Jump to content

Moto Zajednica

CB600F Hornet secka na manjim rpm

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet

Dobar dan drugovi i gospodo , braćo motordžije , majstori , hobisti , trkači , amateri i profesionalci , entuzijasti i svi ostali ovde prisutni . . . 

Imam jedan problem sa Hondom CB600F Hornet 2000 god. 
Zamolio bih vas za savet , ideju . Možda je već neko imao sličnu situaciju pa kako je rešeno . 

Kada vozim na manjim obrtajima motor mi secka što je veoma iritantno . Kao da guta neke knedlice , kao da muca u radu . To su sitna seckanja ali osetna . 
Specifično je da se to dešava u rasponu od nekih 1400 rpm (koliko je i ler gas naštelovan) do nekih  2800 - 3000 rpm obrtaja a preko 3000 rpm više to ne radi . 
Takođe , ne secka dok dodajem gas , ubrzavam i podižem obrtaje već samo dok vozim ravnomerno , bez dodavanja gasa , pri konstantnim obrtajima ( na primer u koloni pri konstantnih 2000 rpm ) 
Juče sam skidao karbose i čistio ih . Nisu bili ništa posebno zaprljani . Dizne vazduha sam odvrnuo za tačno dva kruga svaku (zatekao sam ih malo nejednako uvrnute , između krug ipo i 2 i četvrt kruga  ) .  
Na motoru je KN filter , u  kućištu filtera . 
Svećice sam menjao pre 1000km i tada nije bilo poboljšanja što se tiče ovog seckanja . 
Majstor je , proveravajući leptirove na karbosima sa špijunima , rekao da su karbosi sinhronizovani ,da to ne treba dirati i da nema potrebe za kačenjem na vakummetar.
Molim vas ako neko može da pomogne . 

Motor nije bio parkiran nikada duže od 10 dana ove protekle zime .
Ovaj problem imam od kada je motor došao kod mene , nešto manje od dve godine tako da nemam ideju čime bi moglo biti prouzrokovano ovo ponašanje . 

Hvala unapred !

Svima želim sigurnu i prijatnu vožnju 

Zlaja 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7262 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ja bi mu stavio fabrički filter vazduha za početak, to je prost i jeftin zahvat, sa fabrikom nemožeš pogrešiti.

KN je visoko protočan filter, daje više vazduha smesi, i u nekim slučajevima hoće da se pobrka rad motora ako se ne stave odgovarajuće dizne itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
9 hours ago, Disko Nindža said:

Ja bi mu stavio fabrički filter vazduha za početak, to je prost i jeftin zahvat, sa fabrikom nemožeš pogrešiti.

KN je visoko protočan filter, daje više vazduha smesi, i u nekim slučajevima hoće da se pobrka rad motora ako se ne stave odgovarajuće dizne itd...

U pravu si . Probaću sa fabričkim filt za početak . Razmišljao sam o tome ali mi se ne skida kn . Sve u svemu , probaću fabrički da vidim da li je to uzrok . Hvala 👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
2 hours ago, Motorcyclist said:

Mene interesuje kako taj majstor vidi da on ne mora na vakuumetar?

Po polożaju leptirova špijunom . 

Ja mislim da je bio umoran i mrzelo ga da kaču vakummetar pa me prijateljski od.ebao . (To mi je prijatelj )

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1860 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja bih reakao da je to sve ok, samo treba da se navikneš da ga držiš u malo većim obrtajima. Hornet-u crveno kreće od 13000 rpm, 2000 je baš malo.

Eventualno proveri kakav je lanac, da li je zategnut kako treba i da nema lufta u gumama zadnjeg lančanika.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
8 hours ago, mradomir said:

Ja bih reakao da je to sve ok, samo treba da se navikneš da ga držiš u malo većim obrtajima. Hornet-u crveno kreće od 13000 rpm, 2000 je baš malo.

Eventualno proveri kakav je lanac, da li je zategnut kako treba i da nema lufta u gumama zadnjeg lančanika.

 

2 hours ago, Motorcyclist said:

Ovaj problem sam imao ja sa lancem i gumom lancanika.

Nije ok , veruj mi . Baš iritantno secka , kao da trokira . Ne mogu da ga dižem na obrtajima kada je gužva ili se provlačim između retrovizora . Gde god imam makar malo slobodnog puta , ja ga sa zadovoljstvom zavrćem i dižem obrtaje , čak i između semafora i slično . 

 

Ja mislim da je ipak karburacija . Ne deluje mi kao mehaničko seckanje ili lupanje na ublaživačima na lančaniku . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
20 hours ago, Disko Nindža said:

Ja bi mu stavio fabrički filter vazduha za početak, to je prost i jeftin zahvat, sa fabrikom nemožeš pogrešiti.

KN je visoko protočan filter, daje više vazduha smesi, i u nekim slučajevima hoće da se pobrka rad motora ako se ne stave odgovarajuće dizne itd...

Poručio sam danas fabrički filter pa ću sačekati da stigne pa da vidimo .

Još sam razmišljao da kn malo uštinem za vazduh . Namotaću ga do pola izolir trakom pa da vidim šta se dešava . Ako vidim da mu je malo vazduha , postepeno ću da odvijam po krug izolirke pa da vidim šta każe . 

Majstor mi reče , kada smo čistili karburatore , da su na njima  veće dizne od fabričkih , te koje bi i on stavio u paru sa kn filterom . 

Pada mi na pamet slavina goriva . Da li je moguće da se ovo dešava ako vakum nije kako treba ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
On 4/24/2024 at 11:13 PM, Disko Nindža said:

Ja bi mu stavio fabrički filter vazduha za početak, to je prost i jeftin zahvat, sa fabrikom nemožeš pogrešiti.

KN je visoko protočan filter, daje više vazduha smesi, i u nekim slučajevima hoće da se pobrka rad motora ako se ne stave odgovarajuće dizne itd...

Skinuo KN , stavio fabrički filter . 

Ista priča . Nikakva promena . Možda  sada još i malo više trokira nego ranije . Na konstantnih 2500 obrtaja baš  dobro štuca .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
1 hour ago, Motorcyclist said:

Jel kutija od vazduha filtera ok?

Gume od karburatora do kucista ne pustaju?

Kutija ok , gume od karburatora do kućišta sve u fulu  , kao novo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
19 minutes ago, mradomir said:

Ako je gore sa fabričkim nego sa KN onda je problem višak goriva.

Zvao sam danas majstora karburatori Unuče iz Velike Plane , nisam ga dobio , stigla mi automatska poruka da pozovem radnim danom posle 10 h . Zvaću u ponedeljak pa da vidim šta će da kaže .  Moraću izgleda da odem do njega . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Po polożaju leptirova špijunom . 
Ja mislim da je bio umoran i mrzelo ga da kaču vakummetar pa me prijateljski od.ebao . (To mi je prijatelj )
Лакше прикачиш вакумметре него да вадиш карбураторе и провераваш шпиунком сваки посебно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1860 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Bilo bi idealno prvo uštelovati ventile, pa tek onda karburatore, što bi rekli po PS-u.

Promenio član mradomir
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neko se sa time igrao...i to sad više nije jednostavna početna pozicija. Da bi sve funkcionisalo kako treba, uz KN i te dizne ide i drugi izduv. Svako zasebno čačkanje bilo kojeg segmenta celog ovog sistema, prouzrokuje probleme, pre ili kasnije. Znači, nikako ljudi da shvate da je sve to usko povezano. Najviše volim one koji turaju "protočni lonac"...k'o da je bojler sačuvajbože....da ima bolji zvuk!?

Time treba da se pozabavi neko ko zna šta radi. 

Redom. Ventili...u najboljem slučaju samo štelovanje (sa više vazduha u motoru, ventili "gore"), zatim uparivanje protoka vazduha kroz motor.

Najbolje, najdugovečnije, je fabrički. Originalni izduv, kutija i filter vazuha i standardne dizne. Tom analogijom, svaka druga promena u bilo kojoj stavci, treba da se isprati i u drugim delovima...i onda sve radi. Naravno da može i KN i lonac i sve drugo...ali sa znanjem...pa merite koliko se čuje i potrošnju u gram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
7 hours ago, Krokodilo said:

Лакше прикачиш вакумметре него да вадиш карбураторе и провераваш шпиунком сваки посебно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Naravno da je lakše ali ...  Majstor mi je kućni  prijatelj ,nije da ga branim ili slično , bio je vikend , završavao je Bandita nekom klijentu . Posle toga sam ga ja iscimao za ovo moje . Skinuo je karburatore , rastavio , oprali smo i očistili sve manualno , cleanerom benzinom vazduhom  ( nije bilo nekih zaprljanja ili začepljenja) zatim je sastavio a  onda je pre montaže bacio oko na leptirove i konstatovao da ne treba vakummetar. 

Ne branim ga , trebao je na vakummetar u svakom slučaju ali mi je bilo neprijatno da ga dodatno smaram i insistiram . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
20 minutes ago, pronto said:

Neko se sa time igrao...i to sad više nije jednostavna početna pozicija. Da bi sve funkcionisalo kako treba, uz KN i te dizne ide i drugi izduv. Svako zasebno čačkanje bilo kojeg segmenta celog ovog sistema, prouzrokuje probleme, pre ili kasnije. Znači, nikako ljudi da shvate da je sve to usko povezano. Najviše volim one koji turaju "protočni lonac"...k'o da je bojler sačuvajbože....da ima bolji zvuk!?

Time treba da se pozabavi neko ko zna šta radi. 

Redom. Ventili...u najboljem slučaju samo štelovanje (sa više vazduha u motoru, ventili "gore"), zatim uparivanje protoka vazduha kroz motor.

Najbolje, najdugovečnije, je fabrički. Originalni izduv, kutija i filter vazuha i standardne dizne. Tom analogijom, svaka druga promena u bilo kojoj stavci, treba da se isprati i u drugim delovima...i onda sve radi. Naravno da može i KN i lonac i sve drugo...ali sa znanjem...pa merite koliko se čuje i potrošnju u gram.

I ja , iako laik na ovu temu , mislim isto . 

Motor sam kupio sa uvoza u ovakvom stanju . Izduv mu je fabrički kao i sve ostalo , osim tog KN filtera koji je inače u kućištu i tih dizni koje su ( kako majstor kaže da je primetio , malo veće u odnosu na fabričke ) .

Filter sam već vratio fabrički a nameravam i karburatore da vratim na fabriku . Naravno , ne ja već kod nekog pouzdanog majstora , ali da mi nije kućni prijatelj pa mi uradi do pola 🤪

Promenio član zLAYA-pSYCHO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
11 hours ago, mradomir said:

Ako je gore sa fabričkim nego sa KN onda je problem višak goriva.

Sada si me podsetio ... Zaboravio sam da kažem da Hornet (po mojim proračunima ) troši nešto , tek ispod 10 l na 100 km . Taj podatak sam bezobzirno zapostavio da navedem 👎 a sigurno je mnogo bitan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7262 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Definitivno ti nešto ne valja u sistemu vazduh/gorivo , kad vratiš vazdušni filter i dizne na fabriku i ušteluješ-sinhronizuješ karbove treba da ti skoro prepolovi potrošnju, meni je CBR600F2 koji ima isti agregat trošio  oko 5-5,5 litara ,na motoru je bilo sve fabričko sem protočnog auspuha iz Ade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2060 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Što reče @Disko Nindža sve preko 5-5,5 litara je zatrpavanje gorivom.Poprilično se zapostavlja nivo goriva u lončićima,a obraća se pažnja na dizne,položaj leptira.Nema žurbe u radu sa karburatorima,sve pogledati i izmeriti,koliko ,toliko uraditi po fabričkim specifikacijama,onda kod upaljenog motorcikla tražiti idealan rad.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet

U ponedeljak ću da zovem majstora  iz Velike plane pa da vidim šta će reći . Ljudi mu šalju karbose na sređivanje poštom sa svih strana sveta , majstor sredi pa vrati . Nikada niko nije čuo da je neko bio ne zadovoljan . Svi imaju samo reči hvale za čoveka . 

Ja bih radije oterao motor kod njega pa da vrati karbose na fabriku i lepo ga ušteluje nego da šaljem poštom karb. 

Videću šta on kaže . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja