeno sad imam problem sa karburatorom vec duze vreme cistio sam svaki milimetar karburatora naftom i nosio ga u servis na ono mikro ciscenje ili sta je vec ali kad god upalim motor i ubacim u prvu on se gusi na pola gasa tako je i u drugoj karburator je kopija binga kineska a dizna 64 cuo sam da imaju H i L dizne al ne znam u cemu je fora sa tim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kako co2 nema stipaljku za masu?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2434 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ima i co2 štipaljku za masu,ali ajde to da ostavimo za neku drugu priču. 

Da ti dam savet što se tiče Tomosa - odnesi to kod nekog majstora da ti usteluje i vozi se. Teško ćeš ti to sam uraditi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4712 postova

Не бацај Томоса, легенда је он. Само наџи неког мајстора да га среди, он тражи мајстора правог много више него ови скутери сада.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja