Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa menjacem na motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Zoravo svima, zeleo sam da postavim pitanje u vezi menjaca na mom motoru. Tek sam polozio ove godine i uzeo polovnu peda tek 250 za neke manje pare, Motor je 2021 i nije vise u garanciji ali je presao bio samo 1800km kada sam ga uzeo. Pojavio mi se problem sa menjacem.

Kada se motor vozi posle 15-20ak min, kada se zagreje kada vratim u manju brzinu( nebitno koju) i pustim kvacilo

zatrese se nesto ispod sedista( verovatno menjac) ne

razumem se i kao da ce da otpadne, i nalravi neki zvuk koji ne znam kako da opisem kao da krmlja... Danas mi se ugasio u toku voznje kada sam promenio brzinu i odmah

sam stisao kvacilo da ne bi naglo ukocio. Plus kada vratim u manju brzinu kod menjaca se cuje neko snazno lupanje....

Da li neko zna sta treba da uradim jer me mnogo nervira i uliva mi nepoverenje i osecam se neprijatno kada ga vozim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 140 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Naj bolje bi bilo da ga oteraš kod majstora, pa da pogleda sta se desava u motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova

Slazem se, ali da ga majstor licno prvo provoza a ne odmah na sto. To su menjaci koji umeju da budu malo neprecizni, pa ostanu izmedju dve brzine ukoliko se ne presalta energicno itd... sam kazes da si nov, nema razmisljanja izmedju kvacila i saltanja(medjugasiranje iz druge teme ne smem da spominjem🤣) vec kvacilo i cusnes ga do kraja, jer ako ga "mazis" nogom desava se to sto ti opisujes i na novom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja