Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Django 50ccm 4T

Recommended Posts

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Juče uzeh lepšoj polovini Peugeot Django, 2019. god, sa nešto malo preko 2000km, na satu. Generalno u odličnom stanju, sa par ogrebotina koje ću za sad ostaviti tako, a kasnije možda i sredim, zavisno koliko će nam se skuter dopasti. O ovom modelu ne znam ništa, na forumu skoro i da nema nikakve teme o njemu (sem neke koja je otvorena za 2T model, ali sa vrlo malo odgovora). Za sad je u planu registracija i osnovni servis sa zamenom kočione tečnosti, jer su svi ostali potrošni delovi skoro ko novi.

Izgleda prelepo, a kako će se pokazati, videćemo...

Sve što saznam i naučim o njemu, podeliću. Ako neko ima ovaj model, neka deli iskustva.

 

20240411_211239.thumb.jpg.ea34f677bc785259101391fad9e657f1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mustang XRS 4T 125cc

Nek je sa srećom i da vas lepo služi. Podeli sa nama koliko si platio motor? Ja imam jedan skuter od 50cc, jul 2018 nov kupljen, vožen pomalo po gradu, znaci nikad neke relacije daleke, nista preterano, samo da obavim sitnice ponekad, i sa njim svaki dan po hleb. I taj moj skuter je prešao 7548km, za eto to vreme do danas. Eto za do radnje i nazad svaki dan, osim kada je kiša, sneg, led, i za po koje obaveze po gradu. A živim gde mi je sve blizu :) Ali bukvalno. A kod nas svi motori kao da ih ljudi non stop voze nazadnjaka pa im ne meri kilometražu 😂 Stari po ko zna koliko a sve male kilometraže. Najjači su likovi koji sat "namincaju" na tačan broj i onda ga prodaju tako 😂 Što bi reko Sejo Kalač - Nikada mi neće biti jasno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3251 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam iskustva sa ovim skuterom, ali koliko znam, to je kinez, i ispod maski trebalo bi da je kao Kisbee model, koji se na žalost nije proslavio kvalitetom, da ne kažem već nešto oštrije. Možda @Satelis zna više informacija pošto pretpostavljam da ga i dalje cimaju za Pežo skutere. Viđam jedan crveni po Kg doduše, izgleda da ipak fercera:)

 

Ko već voli te neo-retro simpatične skuteriće, mislim da bi ovaj bio pravi izbor:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym FIDDLE 50, 2024. godište, Scooter, Beograd. Cena 2.300 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Jeste kineska mašina. Direktno ubrizgavanje. Danas sam mu uradio tehnički i preveo ga i registrovao. Uzeo sam ga sa manom, a to je da curi ulje. Dobio sam i komplet svih dihtunga, jer ovaj dečko nije znao koji treba, pa je kupio sve, i dao mi uz motor. Sad se razmišljam kome u KG da dam da mi zameni sve dihtunge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

On je dobar majstor. Al meni treba da ga sredim u kratkom roku 🙂

Videću, možda i sam uzmem da sredim, nego ne znam kako ću naći vremena za to

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ranije 50ccm nije bilo u ponudi, samo 125-ce sa vrlo losim kineskim agregatom, generalno je bio los model.

Sada kakva je situacija i koji tacno nosi agregat ne znam, ako je takodje kinez kao sto je Kissbe imao .... nije dobro.

Radilice, lezajevi losi.... tri sam menjao na razlicitim mopedima na bas malim km (ispod 15k).

 

Django 125 iz 2019 je SYM

IMG-20231215-113459.jpg

 

Kao model, Django privlaci paznju. Vrlo je udoban i bas lagan za voznju, Janko gospodja ce uzivati.

Inace Peugeot gama ako se pogleda unazad 20+ godina i te kako ume da napravi lep model, kvalitet im manjka za pojedine modele zbog alavosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
On 4/17/2024 at 11:04 PM, Satelis said:

Prodje decenija ....

 

12.03.2014.

 

DSC-0784.jpg

 

DSC-0785.jpg

 

DSC-0786.jpg

 

DSC-0787.jpg

 

DSC-0788.jpg

Lep baš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Problem rešen sa curenjem ulja. Curelo je izmedju bloka i cilindra, tako da je intervencija bila laka, brzo se zamenio dihtung. Nemam neka iskustva o skuterima, ali za moj pojam čini mi se da kasnije kreće, tj treba mu malo veći gas da krene. Raspitao se na par mesta, kažu da nije to problem, tako podešeno kvačilo. Svakako uvek krećem sa punim gasom, kao i na svakom skuteru sa varijatorom. Prvi dan vožnje sam se oduševio, nisam silazio sa njega, bio je atrakcija. Kaže @boza_kg da u KG ima još jedan crveni, mada ja do sad nisam video nijedan. Stvarno lep i veliki skuter, prava francuska šmekerica. Ima blokadu, negde na km satu stane na 52km/h i ne mrda, iako osećam kao da bi mogao još malo brže da ide. Kao da na toj brzini izgubi snagu. Sitne vibracije se osećaju na nogama pri punom gasu. Sedište ogromno i udobno. Vozili smo se i u paru, i podnošljivo je za gradsku vožnju. Izvlači dvoje i uz Bresničko brdo 🙂

 

Dobro:

  • Prelep izgled
  • Udobnost
  • Komfor i snaga za dvoje
  • Pretinac za telefon koji se zaključava sa utičnicom 12V sa desne strane ispod kormana
  • Sipanje goriva sa leve strane ispod kormana bez potrebe da se podiže sedište
  • Led svetla
  • Pokazivač spoljašnje temperature
  • Hazard light (sva 4 žmigavca)
  • Kuka za ceger ispod kormana
  • Rukohvati za suvozača

 

Loše:

  • Zadnja kočnica doboš
  • Sitne vibracije pri punom gasu
  • Prekidači na kormanu malo udaljeni od ručica - problem za male ženske šake (ne mislim na sebe 🤣)
  • Samo se prednji deo sedišta otvara, tako da je prostor prtljažnika smanjen, staje jedna Jet kaciga i neke sitnice
  • Fuzasteri za suvozača se na glup način otvaraju (mora rukama), i smetaju ako nogama guram skuter (udaraju u listove)
  • Težina skutera je preko 116kg, pa je u početku problematičan za sitnu žensku populaciju

 

Za sad se gospodja još uvek stidljivo vozika, treba joj vremena da se opusti, ali sveukupni prvi utiski su pozitivni. Videćemo kako će je služiti mašina i koliko je pouzdana.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

I par fotki, kako ne ispozirati pored ovakvog motora 🙂

 

01.thumb.jpg.87a6ae82f92025f3be1d194a72ae98a1.jpg

 

03.thumb.jpg.fa4e576bcbce24883bb03a9910ca9dd3.jpg

 

 

 

 

I pripreme za Distinguished Gentleman's Ride 🧐 - Yamaha je još u fazi izdrade

 

02.thumb.jpg.dc48eb73aeb79ac1d6ece9122208977b.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3251 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Yanco je napisao:

Kaže @boza_kg da u KG ima još jedan crveni, mada ja do sad nisam video nijedan

Viđao sam ga često parkiranog ispred OTP banke, kod crkve u Glavnoj ulici. Mislim da ga valjda vozi neka bankarka...

Baš je simpa skuter!

A jesi li otvarao CVT? Moj nekadašnji Pežo Tweet je imao običnu prsten blokadu, ne elektronsku. Može zbog nje da kasno hvata kvačilo, a lako se skida. Doduše, to je bio SYM model...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
44 minutes ago, boza_kg said:

Viđao sam ga često parkiranog ispred OTP banke, kod crkve u Glavnoj ulici. Mislim da ga valjda vozi neka bankarka...

Baš je simpa skuter!

A jesi li otvarao CVT? Moj nekadašnji Pežo Tweet je imao običnu prsten blokadu, ne elektronsku. Može zbog nje da kasno hvata kvačilo, a lako se skida. Doduše, to je bio SYM model...

Nisam otvarao prenos još uvek. A koliko znam, i u Django je SYM mašina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
1 hour ago, Yanco said:

02.thumb.jpg.dc48eb73aeb79ac1d6ece9122208977b.jpg

I ovde se vidi na levoj strani skutera sam skinu nalepnicu "55", jer je tu ogreban, i napred kod leve noge. To jedino treba da zafarbam i ispoliram, nije potrebno nikakvno lepljenje plastike, ništa nije puklo. I imam i vizir i naslon za suvozača, još uvek nisam namontirao. Zadnju kočnicu da naštelujem, slabo koči, ne verujem da su paknovi otišli posle manje od 3000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3251 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako je SYM, onda je pesma! Otvori pa pogledaj, prsten je na varijatoru. Moj Tweet je išao 48 km/h pre skidanja blokade, po njegovom satu, a do 65 na ravnom, nakon skidanja. Uzbrdo doduše do 40-45 :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prsten tj blokada na variatoru nema veze sa startom skutera, utiče samo na krajnju brzinu.

Janko jel masina 2 il 4T, karb ili efi ili polutan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
3 hours ago, Satelis said:

Janko jel masina 2 il 4T, karb ili efi ili polutan?

4T efi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Njemu je blokada u kompu. Ne znam da li se može putem dijagnoze otkljucati.

Znam da kod SYM-a ne može, mora se zameniti ecu.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Ako je tako, onda nema svrhe ni dirati išta. Za mene nebitno, a njoj nepotrebna brzina veća od 45kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Malopre sam i promenio ulje u prenosu. Knjiga kaže da se sipa 0.12L 80W90, toliko sam i odmerio. Sipao sam ulje SAE90 za menjače, to sam imao, valjda je to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Evo videh sinoć taj još jedan jedini crveni Django u Kragujevcu 🙂

 

20240511_220256.thumb.jpg.98cdd540bec10656a2a39ce96493ca1c.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 915 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

I dalje se vozi Django, to mi je sad najomiljenije vozilo za grad. Nego nesto razmiljam, razumem da ima blokadu da isporuci maximalnu brzinu 45km/h, ali kako na nizbrdici kad ga zaletim osecam da motor usporava da ne bi prekoracio brzinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja