Jump to content

Moto Zajednica

М.У.П.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

MUP: Od početka godine poginulo 26 vozača motocikla i mopeda

VESTI Autor: FoNet 07. jul 202417:53 4 komentara

Podeli :

 
 
 
 
1670069019-shutterstock_713212417-750x49

Shutterstock/ Dmitry Surov

Od početka godine u saobraćajnim nesrećama poginulo je 26 vozača motocikla i mopeda, kao i četiri putnika, a 11 poginulih bilo je mlađe od 30 godina, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

U objavi na Instagramu, MUP je apelovao da vozači motocikala i mopeda ne upravljaju vozilima bez vozačke dozvole, poštuju ograničenje brzine i saobraćajnu signalizaciju i uvek koriste zaštitnu kacigu i drugu zaštitnu opremu.

„Istovremeno, apelujemo na vozače drugih vozila da obrate posebnu pažnju na dvotočkaše, kako bismo svi zajedno sačuvali bezbednost saobraćaja“, poručili su iz MUP.

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6475 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jasan je tvoj komentar...u dubljem smislu, ali autor ove fotografije, kao što i piše...nije sa ovih prostora. To svakako ne menja tužnu sliku i statistiku sa naših drumova gde je i dalje prisutno...u velikom procentu, puno stvari na kojima sistemski treba raditi da ih ima što manje ili nikako.

Celo jutro mi oko kuće, po makadamu, daleko od svih pravila, roditelja i sl....zuje dva klinca na motorima. Bez kacige. Šorc, majčica, papuče. Super je što im je interesantan motocikl, ali nikako nije super što nemaju bar kacigu. Mnogi je i dalje nataknu na glavu, kao strano telo, bez vezivanja...onako, pro forme, plašeći se više kazne nego raspukle tintare. Mnogo treba da se radi u svakom smislu....NIKOGA to ne zanima!

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
A najzalije od svega (ako ikako i moze) sto su neki bukvalno ubijeni...
Слажем се са тобом, међутим ако реално погледамо 90% страдамо због наше брзине.... У неколико процената возачи одузми предност пошто нас и не виде....

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1097 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Kako god, statistika je loša!! Što bi Andrej rekao nečiji očevi,sinovi,braća..  A država , sistemi misle da će represijom, mjesto preventivom, riješiti stvari. A neće.. Krenuvši od obuke, pa nadalje.. Da o lošoj infrastrukturi i ne pričamo, itd, itd..  Treba se krenuti od nule.. Od podizanja svijesti vozača motora, tako i četverotočkaša, do učenja klinaca u školama, obuke u auto školama, popravljanja puteva,itd,itd,..  Kad mi kolega kaže kakva je obuka za A kategoriju u Norveškoj!!??   Polagao, nisu mu priznali našu. Ni manje ni više kao naš trening bezbjedne vožnje!!  Široka tema.. Ja sam krenuo od sebe, da li sam se malo i prepao,kako mi je kolega zamalo zaginuo, pa sam usporio poprilično, ne pretičem ni upola kao nekad, svjesno uzeo slabiji motor, nosim reflektujući prsluk stalno.., itd, itd, alkohol neću da primirišem kad vozim, neki bi rekli pi.ka, ali ako će mi to glavu sačuvati, može, prihvatam!! Pazite se ljudi!! Niko vas neće sačuvati, samo ćete se sami sačuvati.. Vozimo mi svakako brzo, prvi ja, ali kao što rekoh, polako-požuri!! 

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja