Jump to content

Moto Zajednica

Tomos Puch SG 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav nasao sam na tavanu masinu od Tomos Puch SG 250 treba se uraditi ne znam da li se isplati gde mogu naci delove i ram gledao sam na internetu taj motor izgleda mi da je dobar za voznju mozda gresim ne znam slucajno sam naleteo na masinu pa da pitam nekog ko se razume ili je nekad radio taj motor ima li neke vajde od njega 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Stavi negde zarez ili tačku, jedva pročitah sve u jednom dahu.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 14 minuta, Yanco je napisao:

Stavi negde zarez ili tačku, jedva pročitah sve u jednom dahu.

Ma ne mogu da se zamaram sa time

Sledeci put zahvati vise vazduha😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Upravo sada, miljan_tracer je napisao:

U Austriji imas sve da kupis za njega...i najmanju sitnicu...

Pa u Austriji ja sam u Srbiji dok narucim pa dok stigne duplo vise para cu dati ja bih uradio tu masinu ako ima delova kod nas 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ti verovatno ne znas nista o tome a samim tim ne znas i da to ne mozes srediti za serpu ribe...

A htedoh da ti pomognem...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 59 minuta, miljan_tracer je napisao:

Ti verovatno ne znas nista o tome a samim tim ne znas i da to ne mozes srediti za serpu ribe...

A htedoh da ti pomognem...

Mozda ja ne znam ali znam ljude koji to rade ja sam lepo pitao dal se isplati da znam dal da bacam ili da ostavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mozda ja ne znam ali znam ljude koji to rade ja sam lepo pitao dal se isplati da znam dal da bacam ili da ostavim
Koznamoždaseisplatiamoždaseneisplatizavisištatijeciljakoimapapiremoždaseiisplatiuraditisvedabudecakumpakummadaličnomislimdanijevrednotruda

Sent from my M2101K9G using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Pre 3 sati, vidakn je napisao:

Koznamoždaseisplatiamoždaseneisplatizavisištatijeciljakoimapapiremoždaseiisplatiuraditisvedabudecakumpakummadaličnomislimdanijevrednotruda

Sent from my M2101K9G using Tapatalk


 

neznamkocekogadajebeovdeinacesvesamleporazumeotamasinablejinatavanupojelijepacovipaneznamnistajojfalinidalradipanekstojionatamodoknekonenaletidauzme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Moram da pitam, šta za tebe znači da li se isplati? Ako misliš na to da li se novčano isplati da sklopiš i restauriraš motor u cilju kasnije prodaje i potencijalne zarade, u tom smislu ti se verovatno neće isplatiti.

 

Ako planiraš da sa merakom to uradiš, da u tome uživaš, da nam svima detaljno opišeš proces sklapanja, sređivanja, prvo paljenje, prvu vožnju, u tom smislu se isplati. Takvo zadovoljstvo nema cenu! Osećaj je kao da si učinio dobro delo, staroj mašini si vratio sjaj i život. Zamisli tek tu prvu vožnju posle toliko uloženog truda, neopisiv osećaj!

 

Morao sam da te pitam, a sad moram nešto i da ti kažem, sudeći po tvojoj objavi, a i odgovorima na postove kolega, deluješ poprilično neozbiljno. Verujem da ni sam nemaš želju da se upuštaš u tako jedan ozbiljan projekat. 

 

Moj bi ti prijateljski savet bio da prvo sam odlučiš da li se upuštaš u tako nešto, pa ako se odlučiš za to, da sastaviš jedan lep, ozbiljan i detaljan post, sa konkretnim zahtevima i pitanjima. Kada budeš ozbiljan u svojoj nameri, i kada te tako shvatimo, budi siguran da će ljudi ovde vrlo verovatno više da ti izađu u susret nego što bi ti neki članovi porodice izašli, a sve što treba da uradiš jeste da se obraćaš jasno, kulturno, sa poštovanjem i uvažavanjem ostalih korisnika. Kršenjem navedenog, dobićeš odgovore upravo onakve u kakvom pravcu i ide tvoja tema.

 

Evo jedne teme, iz davne 2013. godine, baš o motoru iz tvog upita, gde možeš videti kako taj proces sređivanja izgleda, i kako je opisan.

 

Što se pravopisa tiče, vreme je da poradiš na tome. Veoma je važno na zajednici kao što je forum, a još je važnije da radiš na sebi. Ako budeš imao ozbiljnu nameru, na raspolaganju sam za pomoć u sastavljanu postova.

 

Molim te, nemoj bilo šta od ovoga shvatiti kao uvredu, pišem sa najboljom namerom kao osoba koja je odnedavno aktivna na forumu iako je dugogodišnji član istog i iza sebe ima baš mnogo pročitanih postova i tema.

Promenio član Luka9905
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 2 minuta, Luka9905 je napisao:

Moram da pitam, šta za tebe znači da li se isplati? Ako misliš na to da li se novčano isplati da sklopiš i restauriraš motor u cilju kasnije prodaje i potencijalne zarade, u tom smislu ti se verovatno neće isplatiti.

 

Ako planiraš da sa merakom to uradiš, da u tome uživaš, da nam svima detaljno opišeš proces sklapanja, sređivanja, prvo paljenje, prvu vožnju, u tom smislu se isplati. Takvo zadovoljstvo nema cenu! Osećaj je kao da si učinio dobro delo, staroj mašini si vratio sjaj i život. Zamisli tek tu prvu vožnju posle toliko uloženog truda, neopisiv osećaj!

 

Morao sam da te pitam, a sad moram nešto i da ti kažem, sudeći po tvojoj objavi, a i odgovorima na postove kolega, deluješ poprilično neozbiljno. Verujem da ni sam nemaš želju da se upuštaš u tako jedan ozbiljan projekat. 

 

Moj bi ti prijateljski savet bio da prvo sam odlučiš da li se upuštaš u tako nešto, pa ako se odlučiš za to, da sastaviš jedan lep, ozbiljan i detaljan post, sa konkretnim zahtevima i pitanjima. Kada budeš ozbiljan u svojoj nameri, i kada te tako shvatimo, budi siguran da će ljudi ovde vrlo verovatno više da ti izađu u susret nego što bi ti neki članovi porodice izašli, a sve što treba da uradiš jeste da se obraćaš jasno, kulturno, sa poštovanjem i uvažavanjem ostalih korisnika. Kršenjem navedenog, dobićeš odgovore upravo onakve u kakvom pravcu i ide tvoja tema.

 

Evo jedne teme, iz davne 2013. godine, baš o motoru iz tvog upita, gde možeš videti kako taj proces sređivanja izgleda i kako je opisan.

 

Što se pravopisa tiče, vreme je da poradiš na tome. Veoma je važno i na zajednici kao što je forum, a veoma je važno i da radiš na sebi. Ako budeš imao ozbiljnu nameru, na raspolaganju sam za pomoć u sastavljanu postova.

 

Molim te, nemoj bilo šta od ovoga shvatiti kao uvredu, pišem sa najboljom namerom kao osoba koja je odnedavno aktivna na forumu iako je dugogodišnji član istog i iza sebe ima baš mnogo pročitanih postova i tema.

Što se tiče toga dal mi se isplati zbog novca nije mi problem, nisam mislio na to nego sam mislio da li delovi mogu da se nađu u Srbiji. Možda ti ne izgledam ozbiljno ali jesam jer i ja hoću da uradim isto to što si napisao u vezi mašine da je vratim u život jer kad već mogu što da ne uradim, za prodaju ili zbog sebe da je uradim meni je sve jedno ja ram od tog motora nemam a verujem da je nekome više potrebna nego meni. Naravno da neću shvatiti ovo kao uvredu ili bilo šta drugo po meni je bolje da mi neko ko se razume ili je radio tu mašinu napiše šta zna ono nje. Hvala u svakom slučaju nisam ja mislio ništa loše sa ovom objavom, niti sam nešto mnogo pregledao po sajtu u vezi te mašine, meni je bitno smo da mi neko kaže da li se isplati popravljati u smislu da li ima delova i da kakve su to mašine jer nije to standardna Tomos mašina koja se viđa svakodnevno i koju ja imam. Hvala ti još jednom svaki komentar ću rado pročitati i odgovoriti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Evo sada cu ti ja reci...nemas ovde nista za to kupiti .Ako ces da ga restauriras moras delove iz Austrije ali posto nemas ram to nema nikakve svrhe.Ja restauriram Tomos Colibri 04 1960. g 49 ccm koji je ustvari Puch...i do sada je kostalo djavo i po.Naravno da se dovede u originalno stanje.Evo samo jedna stvar sto mi je pala na pamet...sediste me je kostalo blizu 200 e a imao sam moju osnovu...jedna guma sa belim rubom pre 2 g sam placao 50 e...itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 5 minuta, miljan_tracer je napisao:

To sto ja radim ima neku pricu iza sebe i zato radim...ne ocekujem da mi se isplati

Verujem ti, znam da nije jeftino pogotovo kad sređuješ mašine kojih maltene nema u Srbiji i nema delova. Tako je i za Tomos Junior meni nije problem za pare nego mi je problem što ću ja te delove čekati dosta a mene za neke stvari brzo prođe želja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
On 4/23/2024 at 1:43 PM, Ivan3010 said:

Što se tiče toga dal mi se isplati zbog novca nije mi problem, nisam mislio na to nego sam mislio da li delovi mogu da se nađu u Srbiji. Možda ti ne izgledam ozbiljno ali jesam jer i ja hoću da uradim isto to što si napisao u vezi mašine da je vratim u život jer kad već mogu što da ne uradim, za prodaju ili zbog sebe da je uradim meni je sve jedno ja ram od tog motora nemam a verujem da je nekome više potrebna nego meni. Naravno da neću shvatiti ovo kao uvredu ili bilo šta drugo po meni je bolje da mi neko ko se razume ili je radio tu mašinu napiše šta zna ono nje. Hvala u svakom slučaju nisam ja mislio ništa loše sa ovom objavom, niti sam nešto mnogo pregledao po sajtu u vezi te mašine, meni je bitno smo da mi neko kaže da li se isplati popravljati u smislu da li ima delova i da kakve su to mašine jer nije to standardna Tomos mašina koja se viđa svakodnevno i koju ja imam. Hvala ti još jednom svaki komentar ću rado pročitati i odgovoriti.

Da, imaš nešto retko i to sve čini još interesantnije.

 

Baš sam se potrudio u prethodnim danima nešto da pronađem, ali nisam imao uspeha, pregledao sam i KP, i PA, i neke fejsbuk grupe. Negde sam na forumu pročitao da za te oldtimere treba kontaktirati neke od klubova, često članovi znaju gde se mogu pronaći delovi ili znaju nekoga ko zna nekoga...

 

Možda da probaš da okačiš oglas na KP, ili po fejsbuk grupama, možda ti se neko javi ko ima u garaži ram i potrebne delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 7 minuta, Luka9905 je napisao:

Da, imaš nešto retko i to sve čini još interesantnije.

 

Baš sam se potrudio u prethodnim danima nešto da pronađem, ali nisam imao uspeha, pregledao sam i KP, i PA, i neke fejsbuk grupe. Negde sam na forumu pročitao da za te oldtimere treba kontaktirati neke od klubova, često članovi znaju gde se mogu pronaći delovi ili znaju nekoga ko zna nekoga...

 

Možda da probaš da okačiš oglas na KP, ili po fejsbuk grupama, možda ti se neko javi ko ima u garaži ram i potrebne delove.

Ma odustao sam i ja sam trazio nista nisam nasao cak ni deklu 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja