Jump to content

Moto Zajednica

Pravno pitanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4828 postova

Kolege imam pitanje i treba mi pomoc. Danas sam potpisao aneks ugovora i kada sam dosao kuci primetio sam da je u ugovoru pogresan JMBG. JMBG nije moj vec neke druge osobe, ostali podaci su tacni.

Nakon toga sam proverio i ostale ugovore i anekse iz 2023. i 2024. godine i na njima je ista greska - potpuno pogresan JMBG, ostali podaci su tacni. Na nekim ranijim ugovorima je ispravan JMBG.

 

Ono sto mene muci je da li na osnovu toga moze da se staz pripise toj osobi ciji je JMBG na ugovorima i aneksima ili je jednostavna greska? 

Pocetkom godine sam uredno dobio potvrdu o placenim porezima i doprinosima po odbitku za 2023. godinu - dve koverte. U jednoj su uredni moji podaci - neki broj ispred imena i prezimena, ime i prezime, adresa i jmbg.

U drugoj je drugi broj ispred imena i prezimena, adresa i jmbg - stoji prazno. I dole je tabela sa podacima o oporezivim prihodima itd...

 

Sutra svakako idem u sluzbu da mi se ispravi aneks a planiram i do opstine da proverim staz da nije neka muljaza. Pa me konkretno interesuje da li je to moguce ili je slucajna greska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4828 postova
Just now, ser said:

To sve u istoj firmi?

U istoj. Sada vidim da JMBG nije obavezan da se navodi u ugovoru, ali opet ne zelim da mi stoji ko zna ciji... Sve je u redu sa placanjem itd. ali me brine ovo oko staza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1742 postova
  • Motocikl: /

Moguce je da su neciji ugovor copy paste pa zaboravili da preprave maticni. 

Proveri i sa drugim kolegama, mozda je i njima isto taj.

Al svakako idi u pio na proveru, nek ti i u firmi potvrde da je uplaceno kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4828 postova

Ako nadjem pin do veceras ako zeli neko ko se razume u tumacenje online izvoda, neka mi posalje pp pa cu mu poslati da proveri da li je sve ok za 2023. i 2024. Ne znam kako drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bitan je prvi ugovor sa koji si se zaposlio da tu bude jmbg tacan.

JMBG jeste bitan za prijavu staza i ostalog.

 

na OVOM SAJTU mozes da proveris da li ti vazi zdravstvena, upises samo brojeve sa zdravstvene kartice, ako ti je overena tj vazi onda najverovatnije u firmi i doprinose i sve ostalo uplacuju kako treba na tebe.

 

za PIO da li uplacuju moze i preko euprave da se vidi

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4828 postova
Just now, Sharky - Alex said:

Bitan je prvi ugovor sa koji si se zaposlio da tu bude jmbg tacan.

JMBG jeste bitan za prijavu staza i ostalog.

 

na OVOM SAJTU mozes da proveris da li ti vazi zdravstvena, upises samo brojeve sa zdravstvene kartice, ako ti je overena tj vazi onda najverovatnije u firmi i doprinose i sve ostalo uplacuju kako treba na tebe.

 

za PIO da li uplacuju moze i preko euprave da se vidi

 

Hvala, provericu Eupravu,ako se ne snadjem moze malo detaljnije na pp?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Onda je i sve ostalo uplaceno, to ide u paketu.

Za eupravu nisam pri racunaru ali obijasnicu ti kako sam slucajno to nasao.

Prijavis se na eupravu, otvoris drugi tab/jezicak i u guglu kucas “provera registrovanih vozila”

Ja mislim da je prvi sajt euprava, tu udjes i pokazace ti koja su vozila registrovana na tvoje ime, a sa leve strane imas ponudjeno jos opcija medju kojima su pio ili socijalno osiguranje nisam siguran kako pise.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4828 postova

PODACI O STAžU OSIGURANJA, ZARADAMA I VISINI UPLAĆENIH DOPRINOSA (Prijava M4-M8)
 

U ovoj tabeli stoji godina, pib, meseci, dani, casovi, beneficije itd... Npr. kod Opstinske uprave gde sam proveo godinu dana stoji 21 dan staza... Nista nego otici u opstinu da oni to protumace...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 500 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 14 sati, Motorcyclist je napisao:

Hocu, a odmah idem i do firmi gde je problem i usput trazim advokata.

Мало је рано за адвоката .

У РФЗО провераваш  здравствено осигурање  

У  ПИО  провераваш  стаж ( листинг )   

Пошаљеш ми  ЈМБГ  на  063/362033  и  за  2 мин  ти  кажем  шта ти је чинити.  

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1251 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 29. 7. 2024. at 17:32, Sharky - Alex je napisao:

Onda je i sve ostalo uplaceno, to ide u paketu.

Za eupravu nisam pri racunaru ali obijasnicu ti kako sam slucajno to nasao.

Prijavis se na eupravu, otvoris drugi tab/jezicak i u guglu kucas “provera registrovanih vozila”

Ja mislim da je prvi sajt euprava, tu udjes i pokazace ti koja su vozila registrovana na tvoje ime, a sa leve strane imas ponudjeno jos opcija medju kojima su pio ili socijalno osiguranje nisam siguran kako pise.

pošto vidim da se bakćeš sa ovim da iskoristim temu mozda nekom bude korisno jos ako si se sretao mozda:

Imam problem svakih 6 meseci sa knjizicom i overom iste.

Svakih 6 meseci mi je knjizica neoverena i onda moram da odem fizički kod njih da oni provere.

Prvo kreću od toga,gazda vam ne uplaćuje,proverite u firmi,bez gledanja u oči i sa stavom bolenja kurca,čisto da me odrade.

Onda ide moje,ja uplaćujem svima u firmi pa i sebi posto sam poslodavac,jel mislite da sam sebi ne bih uplatio a svima ostalima da uplatim?

Onda ide češanje,pa glup pogled ,pa čekaj kolegu,pa stvarno ne znamo, pa evo vidimo da je uvek redovno uplaćivano,pa to bi sistem trebao automatski da radi, pa kurac ,pa palac pa nesto klikću i onda kazu od sutra vam je overena knjizica.

I tako svakih 6 meseci,gubim vreme čekajući sa penzionerima,ljudima koji ostvaruju neka druga prava,nezaposlenima i sve se radi na istim šalterima i guzva da popizdis i uvek je neka druga baba kojoj moram da objasnjavam sve ispočetka.

Nema rešenja>:(.

Bar da radi neka dobra riba pa da se nadam da ću dobiti pičke nego sve babe nikakve.

Ako si se sretao sa ovim kazuj ne pitam sta kosta.

Promenio član piki
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4828 postova

Nisam se sretao, meni je knjizica uvek redovno overena. U ponedeljak idem izvaditi listing pa tacno da vidim.

 

Sto se tice Opstine, bice da se staz ne racuna za strucno osposobljavanje iako sam primao zaradu.

 

Za zadrugu 2 godine staza moram jos da vidim gde je zastoj u PIO ili kod zadruge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 500 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 34 minuta, piki je napisao:

Svakih 6 meseci mi je knjizica neoverena i onda moram da odem fizički kod njih da oni provere.

Здравство и РФЗО  немају везе са везом ( у смислу  логике , рада  и памети ).  Мислим да чак не говоре ни истим језиком.   Информације су им  по правилу  конфузне и међусобно супротне .  

Провера здравствене може се обавити и  у апотеци .   Имају читаче ( као и у домовима здравља )  , само треба кликнути оно дугменце рефреш  ;)   

Често неком ко у ЦРОСУ  ( Централни регистар социјалног осигурања )  има  све уредно на шалтеру кажу :  Имате проблем , не могу да вас учитам ,  није вам књижица оверена ,    истекло вам је осигурање ...  

Давно речено :  Бол у Qурцу се не лечи.   

Кад ти дође пред крај тих 6 месеци /  или када ти затреба  ,  чујемо се  063/362 033  Пана    

 

ПС Дешавало се и да је здравствена уредно оверена до неког периода  а да је  у међувремену  добијен отказ и  престало здравствено / урађена одјава .   То тако пролази док се не деси да неки упут треба да се овери или нешто наплати .   Јбг !  

 

Promenio član Jašim
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja