Jump to content

Moto Zajednica

Ciao tutti!

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia

Pozdrav,

 

Ja sam Aleksandar. Vec dve decenije vozim samo Italijane, u glavnom na 4 tocka, a nedavno uzeh svog drugog Italijana na dva tocka - Aprilia SR GT 200.

Makina je jos u fazi razrade, a ja zadovoljan izborom. :)

 

Citamo se!

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 6/13/2024 at 8:14 PM, Nigy said:

Pozdrav,

 

Ja sam Aleksandar. Vec dve decenije vozim samo Italijane, u glavnom na 4 tocka, a nedavno uzeh svog drugog Italijana na dva tocka - Aprilia SR GT 200.

Makina je jos u fazi razrade, a ja zadovoljan izborom. :)

 

Citamo se!

Nije bolest sve što boli 😉

Dobro došao. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве:BJB3:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia SR GT 200

Pozdrav svima

Da se predstavim,ja sam Dejan,novi sam clan i od skoro sam ponosni vlasnik Aprilie SR GT 200 Replica.
U prilogu vam ostavljam link do klipa koji sam licno snimao ako koga zanima kako izgleda motor :D 
Moj je takodje jos uvijek u fazi razrade,trebao bih nekad u avgustu na prvi servis.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia

Dobro dosao!

 

Trebao si otvoriti svoju temu za predstavljanje, ali ok. Mozda modovi da odvoje postove...

 

I meni su nudili replicu, ali mi se vise svidela moja. Vidim da se razlikuju gume - replica ima gume za asfalt.

 

Da ti prenesem ono sto su mi u servisu rekli - prati temperaturu motora i pazi da se ne pregreje.

Aluminijumski je agregat, a pregrevanje aluminijuma se retko kad zavrsi dobro.

 

Zelim ti puno srecnih desetina hiljada km bez problema. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia SR GT 200

@NigyNaletio sam na par postova na netu da vole spaliti dihtung glave,ali isto tako znam momka sto radi u servisu i rece da mu je skoro bila jedna na redovnom servisu sa 18000 km,bez ikakvih problema.

Sto se pregrijavanja tice,ja vozim lagano uglavnom po ravnom i krace destinacije i ne forsiram masinu,tako da me to ne brine puno.Ali svakako planiram sledece sezone staviti komplet aftermarket izduv,cisto da se rijesim katalizatora jer nzm za tebe ali imam osjecaj da je ovaj motor strasno zagusen.

Promenio član dejoking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Aprilia

Posedujem Alfe sa Nord motorom koji je od aluminijuma, te imam vec 20 godina iskustva sa ponasanjem celog sklopa u raznim uslovima eksploatacije. Problem je sto se aluminujum deformise na visokim temperaturama, time se dihtung glave vise ne drzi podjednako na celoj povrsini i probije gde se iskivio blok/glava.

Ovo gore potvrdjuje i ono sto mi rekose u servisu - I-get agregat kada se gazi, pa naglo zaustavi, nema dovoljnog protoka vazduha da se agregat ohladi, te je posledica odlazak u servis.

Ne postoji dzaba cool down lap na trkama. 😎

 

Sto se moje tice, cepao sam pun gas na auto-putu petnaestak minuta u kontinuitetu, i temperatura poraste za jedan podeok i tu stoji, tako da nema problem u normalnom radu.

 

Sto se skidanja katalizatora tice, time vise ne moze zadovoljiti euro 5 standard, tako da ne razmisljam u tom pogledu. Ima dovoljno snage da odleti ispred saobracaja na semaforu, a da zadrzi ekonomiju.

 

Ako budes menjao auspuh, uradi test 0-max speed sa fabrickim pa aftermarket, pa baci vremena ubrzanja i krajnje brzine. Skeptican sam da ce biti neke bitne razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia SR GT 200

@NigyNecu mjenjati izduv zbog performansi,nego da malo "prodise" masina.A sto se euro 5 tice to se u Bosni jos ne gleda,a ostavicu i fabricki ako slucajno bude problema na tehnickom.Ostavio sam svoju na servisu upravo,pa cu tek sad probati da vidim koliko moze max,inace do sad nisam presao 75-80 sa njim jer sam u gradu non stop.Sto se temperature tice nije presla sredinu nikako,tj ako je ono sredina jer se meni cini i da je jedan podeok ispod i tu drzi konstantno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3401 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moguće da neće biti problema na tehničkom, ali novi skuteri imaju katalizator u auspuhu, pa ako ga menjaš time i poremetiš gasove, trebalo bi mislim uraditi i remapiranje softvera, a time se retko ko bavi za skutere, ako je uopšte to moguće. Hoćureći, prostom zamenom auspuha možeš dobiti više problema nego koristi. Jedino da menjaš nekim koji ima homologaciju baš za tvoj model motorina...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia SR GT 200

@boza_kgRazmisljao sam o tome,moras uzeti tzv lambda emulator ili kako se vec zove.Radi Malossi komplet elektroniku za to,dodje oko 80-ak eura zavisno od modela i auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3401 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam siguran da je baš tako jednostavno, ali ne da ja znam. Sve u svemu, nisu mali troškovi za zamenu auspuha, a korist i nije neka, uz rizik da neće to da radi kako treba. Ipak je to samo običan mali skuter, pitanje je ima li smisla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia SR GT 200

@boza_kgPazi prica je sledeca,ovaj motor ima 2 katalizatora,jedan u izduvnoj grani kod cilindra i drugi u mufleru.E sad zasto je to lose,pogotovo taj kod cilindra.Nasao sam vise iskustava da bas taj kod glave cilindra zna stvoriti velike temperature i istopiti dihtung glave cilindra.Bukvalno su stavili sve iste dijelova kao na ovom modelu ali od 125 kubika.Znam da nije prevelika razlika u snazi ali vrv zbog ustede ili cega vec Bog zna,filter zraka,komplet izduvna grana i ko zna sta jos je identicno kao na 125 kubika.Ako se gleda sa finansijske strane nema smisla,ali ja ne planiram prodavati ovaj motor minimalno 5 godina vrv i duze i hocu sto bi se narodski reklo da se navozam.Naravno jos cu se raspitati o ovome,jer ne mislim da sam pametniji od inzenjera koji su ga napravili.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja