Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pomoc ...

Uzeo sam novu Pedu R9 4t 50cc

Preso 200km otiso u ovlascen servis zamenili ulje i to je to naplatili mi 4000 din i nemaju pojma sta i kako da nasteluju motor.

Imam problem motor mi se gasi i kad je hladan i kad vruc? I gde mu se nalazi blokada jel preko 7000 obrtaja nece da predje. 

 

Unapred zahvalan ....

 

 

17196593878524140413305678878615.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mustang XRS 4T 125cc

Dešava se na novim motorima da odredjeno vreme hoće da se gasi, kada je nov, ono što možeš jeste da povećaš ler gas na karburatoru. Ima šraf koji malo zavrće i odvrće, sa strane karburatora. Možeš to probati. Ako je blokada na 7000 obrtaja, ja bih rekao da je CDI blokada. Ako je na CDI, onda ima roza žica koju "precvikaš", možda je i najbolje da joj napraviš prekidač pa da možeš kada ti odgovara da aktiviraš, jer na tehničkom mere brzinu... Ali može biti i prsten na varijatoru. Ako je prsten na varijatoru samo ga skineš, vratiš sve ostalo. Ima video snimci na YT, drugi su motori možda ali sve je isti princip... U svakom slučaju lagano se to rešava. Dok sam imao 50cc, uradio sam mu kit na 100cc i tek onda je to motor koji je funkcionalan. Sa 50cc ide kao trotinet a snage nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mustang XRS 4T 125cc

Obično je CDI kod akumulatora, možda je tu ušuškan iza, ne vidi se na slici... ukucaj na Google CDI 50cc, da vidiš kako izgleda, ako nemaš predstavu. Ne znam koliko se razumeš, ali google i yt uvek pomognu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja