Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xmax 300 ili piaggio beverly 300

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Sprint exactly

Добар дан другари. Положио сам за А категорију јуче. Хвала 😃. До сада сам возио мали кинески скутер спринт од 49 кубика, 15 година, супер је служио. Сада размишљам шта да купим, свиђају ми се ова два из наслова. Вожња би била до викендице 10 км и назад и по граду углавном а можда ми и падне напамет да некад одем и мало даље. Шта мислите и шта предлажете? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo komšija,

Dobro došao na ove stranice.

Nadam se da si već počeo da čitaš maxi sekciju foruma, prava je riznica informacija i tuđih iskustava.

Imaš dosta pisano sa tehničke strane za obe mašine.

Ja bih lično pre birao Beva jer ima više prostora za noge i položaj sedište - upravljač - podnica mi se više dopada.

Za Piaggio grupaciju imaš ovlašćenog servisera u KV (nekad je problem uklopiti vreme ali ako si strpljiv...).

 

Svakako preporučujem da sedneš i na jedan i na drugi pa da vidiš gde si ti po ovim pitanjima (ukusi su različiti).

 

Drugarski pozdrav iz KV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Pozdrav kolega, 

Nisi nam naveo koje godište gađaš, nov ili polovan, koji cenovni rang, kojih si gabarita?

Ovako na osnovu iskustva sa Bevom 300ie kojeg sam posedovao skoro 3 godine ako budeš većinski terao po gradu završavaće ti posao odlično. Upravljiv je, provuče se svuda, veći prednji točak u odnosu na konkurenciju je mama za gradske rupe. Što više budeš izlazio van grada na otvoren put mislim da će ti Beverli postajati neudoban i inferioran po pitanju povoznosti u odnosu na Xmax. Definicija Beva mi je fuzija poštarskog mopeda i vespe.

Xmax ima duple trouglove napred kao na motociklima, pa bi takav osećaj trebalo da se prenese i na samu vožnju u nekim normalnim granicama. Ovo pričam na osnovu tuđeg pisanija, ja sam novog Xmax-a vozio nekih 15ak kilometara u gradu i nisam stigao mnogo prednosti da osetim u odnosu na Beverlija kojeg sam posedovao.

Na kraju bih te posavetovao da pogledaš i neke druge skutere, na primer Forcu 350, naravno ako ti se uklapa u budžet koji nam nisi rekao :) provozao sam je ove nedelje, kako mirno radi, kad treba povuče kao Aca Lukas, analogni cajgeri, ispod sica mesta za omanje prase, elektro podesiv vizir, mesta za noge više nego na novom Xmax i u zavisnosti od tvojih gabarita može biti bolje sedenje nego na Bevu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja