Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od buduceg bajkera

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha tricity

Pozdrav svima,

 

oduvek sam hteo da vozim motor i ne znam zasto sam cekao do svoje 37. godine ali dobro sta je tu je. Prosle godine, 2023. sam kupio Yamahu Tricity i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Svakodnevno ga vozim i bolju investiciju skoro nisam napravio. 

Naravno kada su u avgustu prosle godine promenili zakon i sad posle 20 godina u saobracaju ako polazem za A kategoriju vise nisam vozac pocetnik sam odlucio i upisao, odvozao sam sve casove i cekam polaganje. Nadam se da cu to resiti u narednih 15ak dana i mislim da cu menjati motor kako bi mogao da putujem malo, ne kazem da ne mogu to sa mojim trotockasem ali za krace puteve je ok, za dalje nije bas. Inace sam ga vozio bukvalno cele godine, osim mozda 20ak dana u januaru kada je bilo hladno i bilo padavina. Ko nema A a zali da vozi, najbolja moguca stvar. 

Cim sam ga uzeo prosao sam i kurs kod Vlade Jevtica, znam da nije isto kao na 2 tocka ali sam savladao counter steering i te neke osnove voznje i svima preporucujem da odrade tako neki kurs, kod njega ili nekih drugih.

 

Za Tricity sam se odlucio jer mi je bio najlepsi od svih ostalih trotockasa koji se voze sa B kategorijom, od buducih gledam noviji Tracer 7 kao prvi pik. Nekako mi je Yamaha deluje najmodernije po izgledu, jbg na kraju tako ljudi kupuju vecinu stvari. Gledajuci neke testove i recenzije na YT i ne deluje lose. Takodje, nije mi los triumph tiger sport 660 i mozda Benelli Trk 702. Naravno nista od ovog dok ne polozim i dok ne prodam Tricity. 

 

Prosto je neverovatno ali nemam ni jednu sliku motora ali to je ova boja i model...

 

Svakako veliki pozdrav svima!

image.jpeg.c14ecbf40a1c892ed389d0fd9b9b0f65.jpeg

 

Promenio član thenenad
Samo mala dopuna teksta, sta nisam odmah napisao...
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1000 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Neka je sa srećom... koji god motor da izabereš,probaj prvo.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha tricity

Naravno da cu da probam samo nekako mislim da ce bi bez obzira koji motor se u buducnosti opredelim biti potrebno neko vreme da se naviknem na njega ili gresim? Voznju casova sam radio na CF 650 i ma koliko su mi casovi lako prosli, taj CF mi uopste nije odgovarao. Ne kazem u smislu upravljanja nego osecaja u toku voznje... sedenja, kvacila, rucica, cesto me sve nesto bolelo i zuljalo, mozda mi je i taj CF bio mali u odnosu na moje gabrarite (182/100). Svakao da gledacu da probam svaki motor cim prolozim za A.

 

I da hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 546 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве:BJB3:
хммммм, можда да размислиш па да останеш на та три точка и да купиш Yamahu Niken

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
On 6/14/2024 at 2:46 PM, thenenad said:

Stigao novi mezimac!

 

20240614_141649.jpg

20240614_141705.jpg

 

 

Dobrodosao! Lep ti je novi motor, zelim ti puno lepih dana i kilometara na njemu ☺️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja