Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 600 F2 mlaka cev na 4. klipu

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pozdrav ljudi. Imam problem sa motorom, neće da sagoreva 4. svećica, kad je nataknuta kapa svećice skroz do kraja. Znači kad povučem kapu svećice na gore malo, cev počinje da se greje normalno. Bobine sam izmerio, sekundarni namotaj jedna je za 1-4 klip 25,8 kilooma, 2-3 klip je 23,5 kilooma, primarni namotaji su svi  3,1 oma.

E sad dal bi mogao biti problem u kapi za svećice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
Pre 6 sati, Razer je napisao:

Pozdrav ljudi. Imam problem sa motorom, neće da sagoreva 4. svećica, kad je nataknuta kapa svećice skroz do kraja. Znači kad povučem kapu svećice na gore malo, cev počinje da se greje normalno. Bobine sam izmerio, sekundarni namotaj jedna je za 1-4 klip 25,8 kilooma, 2-3 klip je 23,5 kilooma, primarni namotaji su svi  3,1 oma.

E sad dal bi mogao biti problem u kapi za svećice?

Menjaj je, ili prvo izmeri njenu provodljivost, mozda je i sama svcica problematicna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4542 postova
Pozdrav ljudi. Imam problem sa motorom, neće da sagoreva 4. svećica, kad je nataknuta kapa svećice skroz do kraja. Znači kad povučem kapu svećice na gore malo, cev počinje da se greje normalno. Bobine sam izmerio, sekundarni namotaj jedna je za 1-4 klip 25,8 kilooma, 2-3 klip je 23,5 kilooma, primarni namotaji su svi  3,1 oma.
E sad dal bi mogao biti problem u kapi za svećice?
Мењај свечицу, пробила

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Svećicu sam zamenu sa 2 stare zaredom i isto se dešavalo, mokre su. Čak sam i podesio na max razor sa 0,8mm na 0,9mm i isto se dešava. Sumnjam i na karburator, jer od 5000 obrtaja pa nagore samo pucketa malo, kad drzim obrtaje i kad oduzmem gas onda još više pukne. Moraću da nađem čoveka iz MCM-a, ne znam dal je otišao na godišnji ili šta je, ne javlja se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4542 postova
Svećicu sam zamenu sa 2 stare zaredom i isto se dešavalo, mokre su. Čak sam i podesio na max razor sa 0,8mm na 0,9mm i isto se dešava. Sumnjam i na karburator, jer od 5000 obrtaja pa nagore samo pucketa malo, kad drzim obrtaje i kad oduzmem gas onda još više pukne. Moraću da nađem čoveka iz MCM-a, ne znam dal je otišao na godišnji ili šta je, ne javlja se.
 
Ако ради на скакавац онда је дефинитивно свечица, ако не ради може да је карбуратор, вентили, мери компресију.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
42 minutes ago, Krokodilo said:

Ако ради на скакавац онда је дефинитивно свечица, ако не ради може да је карбуратор, вентили, мери компресију.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Ne radi ni sa drugim svećicama. No hvala videću sa majstorom kad ga nađem. Ja ne znam dalje da rešavam sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4542 postova
Ne radi ni sa drugim svećicama. No hvala videću sa majstorom kad ga nađem. Ja ne znam dalje da rešavam sam.
Ако те не мрзи препричај како се десило?
Да бих имао бољу слику проблема.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pa do toga je došlo tako da u zadnje par duže vožnje, relacija Srbobran-Horgoš posle naplatne rampe kod Subotice mi počeo kao da se guši, i pri oduzimanju gasa puca na višljim obrtajima. Znači na dužem putu mi počeo tako. A kad sam vozio Frušku Goru promena u visini terena, e tek tamo je samo pucao non stop, po meni sumnjam da je dosta bogata smeša, jer kad odeš na višlji teren tamo je ređi vazduh... A vidi svećicu kakva je kad je kapica od nje nataknuta do kraja

4d35cad3-05c5-4275-8b74-536630dbca30.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Sa tim što pucketanje ne prestaje kad dignem kapicu za ovoliko kao na slici, samo se grana onda slično greje kao ostale 3 Da napomenem, gledao sam u mraku, ne vidim nigde dal probijaju kablovi negde, nigde ne varniči.

c1a89fa2-0310-4dcc-835f-4a540d27bda0.png

Promenio član Razer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4542 postova

Могуче да имаш стегнути вентил, и то издувни. Провера компресије би открила мистерију. Имам неколико сугестија али морао би сам, а кажеш да немаш искуства. Можда пукла мембрана карбуратора.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja