Jump to content

Moto Zajednica

Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 30 minuta, admiki je napisao:

Isto je prijatelju. Pogotovo kad dođe dijaspora,

 

Ma o tome se radi druže.

Kod vas se primeti kad dođe bahata stoka. Kod nas je to model ponašanja.

Prošle godine nam je došla jedna prijateljica iz Sarajeva - prvo se smejala, a posle par vožnji na potezu NBgd - Avala, je pitala "je li ovo moguće?" (Inače, i sama iskusan vozač, došla svojim kolima).

Možda sam čak i pisao o tome ovde tada, ali, beograđani će znati, od Kovača do Avale je videla u praksi sve što sam joj pričao pre nego smo krenuli, a sama je priznala da je mislila da preterujem :) 

Uz ono "da, i kod nas ima svačega, ali ovo..."

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

 

Mene iskreno najviše boli što je sve dramatično drugačije čim pređem granicu, čak i samo do Bijeljine.

Realno, isti narod, iz iste zajedničke države, zakoni u 90+% isti...

 

Nemoj samo da neko skače "nije tamo baš tako" - jeste, baš tako je.

Kod njih su izuzeci bahati, nesvesni i nezainteresovani za sve druge. 

Kod nas je to standard ponašanja.

vec smo ti i ja polemisali oko ovoga pa moram opet, ti kao da ides u neku drugu Bijeljinu u koju mi ostali ne idemo.

Brate isti kurac ,isti narod ,sve isto, samo ti nisi naleteo jer ides jednom ili dva puta mesecno mozda.

@admiki ti je napisao POGOTOVO kad dodje dijaspora, sto je isti kurac kad se i nasi vrate, nije covek rekao sve je super dok nema dijaspore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, piki je napisao:

vec smo ti i ja polemisali oko ovoga pa moram opet, ti kao da ides u neku drugu Bijeljinu u koju mi ostali ne idemo.

Brate isti kurac ,isti narod ,sve isto, samo ti nisi naleteo jer ides jednom ili dva puta mesecno mozda.

@admiki ti je napisao POGOTOVO kad dodje dijaspora, sto je isti kurac kad se i nasi vrate, nije covek rekao sve je super dok nema dijaspore.

 

Mora biti da idemo u neku drugu Bijeljinu.

U ovoj u koju ja odem 1-2 puta mesečno još nisam doživeo da me neko iseče, ali sam zato "sto puta" doživeo da neko stane da me pusti da skrenem ili da se uključim u glavnu ulicu.

Ja sam verovatno ispočetka tamo upadao u oči jer tamo, kao što neko gore za neku drugu zemlju reče, ljudi koče pred pešačkim čim vide pešaka na 5 metara od ruba trotoara, a ja zabadam kočnicu jer su i pešaci tamo navikli na to.

Bukvalno svaki put kad idem tamo primećujem isto.

 

'Ajde još nešto da razjasnimo - ja kao reper imam Beograd i Ibarsku - tu sam svaki dan. A ti Sremsku Mitrovicu - verovatno ima razlike.

Poslednjih 15-tak god slabo idem u NS, pa ne znam trenutno stanje, ali znam da je i tamo bilo dramatično drugačije nego u Bg. Jedno vreme sam ozbiljno razmatrao da se preselim tamo.

 

A ja kod gastosa ja ne vidim razliku.

Eventualno oni baš matori i oni najmlađi budu čudno fini. Ostali se savršeno uklapaju u lokal.

 

U mom selu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Aha, sad mi je jasno.

To je mentalitet velikog grada. Svi su nešto nadrkani i nervozni. 

Mada ja kad dođem u BG, ponašam se isto kao i ostali, jednostavno budem bezobrazan koliko i ostali na putu.

E onda me svi puštaju, valjda misle- vidi ludog Bosanca, ili nema pojma kako se vozi ili je stvarno lud, daj da ga pustim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1715 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, admiki je napisao:

To je mentalitet velikog grada.

Iskreno,da se niko ne uvredi,na putu se bas razlikuje taj mentalitet velikog grada od nas "lokalaca".Moje vidjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

A ti Sremsku Mitrovicu - verovatno ima razlike.

buraz ja u martu presao 10000 km, ni april nece biti mnogo bolji, u Mitrovici prespavam, nekad ni to, tako da Balkan je jedno, Evropa je drugo(od nas su samo Slovenci tamo-svi ostali su Balkan) i to ne cela kako je pojedini zamisljaju vozeći jednom godisnje u Grčku. 

Po tebi je Bosna kao Nemačka po saobraćajnoj kulturi i to samo tebi i nikom vise, pa ljudi koji zive tamo najbolje znaju kako je i sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ja bih svim našim gastosima i svim strancima koji dodju u Srbiju da rade zube veštake, jer ih tamo civilizacijski stomatolozi deru, naplatio 5x skuplju putarinu. 

A onda te pare iskoristio za edukaciju naših vozača, pa kad odu u Nemačku da se ne sramote za volanom. 😂

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4015 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ser*š al malo krupnije….
Nađi podatke koliko para ta dijaspora godišnje donese u zemlju pa se onda moš glupirat kol’kotevolja….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ovo je trebala šala da bude. 

Sramota da se tako izražavaš, a svetski putnik. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, piki je napisao:

buraz ja u martu presao 10000 km, ni april nece biti mnogo bolji, u Mitrovici prespavam, nekad ni to, tako da Balkan je jedno, Evropa je drugo(od nas su samo Slovenci tamo-svi ostali su Balkan) i to ne cela kako je pojedini zamisljaju vozeći jednom godisnje u Grčku. 

Po tebi je Bosna kao Nemačka po saobraćajnoj kulturi i to samo tebi i nikom vise, pa ljudi koji zive tamo najbolje znaju kako je i sta je.

 

Možemo ovako sto godina, a ja ću i dalje da tvrdim da je saobraćaj u zapadnoj BiH kao Nemačka u odnosu na ovde.

 

I svaki put kad odem ću da se iščuđavam tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 9 sati, zaludan je napisao:

u zapadnoj BiH kao Nemačka u

bar je onda resenje lako, preselis se i zivis u sredjenoj zemlji, jezik isti, isti ljudi, jeftino gorivo, saobraćaj kao u Nemačkoj, ne znam sta se čeka:lol3:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Aj mani me price da je u BiH bolja saobracajna kultura nego ovde 😂 Tu ljudi ne znaju osnovna pravila saobracaja, pa voze kako ko misli da treba, neki ga obilazi u krivini, drugi ide 40kmh gde je ogranicenje 80kmh jer je njemu lepo u dvici pa usporava celu magistralu. Za voznju po gradovima i selima da ne pricam, zmigavci, pune linije to ne postoji. Evo obilazim Bosnu vec 3 dan sa biciklistickom trkom, a mimo toga dosta putujemo od mesta do mesta, i bukvalno ne verujem da neko moze da izjavi da je Bosna ko Nemacka 😂😂😂

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja vam prenosim moja iskustva - jednom ili dva puta mesečno sam u pograničnom području zapadne BiH, od Brčkog do Karakaja, i jednom godišnje do Trebinja. 

 

Na otvorenom putu ja tamo ne kočim jer mi neko sa sporednog puta oduzima prednost, i, da ne pričam od drugim mestima jer sam retko u gradskoj vožnji, u Bijeljini, vozači su neuporedivo smireniji i uviđavniji, kolegijalniji, nego kod nas.

 

Da l' su Nemačka, ne znam, nikad nisam bio, ali da je kultura u saobraćaju na višem nivou, jeste sigurno.

I, pitajte nekog odande kako im je kad dođu u Beograd i okolinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 7 minuta, zaludan je napisao:

I, pitajte nekog odande kako im je kad dođu u Beograd i okolinu.

Odeš malo u Milano sa autom, pa da vidiš šta je džungla.

Vi ste bre amateri za one tamo.

Već sam rekao, mentalitet velikog grada. Što veće, to gore.

Osim kod Švaba. Oni su operisani od nezakonja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2130 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Da, ludi Talijani, samo pun gas, ako nisi krenuo vec na zuto, sviraju i vicu Vai, Vai !!!🤣 Meni odgovaralo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 294 postova
  • Lokacija: Beograd

Bolja je saobracajna kultura  u BiH, ako se uzme u obzir da drzava ima 2.800.000 stanovnika. Kad se od tog broja uzme broj vozaca i putna infrastrutura, pre ces sesti medveda na put nego nekog od ucesnika u saobracaju. Kako god licno omiljena destinacija bez frekvetnog saobracaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4015 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja vam prenosim moja iskustva - jednom ili dva puta mesečno sam u pograničnom području zapadne BiH, od Brčkog do Karakaja, i jednom godišnje do Trebinja. 
 
Na otvorenom putu ja tamo ne kočim jer mi neko sa sporednog puta oduzima prednost, i, da ne pričam od drugim mestima jer sam retko u gradskoj vožnji, u Bijeljini, vozači su neuporedivo smireniji i uviđavniji, kolegijalniji, nego kod nas.
 
Da l' su Nemačka, ne znam, nikad nisam bio, ali da je kultura u saobraćaju na višem nivou, jeste sigurno.
I, pitajte nekog odande kako im je kad dođu u Beograd i okolinu.



Tebi su Brčko, Bijeljina, Trebinju zapadna Bosna

Bihać, Sanski Most, Velika Kladuša, Cazin su istočna Bosna

Jarane, ot’šoti kompas u helać…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, el classico je napisao:

 

 


Tebi su Brčko, Bijeljina, Trebinju zapadna Bosnaemoji85.pngemoji85.pngemoji85.png

Bihać, Sanski Most, Velika Kladuša, Cazin su istočna Bosna emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Jarane, ot’šoti kompas u helać…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Ne zajebavaj koleZu, ponijele ga emocije.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, el classico je napisao:

 

 


Tebi su Brčko, Bijeljina, Trebinju zapadna Bosnaemoji85.pngemoji85.pngemoji85.png

Bihać, Sanski Most, Velika Kladuša, Cazin su istočna Bosna emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Jarane, ot’šoti kompas u helać…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

 

:lol: :lol2::lol:

 

Uvik kontra!

 

:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1715 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 22 sati, el classico je napisao:

 

 


Tebi su Brčko, Bijeljina, Trebinju zapadna Bosnaemoji85.pngemoji85.pngemoji85.png

Bihać, Sanski Most, Velika Kladuša, Cazin su istočna Bosna emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Jarane, ot’šoti kompas u helać…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Sve je to nama zapad 😜

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2026 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mislim da ne smeta ,neka sakriva ko hoce,posle neka vidi sa pandurima kako ce.Ranije R motori nisu imali pogodno mesto za tablicu,pa je odatle krenulo.

Danas stavljaju lanac ili flaster preko tablice ili nekog broja.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3543 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
56 minutes ago, Rale-Ča said:

A šta smeta tablica ispod repa? Jel motor lošije koči, sporije ide...? Koji je zajeb sa tim?

Pa zajeb je u tome što sa takvom tablicom neko može da napravi bilo kakvo sranje nekom drugom i da zbriše.

Predprošle godine moja snaha na bankomatu podigla svoju platu i penziju za moju majku, dvojica "kolega" sedeli na motoru (moguće je i da je bio skuter) dvadesetak metara dalje, kada je prolazila pored njih jedan je oborio, oteo torbicu i lepo odmaglili (na motoru ili nije bilo tablice ili je bila sakrivena).

Izašla policija i do dana današnjeg nikom ništa.

Skrivena tablica podrazumeva da taj planira da da radi nešto što nije dozvoljeno, (a pojma nemamo šta to može da bude).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
26 minutes ago, zika56 said:

Pa zajeb je u tome što sa takvom tablicom neko može da napravi bilo kakvo sranje nekom drugom i da zbriše.

Predprošle godine moja snaha na bankomatu podigla svoju platu i penziju za moju majku, dvojica "kolega" sedeli na motoru (moguće je i da je bio skuter) dvadesetak metara dalje, kada je prolazila pored njih jedan je oborio, oteo torbicu i lepo odmaglili (na motoru ili nije bilo tablice ili je bila sakrivena).

Izašla policija i do dana današnjeg nikom ništa.

Skrivena tablica podrazumeva da taj planira da da radi nešto što nije dozvoljeno, (a pojma nemamo šta to može da bude).

Ako će da vrše krivično delo najverovatnije ce da stave lažnu tablicu koju su skinuli sa nečijeg motora.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja