Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje- Aprilia RS 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Nis

Interesuje me od koje godine je pocela  proizvodnja ovog modela?

Izletela mi je jedna extra ponuda, ali mi je nesto sumnjivo godiste. I ako neko moze da mi kaze na sta da obratim da obratim paznju, pre nego sto se motor upali? Znaci sta moze da se primeti da ne valja dok je motor jos ugasen.Ovo pitam jer je sa motora padano! Sutra idem da gledam motor pa ako neko zna neka odgovori sto pre.

E da jos me interesuje da li ovaj motor ima i kurblu, ili samo elektro starter?

 

P.S. Znam da na sajtu ima mnogo toga o ovom modelu, koristio sam pretragu ali nisam nasao podatak koji me interesuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Po mojim izvorima (koji su prilicno TACNI), aprilia RS 125 je pocela sa proizvodnjom 1993 godine, a pun naziv je bio "RS 125 Extrema" a posle se zvala samo "RS 125" kao i dan danas sto se zove, i da dodam-prethodnici aprilije RS 125 su bili modeli "AF1 125 Futura" i "AF1 125 Sport Pro".

Tako da ako je starija od '93 god. moguce da je neka muljaza sa papirima i pitanju.

A i na kraju krajeva, odneses papire i Muriju na proveru i znaces.

Ako je padano s motora to neznaci da je agregat ostecen, moze perfektno da radi i posle pada, NEGO, posto je padano sa nje bolje obrati paznju na RAM (sasiju) jer na njemu verovatno ima ostecenja, e sad pitanje je koliko ta ostecenja uticu na vozne karakteristike, znaci, dali se trese, zanosi u stranu,dali se drzi zadatog pravca  itd...najbolje ga provozati pa ces vise znati, osetices ako neide kako treba, a postoji i mogucnost da super ide na manjim brzinama, a na vecim (oko 110-120kmh) pocne da se gega ko pijanac, da zanosi...tako da dobro ga pretresi pre nego sto izvadis novcanik.

E da, ja MISLIM da nema kurblu, nek me neko ispravi ako gresim, ovi noviji nemaju e sad nisam bas 100% siguran dali i ovaj ima.

Puno srece u trgovini :)

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

mogao si nam reci malo tacnije sta taj covek nudi. tipa: rs 125 94. pa ce ti ovde strucni ljudi ispricati sve sto te zanima. Biker boy je sve tacno pojasnio od kada se proizvodi. RS sigurno nema kurblu. ni AF1 isto mislim da nema kurblu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Probaj da ne trese na max brzini, da ne vuce u stranu, da ne trese i/ili vuce pri jakom kocenju.

 

Ako ne moze da navuce 150km/h glatko, mani je se. Masina u mestu radi dosta tiho (mislim na masinu, ne izduv), ako nesto grebe, stekce, lupa, odmah se okreni i zahvali prodavcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Nis

Ivane znam ja sve to, najvise me je interesovalo ovo za godinu proizvodnje i da li ima kurblu. Sve cu da objasnim za 3-4 dana sad sam u ogromnoj frci, a bilo mi je hitno da saznam od koje se godine proizvodi.Inace  motor treba sutra da pogledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jer ako ti rikne klip,zna da bude dosta skupo...

 

Klipje potrosni materijal, medjutim, usled loseg ulja RS voli da razbije lezaj na velikoj pesnici, pa onda ode i radilica i jos stosta moguce, a to je vec malo skupo!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Nis

Hvala svima koji su se potrudili da odgovore. Sto se tice klipa i samog agregata to je najmanji problem, cale mi je automehanicar pa kad upalimo motor znacemo sta je i kako je. Ali sutra sam gledam motor i to nisam u mogucnosti da ga upalim nego samo hocu da procenim koliko je bio tezak pad, a za 2-3 dana ce da mi dodje cale, palimo motor pa cemo da znamo da li ga uzimamo ili ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

I jos jedna stvar koja je bitna kod 2T masina, pitaj vlasnika dali masina ima original cilindar ili je hilznovan (ako je posten rece ti), i ako ima hilznu u cilindru, trazi da spusti bar 200e od cene, toliko otprilike kosta nov cilindar s klipom(nadam se da nije vise)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

e komsija :) posto sam imao RS125 iz '98 godine, znao sve o modelima. evo ti i slike.

 

SLIKA 1.  RS 125  Extrema  ( 1993-1995/96)

SLIKA 2.  RS 125                  ( 1995-1999)

SLIKA 3.  RS 125                  ( 1999-2005)

SLIKA 4.  RS 125                  ( 2006-2009)

 

extrema ima napred kockast far, nazad nije bas kockast ali nije okrugao, dok RS posle njega ima oblik zadnjeg fara kao sapun za ruke.  Prednji far kod RS125 1995-1999 je drugaciji, ima bord kompjuter pored kilometar sata ( pokazuje voltazu kumulatora, merenje vremena, temperaturu....) i plastike su veoma malo izmenjene. RS 125 1999-2005 ima zadnji deo koji pri kraju ide na dole ( za razliku od prethodnih modela koji idu na gore), ima drugacije plastike, slican prednji far sa starijim modelom i felne sa 6 krakova. Isto ima bord komp.  I najnoviji model ne lici na ni jedan prethodni. :)

post-4369-12879018815946_thumb.jpg

post-4369-12879018816498_thumb.jpg

post-4369-12879018820667_thumb.jpg

post-4369-12879018821229_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Nis

Evo konacno udjioh u kucu pa da vam objasnim o cemu se radi. Motor koji sam hteo da kupim je bio na carini i spazio ga je moj drug koji stalno kupuje vozila na licitaciji. Pocetna cena motora je bila 30000 din, sto je stvarno malo, ali cena je takva jer su oni retardi procenili da je motor 1987 godiste!!! a ustvari je 97!!  Saznao sam da je motor(agregat) u odlicnom stanju, ali je rep motora razbijen i plastike su izgrebane. Bio sam spreman da za motor dam do 500 eura, i da ga sredim za burazera jer ima 17 godina i ovo je bila odlicna prilika.  Medjutim cena je otisla na nekih 700 evrica, sto je za macku u dzaku ipak dosta, a i u dozvoli bi pisalo da je 87 godiste, pa sam odustao od kupovine.

 

Jos jednom se zahvaljujem svima ali najvise komsiji iz Nisa jer se bas potrudio da mi odgovori, i nije ga mrzelo da kaci ove slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pre svega dobar dan dobri moji bajkeri ! Ovako imam 14 godina jos kao mali dobio sam motor ! Odlucio sam da pocnem da skupljam pare za Apriliu rs 125 ccm! Znam sta ce vecina misliti da sam jos mali za takve motore... :( Ali mene ni majka nemoze da odvrati od te kupovine ! Video sam na internetu Apriliu rs 125 ccm 1994 godiste. Zeleo bih da pitam ljude koji znaju nesto o tome , da li je ovaj model dobar ? Ta aprilia mi se jako svidja po izgledu. citao sam pazljivo i gledao na youtube-u snimke kako radi! Po tim snimcima jako mi se dopada taj model ! Nisam od onih sinova da zovem tatu i pokazem prstom na njega i kazem taj hocu ! Skupljam pare sam ... Naravno uz pomoc ( babe,dede,strine,strica i blize familije ) ! Sledece karakteristike su :

  • Kubikaža125 cm3
  • Snaga22 KS (16 KW)
  • Prešao kilometara13000
  • Tip motoraDrugo
  • Broj cilindara1
  • Menjačmanuelni
  • Bojacrna
  • Tip motoraDrugo

Dodatni podaci

  • ZamenaNe
  • Vozilo jepolovno
  • Stanje voziladobro
  • HavarisanoNe
  • StranacNe
  • Na ime kupcaNe
  • Registrovano doMaj 2015
  • Prvi vlasnikDa
  • GaražiranDa

Oprema

  • Model - RS 125
  • Električno paljenje
  • Vetrobran
  • Kaciga

  • Metalik
  • Amortizer volana
  • Stalak za motor

Opis

Motor u dobrom stanju. 1994 god. 16 kw. ide dobro oko 150km/h<br style="box-sizing: border-box;">Gume su dobre, lanac i zupcanici dobri, REGISTROVAN do maja 2015. na moje ime. karbon migavci. pali lepo, bez problema.<br style="box-sizing: border-box;">Motor je dosta malo presao od kad je uvezen.<br style="box-sizing: border-box;">potrosnja ne prelazi 5.5-6l<br style="box-sizing: border-box;">ako se ne javim, posaljite sms. <br style="box-sizing: border-box;">na motoru je ARROW auspuh kao na zadnjoj slici.

 

Cena 650 evra ... Sta mislite vi da li da posaljem poruku prodavcu i napisite mi molim vas sta treba da ga pitam !?? Moze malo informacija za ovu apriliu koja je 1994 godiste ?P.S. Znam da na sajtu ima mnogo toga o ovom modelu, koristio sam pretragu ali nisam nasao podatak koji me interesuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja