Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha predstavila novi Y-AMT poluautomatski menjač

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4653 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Yamaha videla da Honda razbija sa DCT menjačem, te su razvili svoj poluautomatski menjač. Doduše, za razliku od Hondinog koji je prilično potežak, Yamahin će težiti svega 2,8 kg.

 

BJBIKERS.COM

Yamaha će izgleda biti ne samo prva koja je uspela da parira Hondi na ovom polju, već je otišla i korak napred u odnosu na robusni DCT.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nešto slično na ovu temu postoji i u kombijima, Iveco Daily ima "automatik" koji je zapravo isti manuelni menjač sa prikačenim aktuatorima... 

I sve je to lepo kad radi. 

Posle bude skupa igranka.. 

 

DCT nije običan manual sa aktuatorima, ali novi Hondi E-clutch mi se čini da je pandan ovom.

Kao pobornik automatskih menjača, mogu reći da mi se sviđa što su počeli i drugi da nude nova rešenja 👍

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo je ustvari Jamahina verzija BMW-ovog nedavno predstavljenog ASA sistema.

 

Inače, mislim da imaš grešku u tekstu:

Y-AMT je u principu klasičan poluautomatski menjač sa aktuatorima koji vrše promenu stepena prenosa na izvršenu komandu. U ovom slučaju Y-AMT sistem se aktivira putem dve polugice koje se nalaze na desnoj strani upravljača.

 

I logički, a i po slici su polugice za menjanje brzina na levoj strani upraljača, kao i kod Honde. Koliko vidim režim rada se bira na desnoj strani, pa je tu verovatno došlo do zabune.

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Zar nije na levoj strani poluga za "-" a na desnoj "+"? Ja sam mislio da se levim palcem spušta stepen prenosa a desnim se šalta u viši stepen. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4653 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 14 sati, Mr_Wolf je napisao:

I logički, a i po slici su polugice za menjanje brzina na levoj strani upraljača, kao i kod Honde. Koliko vidim režim rada se bira na desnoj strani, pa je tu verovatno došlo do zabune.

 

U pravu si, permutovao sam dok sam kuckao, a lepo se vidi na slici. Hvala!

 

Pre 14 sati, DraganNS je napisao:

Zar nije na levoj strani poluga za "-" a na desnoj "+"? Ja sam mislio da se levim palcem spušta stepen prenosa a desnim se šalta u viši stepen. :neznam:

Na levoj strani su polugice za naviše i naniže, na desnoj za ubacivanje u automatski režim.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Aha, skontao sam gde sam se zeznuo: prva slika gde se vidi "-" taster je napravljena iz perspektive vozača, a druga iz suprotne perspektive, slikana je spreda da tako kažem.... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja