Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO 500 SR VOOM

Recommended Posts

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Vidiš, ja radim, oženjen, imam dete, nemam vremena, svaki dan motorom do kancelarije, jer mi tako brže i lakše. Jedan dan vikenda mooožda odem negde 100-200km u pravcu, ako odem jednom na višednevnu vožnju, smatraću to uspešnom godinom. Za mene je 2 cilinda, 500ccm, ispod 200kg, sa zaštitom od vetra, idealan motocikl. I ja vidim da mnogi oko mene troše motor na sličan način. Distorzija realnosti u mikrokosmosu? Možda, zapravo verovatno.

Ja se zapravo slažem da ne postoji široko tržište za 4 cilindra i 500ccm, što sam i napisao u nekom obrazloženju svojih stavova. Niša verujem da sam napisao.



Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1830 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
13 minutes ago, dvlns said:

ADV ako je to ono kad se skupi ekipa i ide na put od 2-3000 km sa povremenim silaskom sa asfalta onda stvarno ne znam kako moze 500 CCM da ispuni uslove

40-ak konja ili tačnije magična cifra od 44 (koju većina fura), uz 160 - 170 kila je velika zabava.

To može i sa 400cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5890 postova
17 minutes ago, Gordak985 said:

Vidiš, ja radim, oženjen, imam dete, nemam vremena, svaki dan motorom do kancelarije, jer mi tako brže i lakše. Jedan dan vikenda mooožda odem negde 100-200km u pravcu, ako odem jednom na višednevnu vožnju, smatraću to uspešnom godinom. Za mene je 2 cilinda, 500ccm, ispod 200kg, sa zaštitom od vetra, idealan motocikl. I ja vidim da mnogi oko mene troše motor na sličan način. Distorzija realnosti u mikrokosmosu? Možda, zapravo verovatno.

Ja se zapravo slažem da ne postoji široko tržište za 4 cilindra i 500ccm, što sam i napisao u nekom obrazloženju svojih stavova. Niša verujem da sam napisao.



Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Neces mi verovati cak i ja radim, ozenjen imam cak i dete a imam i malo preko pola veka godina.

 

Samo pokusavam da kazem da dobar poslovni potez ne moze da se ceni na osnovu licnih afiniteta ili na osnovu malog trzista.

 

Ako BMW, KTM i Ducati guraju u ADV motore 1300 CCM i 170 KS, a za ulazak u ADV su se opredelili na 800-950 CCM i oko 100 ks onda cisto sumnjam da postoji veliko trziste za 500 CCM i 45 ks

 

E sad mozda ce CF biti zadovoljan prodajom od xy komada ali to ce biti jako mali procenat ukupnog trzista motocikala na tržištu EU i USA. Za Aziju ne znam oni zive po svojim nacelima i njima neke druge stvari igraju ulogu.

 

Krenulo je od 675 onog R i prenelo se na ovaj retro R od 500. Za to mogu da tvrdim da trzista nema, nema ga ni za r6, zx6r, i ostale 600-675-765-800-955 motore jednostavno ako neko kupuje novo kupuje 1000 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja pak verujem da je A2 tržište živo i bogato, ne baš kao A1 verovatno ali ipak živo.

Ovo nit smrdi nit miriše, ponavljam niša. A to što se veliki proizvođači ubiše da objasne kupcima kako im je neophodno 150ks za put u dvoje na motoru i SUV kao pola kuće da odvezu dete u školu, i na žalost im uspeva... Jbg.

Ja ne smatram da je moj lični primer merodavan, ja samo navijam da se proizvodi više motora koji meni lično odgovaraju kako bi ja imao sutra veći izbor kad treba da izabrem motor. Trenuto imam samo dve realne opcije za nov motor, i dalje se nadam da će Kawasaki da vaskrsne KLE 500 u skoroj budućnosti. Pa nije Honda luda, pre je stavila dva diska napred na CB500x nego na NC750x. Zašto? Zato što kinezi to nude u svojim modelima a Honda kaska, za značajno više para. Tim motorima ne trebaju dva diska napred, realno.

E rasprdesmo se ovde bezveze :-) Sportski pozdrav do novih vesti o konkretnom modelu.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
43 minutes ago, dvlns said:

Neces mi verovati cak i ja radim, ozenjen imam cak i dete a imam i malo preko pola veka godina.

 

Samo pokusavam da kazem da dobar poslovni potez ne moze da se ceni na osnovu licnih afiniteta ili na osnovu malog trzista.

 

Ako BMW, KTM i Ducati guraju u ADV motore 1300 CCM i 170 KS, a za ulazak u ADV su se opredelili na 800-950 CCM i oko 100 ks onda cisto sumnjam da postoji veliko trziste za 500 CCM i 45 ks

 

E sad mozda ce CF biti zadovoljan prodajom od xy komada ali to ce biti jako mali procenat ukupnog trzista motocikala na tržištu EU i USA. Za Aziju ne znam oni zive po svojim nacelima i njima neke druge stvari igraju ulogu.

 

Krenulo je od 675 onog R i prenelo se na ovaj retro R od 500. Za to mogu da tvrdim da trzista nema, nema ga ni za r6, zx6r, i ostale 600-675-765-800-955 motore jednostavno ako neko kupuje novo kupuje 1000 

I tu si u pravu 😛

 

Ništa, samo 1000 bajo! 🤣

 

Šala mala, bez želje za uvredom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Reklama sa sajta CFmoto Russia. Mogla bi da proba ovog SR-a... 

Screenshot_20240531_144400_com.facebook.katana_edit_361754819185424.jpg

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kao neko ko je sa 500ccm presao na 1000ccm, mogu samo da kazem da 500ccm ima dosta vrlina. To je vrhunska klasa 500-650ccm. Mala reg. , mala potrosnja, generalno niski troskovi odrzavanjana i posedovanja motocikla. Dok je kod vecih motocikala sve to suprotno... Puno daju ali i uzimaju... A kako sada svuda ima kamera i radara, visak snage sluzi pretezno za blic preticanja. Okej prija kad peglas 110 120 a agregat miran ko bubica na ispod 4000rpm... Ne bi me cudilo da se opet vratim na 500-650ccm. Uvek sam solo a jaci motor sam uzeo zbog "putovanja", na koja odem 2-3 puta godisnje... Bice back to the roots, mada kad sednem na motor i cujem mu zvuk, zaboravim brzo na sve investicije oko istog😁

650-800cc je sweet spot. 

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Kao neko ko je sa 500ccm presao na 1000ccm, mogu samo da kazem da 500ccm ima dosta vrlina. To je vrhunska klasa 500-650ccm. Mala reg. , mala potrosnja, generalno niski troskovi odrzavanjana i posedovanja motocikla. Dok je kod vecih motocikala sve to suprotno... Puno daju ali i uzimaju... A kako sada svuda ima kamera i radara, visak snage sluzi pretezno za blic preticanja. Okej prija kad peglas 110 120 a agregat miran ko bubica na ispod 4000rpm... Ne bi me cudilo da se opet vratim na 500-650ccm. Uvek sam solo a jaci motor sam uzeo zbog "putovanja", na koja odem 2-3 puta godisnje... Bice back to the roots, mada kad sednem na motor i cujem mu zvuk, zaboravim brzo na sve investicije oko istog
650-800cc je sweet spot. 
 
U vrlo sam sličnoj situaciji i vrlo slično razmišljamo.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja