Jump to content

Moto Zajednica

Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Na jednom drugom mestu se pokrenula tema, a s obzirom na učestalost fenomena iz naslova, koji se slučajno (slučajnost, hmmm...?) da sresti kod kolega koji mnogo brzo voze mnogo brze motocikle - možda zaslužuje svoju temu.

 

Lično mislim da je problem u najavi:

Sakrio si tablicu i ne može ti niko ništa.

Put je tvoje igralište,ergela ispod tebe verno sluša tvoju moćnu desnu šaku.

Jak dečko na jakom motoru.

 

Pitao bih još: odakle ti pravo?

Ko si ti, sveti čoveče, da budeš poslat sa nebesa izuzet od pravila koja treba da važe za sve, o prvi među nejednakima?

Ko se sme usuditi tvome sudu suditi,

gde se može dvesta na sat voziti!

 

Ili možda dibidus nisam u pravu?

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Da li se tema odnosi i na vlasnike GS-ova sa sajlom i katancem koji je "slučajno" skliznuo na tablicu?

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 512 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
6 minutes ago, PaPaja said:

To je standardna oprema za GS, retko koji nema to.




 

Moj nema kao ni nekolicina za koju ja znam. Brate smarate vise sa tim GS prozivkama.
Prije dva dana na otvoru sezone u BL kamara motora raznoraznih boja i dezena i more njih sa prekrivenim tablicama na razne nacine. Najmanje GS-ova uopste prisutno kao i procentualno sa prekrivenim tablicama.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Naravno, i liska, i maska za lice, i ženski uložak i šta god kome može pasti na pamet.

 

Mislim da nije u redu, kršenje svih mogućih pravila u najavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Moj nema kao ni nekolicina za koju ja znam. Brate smarate vise sa tim GS prozivkama.
Prije dva dana na otvoru sezone u BL kamara motora raznoraznih boja i dezena i more njih sa prekrivenim tablicama na razne nacine. Najmanje GS-ova uopste prisutno kao i procentualno sa prekrivenim tablicama.
 
Pa to i kažem, skoro svaki.
Eto, tvoj i nekolicina drugih nema.




  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
pre 30 minuta, ironhorse je napisao:

 

Pitao bih još: odakle ti pravo?

Ko si ti, sveti čoveče, da budeš poslat sa nebesa izuzet od pravila koja treba da važe za sve, o prvi među nejednakima?

Ko se sme usuditi tvome sudu suditi

 

 

Djilas/Solak

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

@Paljevina

Ok, nećemo se praviti nevešti - i ja ne pratim ograničenja uvek.

 

Moj slučaj je,rekao bih ,da mi je prag zone komfora po pitanju brzine nizak pa ga lako prekršiti.

Stra' me, što bi se prosto reklo.

 

Ovo "tamo na pravcu gde je realno da ga teras 100, a ogranicenje 60" je baš onako, dibidus, proizvoljno.

Imaj u vidu da se ovo što ću reći ne odnosi na tebe kao ličnost i nema za nameru da te uvredi : to si sam dao sebi za pravo na osnovu mišljenja koje nije stručno.

 

 

"ne zelim da me nahvatavaju tamo gde ne znam za jadac..."

Čekaj, stani, zar nije cilj da svi vozimo pošteno i po pravilima igre, a ne da bismo izbegli da platimo kaznu?

Dakle nisam dvoličan, ovo ne pitam JA TEBE kao neki sveti čovek grešnika, nego je pitanje retoričko.

 

Uostalom,pa dajte ljudi molim vas, koliko to ljudi na motorima zaista posisa kaznu? Baš mali broj/procenat.

 

Da poštujemo ograničenja, ukupan broj povređenih i stradalih zajedno bi bio jednocifren. 

Nevolja dolazi od gore navedenog ličnog rezonovanja.

Mog,tvog,njegovog i onog Bogdamudušuprosti.

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 10 minuta, drmilan_ je napisao:

@ironhorsemnogo je tebi dosadno u zivotu 😂

Juče je baća prosvirao pored mene na lokalnom putu gde je bila kolona 500 metara,svi voze drugom, brat bratu 120 na sat. Umalo nisam sleteo sa puta kad je taj glasnik pakla proleteo. Ja 20 km/h brže od kolone i obilazim polako (jer kome oni da kažu da to nije dozvoljeno- kad ja to radim profi i nije bilo rizika nikakvog 😉).

Neki Duke 690 ili tako nešto,nema vizira nikakvog te sam ga lako stigao posle.

Ubrzo izađemo na autoput, ja otšarafim gas i stignem ga ( @Paljevina jeeebiga, put dušu dao za 190 oni stavili 130 klošari majku im-kapiraš šta hoću reći, neko i tako razmišlja).

Tablica podbijena, a auspuh neki, urla da ja to vama ne mogu da opišem.

 

Hoće neko da kaže da je to u redu?

Nije. Ište đavola. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda cbf600
pre 17 minuta, ironhorse je napisao:

put dušu dao za 190 oni stavili 130 klošari majku im-kapiraš šta hoću reći, neko i tako razmišlja).

Realno 130 na sat je bilo u redu kad su se vozili zastave i tomosi. Sa danasnjim kolima i motorima 130 na sat je davno prevazidjena tema sto je autoban i dokazao. Danas svaki malo bolji auto ili motor moze bez problema bezbedno da ide 200 na sat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4475 postova

Da, auto moze ali covek se ne menja. Tehnologija napreduje a covek ostaje isti u svojim psihofizickim sposobnostima.

 

Samo fale automobili sa 200.000km na satu (vracanih) da jure 200km/h...  I 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Upravo sada, tloken je napisao:

Danas svaki malo bolji auto ili motor moze bez problema bezbedno da ide 200 na sat

Samo je sve manje sposobnih da upravljaju takvim vozilima. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Postovanje znakova i pravila nije nikakva utopija, kako neko gore napisa. To je realnost vecine civilizovanih zemalja. Kada vidis divljaka na putu, možeš da se kladis da je to nas idiot!

I gle cuda, te zemlje imaju manju smrtnost od nas pametnih koji ne volimo znak 60 gde mozemo da teramo 120.

Verovatnoca da stradas na motoru u Srbiji je 3x veca nego u Nemackoj (statisticki gledano). Ne, nije do para, puta, automobila, motora, kazni....vec postovanja pravila i nemanje kompleksa nize vresnosti. 

Evo, za vikend vozim iza GT3RS. Svako ogranicenje covek postuje. Idemo 30 na sat, ja vec pizdim... izlazimo na autoput, dize ga na 120 (po ogranicenju). Dolazimo do znaka za kraj ogranicenja, covek nestade ispred mene. Nema kompleks, ne divlja, poštuje pravila...

 

A te fore kako navezbani mogu brze da prolaze od drugih.... Puna je statistika navezbanih...

 

I ne, nije "gledaj svoju voznju" jer takvi "navezbani" ce napraviti sranje i zbog njih svi ispadamo losi i narod nas ne voli na ulici...

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: liberty 125, beverly 250.......



Danas svaki malo bolji auto ili motor moze bez problema bezbedno da ide 200 na sat.


Slažem se, svakako može da ide 200.....ali se nikako ne slažem da je to BEZBEDNO.

Nije problem dostići 200 na sat, problem je bezbedno se zaustaviti pri takvim brzinama.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1610 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Podseticu vas da je na zaobilaznici Zemun - Borca ogranicenje 50km/h.

Da li je ti iko ikada tu  prosao sa 50 ili manje?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 666 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Nista na ovom svetu nece promeniti sledece, a to je da postoji nekoliko vrsta vozaca...

1.Sporaci(Jako retko stradaju)

2.Umereni(Umereno stradaju, vecinom greskom drugih)

3.Trkaci(Voze na stazi, retko stradaju)

4.Divljaci(Visok procenat stradalih, najcesce svojom iznudjenom krivicom)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
7 hours ago, Paljevina said:

Veruj mi kad ti kazem... ne brini se za sebe, tebe kad vide sa zelenim prsulukom na motoricu od 50ks, budi ubedjen da znaju da nisi divljak, i da nema niko nista protiv tebe. 👍😊

E vidis, "navezbani", ko sta nosi i ko sta vozi jeste licna stvar. Da li neko nosi airbag ili da li mu je 100ks dovoljno, jeste stvar licnog izbora, jer utice samo na onoga koji donosi tu odluku. 

 

Kada se navezbavas 120 gde drugi voze 60, nije stvar licnog izbora, jer neko drugi moze da strada. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Svi kršimo pravila. Na otvorenom putu nikad ne vozim ispod 100 km/h. Motor 110 ili 120 jer sam tako brži od autobusa, kamiona itd.. nekoliko puta se pokazalo kao tačna tvrdnja. U gradu ne idem iznad 50 km/h. Zona škole usporim ali ne idem ispod 30. Biciklom sam pre koji dan prosao u zoni 35 km/h. No poenta je u ličnom osećaju svesti, da tamo gde ne treba da se divlja da se ne divlja, a to je pre svega grad i zone škole. A autoput, magistralni ako ćeš da odvrneš gas odvrni. I opet se znaju deonice gde ima traktora, salaševa itd... tu uspori. Većina tako vozi da se ne lažemo. Paljevina je upravu za radarisanje. Staju tačno na mestima gde su skriveni od pogleda, gde je ograničenje smanjeno itd.. ne sa ciljem bezbednosti već naplate kazni.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 8 sati, Paljevina je napisao:

Jos si zelen mile ko taj tvoj avatar...

Moguće mikane, sve je moguće. 

 

Pre 8 sati, Paljevina je napisao:

 

Pre ovih kamera i onih kamera, i merenja, i sranja... Brat ga peglao pun gas od Kragujevca, krsta, do Filozofskog faksa u BGu, 50 minuta, sva zelena svetla, nigde guzva... Bilo nekad. 😉

 

Jbg,mladost - ludost, dobro je da je prošlo. Po principu 'čega se pametan stidi' - ne radiš takve gluposti kao odrastao čovek 😉.

 

Pre 8 sati, Paljevina je napisao:

 

Mene su stariji motoristi ranije ucili, kad sam ja propovedao bezbednost i sporu voznju, kako to sto meni deluje brzo i nesigurno, nekom drugom, uvezbanom, je normala. I jes' vremenom se pokazalo kao tacno... naviknes se na brzinu... na polozaje svog tela, na tezinu svog motora... Pa te nekad strasne krivine i brzine vise uopste ne budu strasne. 

 

 Evo nas 👏 na pravom mestu konačno:

 

Dakle, kad se neko onako dobro, ali baš baš dobro uvežba ( na stazi? Na nekoj stazi, jel da? 😉), njemu to sve postane normala. 

"I onda ti te strašne krivine i brzine više nisu uopšte ne budu strašne."

I to je to, TO JE TO! Tablica pod rep i pun gas! Jer umeš! Jer smeš! Jer možeš!

Pravila su za budale i večito gladan budžet! 

 

A onda gore postavi neko statistiku da 40% smrtnih slučajeva su uzrokovani brzinom. A oduzimanje prava prvenstva 14%. Pobiše nas kavezari mame im ga...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Ja sve teže i teže nalazim volje i snage za ono "pokoj mu duši".

Koliko brzo ćeš ti da voziš je samo tvoja stvar. Ali kad zbog tvoje brzine neko drugi snosi posledice, u vidu psihičkih trauma ili još gore fizičkih ozljeda, druže, za mene si kreten.

Niko od "sporih" ovde ne tvrdi da je svetac i da svi vozimo po pravilima, ali brzine od duplo i više preko ograničenja, preticanja na punoj, uletanja u makazice, to je traženje guzi čepa. 

Može nama da se ne sviđa ograničenje, ili stanje puta ili gužva, ali osim ako taj put nije na tvojoj privatnoj imovini, napravljen od tvojih para, put ne pripada samo tebi.

Promenio član admiki
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da malo uprostimo stvar:

Neki vozači (ne odnosi se isključivo na motoriste) su spremni da učine bilo šta da bi izbegli sankcije za ono što su učinili i to često čine i da bi izbegli kazne od 5-10.000 dinara.

E sad zamislimo šta je taj spreman da učini da bi izbegao sankcije za nešto što je učinio, a za šta može da dobije nekoliko godina robije.

I onda se čudimo (i osuđujemo) što poslednjih godina vozači, nakon što udare pešaka, biciklistu, motoristu, ..., gotovo redovno beže sa mesta udesa.

Jel stvarno mislite da će onaj koji se na svaki način trudi da pobegne od moguće kazne od nekoliko hiljada dinara, da bude spreman da prihvati kaznu od nekoliko godina robije?

Taj će ladno da te ostavi polomljenog na putu i da uhvati šišnjavu.

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja